Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Disney muzikál TARZAN poprvé v České republice!

 

Disney muzikál TARZAN Divadlo Hybernia Praha

 

 

RECENZE Disney muzikálu TARZAN


Velká očekávání a nedočkavost v nás panovala od prvního oznámení Disney broadwayského muzikálu Tarzan v České republice. Muzikál vznikl pro filmové studio Walt Disney a pro Theatrical Productions na Broadwayi v New Yorku. Úspěšně ho uvedly i scény v Anglii, Německu, Nizozemsku, USA a Švédsku. Jde o první tanečně akrobatický muzikál v Česku a první uvedení muzikálu Tarzan v licenci Walta Disneyho ve východní Evropě.

Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernia Praha

 

Sám Edgar Rice Burroughs, autor původního románu o mladém muži, který hledá své kořeny a najde lásku svého života, tvrdil, že kreslená verze příběhu by byla tou nejlepší. Proč by tedy nemohl být nejlepší i muzikál podle kresleného Disney filmu Tarzan (1999) ? :) Ostatně, společnost Disney osobně dohlížela na dodržení všech detailů a měla vždy i poslední schvalovací slovo.

Trailer Disney filmu Tarzan (1999) - předlohy muzikálu

 

Čím větší očekávání, tím větší zklamání? Jak to dopadlo, se dozvíte právě teď!

Divadlo Hybernia Praha

 

Premiéra muzikálu Tarzan naplnila 3. října 2019 celé Divadlo Hybernia. Přišla se podívat i spousta slavných osobností, jako Michal David, František Janeček, Petr Janda a další.

Hudba Phila Collinse je velkolepá i dojemná. Skladba "You'll Be In My Heart" byla nominována na cenu Grammy a získala Zlatý globus i Oscara. Collins pro tento muzikál dopsal devět nových písní. Autorem libreta je David Henry Hwang, do češtiny jej přeložil  Martin Fahrner. O český překlad písní se postaral Pavel Cmíral, jehož texty zazněly už ve zmiňovaném animovaném filmu a uslyšíme je i tady. Živý třináctičlenný orchestr, pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase, se tímto vrátil do Divadla Hybernie, kde pro něj museli upravit celé orchestřiště.

Phil Collins složil pro muzikál Tarzan  devět nových písní

Phil Collins

 

PŘÍBĚH

Příběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice a který se brzy díky své síle a důvtipu stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Vrátí se Tarzan pod vlivem lásky do civilizace  s mladou Američankou Jane? Pro kterou rodinu se rozhodne?

 

ZAČÍNÁME

Už před začátkem představení nás v sále obklopují prostorové zvuky džungle a lákavě nasvícená opona s logem Tarzana. Muzikál slibuje, že nás vezme na nezapomenutelnou cestu džunglí...

Opona Disney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia

 

Od prvních okamžiků představení, kdy při velké bouři ztroskotá a potápí se viktoriánská loď, za kombinace videoprojekcí a akrobatických prvků, se nám tajil dech.

Matka a Otec Tarzana - Petra Vojtková a Peter Pecha Matka a Otec Tarzana - Petra Vojtková a Peter Pecha


Příchod goril na scénu je jako vystřižený z přírodopisného filmu. Jejich společný pohyb přesně odpovídá semknuté tlupě z hluboké džungle a přitom mají jednotlivé gorily svůj osobitý charakter a duši. Tomu napomáhají i barevné detaily na každé z nich.

Zkloubit neustálý hluboký podřep nebo přikrčený gorilí postoj, akrobacii bez jakéhokoliv jištění (!) a choreografii, je úctyhodný výkon, který celému představení dodává potřebnou energii. Profíci se zkušenostmi ze Cirque du Soleil, Losers či Cirk La Putyka, jsou tak jedním z vrcholů tohoto představení.

Kala a gorily Dva ráje - Michaela Gemrotová

 

Gorila Kala, kterou na premiéře ztvárnila operní pěvkyně Michaela Gemrotová, vyzařovala mateřskou láskou. Ta je prý nejvíc spojuje i ve skutečnosti. S Tarzanem, kterého si osvojila, prožívá celé jeho dětství od miminka v podobě loutky, až do dospělosti. Její gorilí pohyby jsou neuvěřitelně detailní, přirozené a zpěv velmi procítěný.

Kala - Michaela Gemrotová - Muzikál Tarzan Kala a Tarzánek - Michaela Gemrotová a Filip Vlastník - Muzikál Tarzan

Kala a Kerchak - Michaela Gemrotová a Marian Vojtko - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha

 

Kerchak (Marián Vojtko), vůdce smečky, vzbuzuje respekt. Přitom dokáže být i vtipný a citlivý v interakci s malým Tarzanem. Tarzánek (Filip Vlastník) je v gorilí tlupě otloukánkem, ale i přesto si dokáže vydobít své místo jak zpěvem, tak dobře zvládnutou akrobacií a herectvím.

Kerchak - Marian Vojtko - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha

Tarzánek - Filip Vlastník - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha Kala a Tarzánek - Michaela Gemrotová a Filip Vlastník - Muzikál Tarzan

 

Při mnoha scénách v muzikálu se pobaví nejen dospělí, ale nezapomíná se ani na děti. Každý si najde to své. Jednoznačně nejvtipnější postavou je ale gorilák Terk (Martin Šemík), nejbližší přítel Tarzana. Přes svou bláznivou povahu tu předvádí akrobatické a pěvecké výkony srovnatelné s Tarzanem.

Tarzan a Terk - Peter Pecha a Martin Šemík - Divadlo Hybernia Praha

Tarzan a Terk - Filip Vlastník a Martin Šemík - Divadlo Hybernia Praha Tarzan a Terk - Peter Pecha a Martin Šemík - Divadlo Hybernia Praha

 

Během dramatického souboje s leopardem (vynikající Tomáš Smička), šelmou každým coulem, publikum ani nedýchalo a na konci jej ocenilo velkým potleskem. Ten nečekali ani herci, jak se nám po představení svěřil Peter Pecha, který hrál premiérového Tarzana.

Tarzan s leopardem - Peter Pecha a Tomáš Smička - Muzikál Tarzan Tarzan s leopardem - Peter Pecha a Tomáš Smička - Muzikál Tarzan

Tarzan s leopardem - Peter Pecha a Tomáš Smička - Muzikál Tarzan Tarzan s leopardem a Kerchak - Peter Pecha Tomáš Smička a Marian Vojtko - Muzikál Tarzan


Ten, jako hlavní postava, zvládá všechny polohy s lehkostí, ať už jde o skutečně niterná rozhodnutí nebo lásku. Stejně uvěřitelná je i jeho náročná akrobacie, prokládaná procítěným zpěvem a veselými pasážemi nebo lidsko-opičí povaha. Přerod Tarzana z divokého muže v lidskou bytost je tak pozvolný a přirozený, jako život goril v pralese. V rozhovoru se nám také svěřil, že filmovou předlohu od Disney dobře zná a má ji rád. V jeho ztvárnění to bylo často vidět.

Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha

Tarzan a Clayton - Peter Pecha a Rudolf Kubík - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia Praha


V celém představení je mnohdy cítit mrazivě jemné a jindy až kategoricky přísné rozdělení na dva světy v jednom okamžiku. Což je dobře, protože je to jeden z hlavních motivů tohoto příběhu. "Vše blízké, je i vzdálené", jak se v něm zpívá. Chytře se k tomu využívají světla, pohyb scény a režie. Objevují se tu i originální choreografické detaily a vtípky, propojené skrz celé vyprávění do jednoho funkčního celku. Odehrává se tu tolik drobností, že jedno shlédnutí (nám) určitě nestačí. :)

Dva světy Kerchak a Kala + Matka a Otec Tarzana - Marian Vojtko a Michaela Gemrotová + Petra Vojtková a Peter Pecha

Tarzan a Kala - Peter Pecha a Michaela Gemrotová - Divadlo Hybernia Praha

 

Když na scénu připluje Porterova výprava vedená zlotřilým Claytonem, poprvé poznáváme okouzlující, vzdělanou, zvídavou a občas i trochu naivní Jane. Během své první scény s masožravými květinami a obřím pavoukem se divákům doslova obnaží.

Jane - Petra Vojtková - Divadlo Hybernia Praha

 

Petra Vojtková ji zahrála naprosto skvěle, přirozeně a uvěřitelně. V rozhovoru nám mimo jiné pověděla, jak si užívá tolik různých kostýmů, které tu vystřídá. Chemie mezi ní a Tarzanem nás okamžitě zasáhla a její postupné sbližování s ním i gorilami bylo velmi zábavné, romantické a intenzivní. Nebojíme se říct, že jsou přímo dokonalý pár.

První setkání Jane a Tarzana - Divadlo Hybernia Praha

Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Divadlo Hybernia Praha Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Divadlo Hybernia Praha

 

Clayton je ukázkový padouch a zloduch neštítící se ničeho. Rudolf Kubík si jeho postavu očividně užívá a jak se nám svěřil v dřívějším rozhovoru, je rád, že poprvé nemusí v muzikálu zpívat.

Tarzan a Clayton - Peter Pecha a Rudolf Kubík - Divadlo Hybernia Praha Tarzan a Clayton - Peter Pecha a Rudolf Kubík - Divadlo Hybernia Praha

 

Porter je naproti tomu ztělesnění zapáleného vědce, zvyklého spíše na klidné prostředí knihoven. Je však i milujícím a starostlivým otcem, který by pro svou dceru udělal cokoliv. Jaromír Dulava jej hraje velmi přirozeně a přiléhavě.

Jane a Porter u stanu - Petra Vojtková Jaromír Dulava - Divadlo Hybernia Praha

Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Divadlo Hybernia Praha

 

 

REALIZACE

Režisér Libor Vaculík si v muzikálu Tarzan vyhrál s každým detailem. Nic tu není náhodou ani zbytečně, vše do sebe dokonale zapadá!

Tarzan a Jane - Peter Pecha a Petra Vojtková - Divadlo Hybernia Praha

 

Scéna, navržená Petrem Hlouškem, kombinuje reálné kulisy, jako stan, různé větve, liány, skály a pařezy s projekcí hluboké, živé džungle a vodopády na pozadí. S podporou prostorového surround ozvučení a tlumených světel vyvolává dokonalou iluzi pocitu v divočině. Velmi často máme pocit, že vidíme scénu téměř identickou s tou filmovou. Otáčející se části jeviště pak dodávají hloubku a mrazivost v plynutí času nebo romantických písních. Liány, hrazdy a jiné potřebnosti k akrobatickým kouskům tu navrhl rigger Jan Kohout.

Clayton Porter Jane a Tarzan v kempu - Rudolf Kubík Jaromír Dulava Peter Pecha a Petra Vojtková scéna

 

Hudba, hraná živým orchestrem (skrytým za scénou) a doplněná živými vokály, zní celou dobu výborně. Jeho odhalení na závěr představení je velmi netradiční a překvapivé.

Dobové kostýmy Romana Šolce (je jich tu 250!) ve velké míře odpovídají filmové předloze a přináší i nové detaily. A to nejen na těch lidských, ale i zvířecích, doplněných efektním make-upem a maskami. Hustá, dlouhá srst goril vytváří při emočních nebo tanečních scénách krásné efekty.

Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernia Praha

 

Choreografie Ivany Hannichové a tanec od Jana Kohouta vyniknou nelépe v hromadných scénách goril, kdy působí jako jedno těleso, reagující instinktivně na různé podněty. V klidnějších pasážích zase jemně dokresluje a doplňuje prostředí uvolněné a starostlivé gorilí tlupy.

 

Celé představení je tedy zápletkou, scénami, detaily a atmosférou velmi podobný animovanému Disney filmu, jen je o poznání dynamičtější a osobnější. Přesto jsme se dočkali pár nečekaných změn, které tu ale nebudeme prozrazovat. Ty bylo potřeba provést z důvodu jasnějšího vyprávění příběhu na jevišti.

Muzikál Tarzan -  Peter Pecha a gorily

 

Muzikál Tarzan si vysloužil pochvalu přímo od společnosti Disney, jejíž zástupce se přijel podívat na slavnostní premiéru!

Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernia Praha


 

VERDIKT

Nyní už můžeme s jistotou říct: Bravo! Je to velkolepé, energické, barevné, zábavné, dojemné až srdcervoucí a jedinečné. Tarzan, kterého uvádí Divadlo Hybernia, se povedl na jedničku s hvězdičkou! To potvrdila i standing ovation děkovačka na konci představení.

Muzikál Tarzan - Doporučení disney.estranky.cz - Divadlo Hybernia Praha

 

Pokud milujete filmovou předlohu od Disney nebo jakýkoliv jiný příběh s Tarzanem, určitě se běžte podívat - takový unikát v Česku hned tak neuvidíte!

 

 

 

OBSAZENÍ / ALTERNACE

Tarzan – David Gránský / Peter Pecha / Vojtěch Drahokoupil / Robert Urban
Kala – Michaela Gemrotová / Dita Hořínková
Kerchak – Josef Vojtek / Marian Vojtko / Ernesto Čekan
Terk – Vojtěch Drahokoupil / Ladislav Korbel / Martin Šemík
Jane – Ivana Korolová / Petra Vojtková (Vraspírová)
Porter – Jaromír Dulava / Tomáš Trapl
Clayton – Ernesto Čekan / Rudolf Kubík
Leopard/Snipes – Tomáš Smička / Alexej Kolva

Malí Tarzánci – Viktor Antonio, Mateo Klimek, Filip Vlastník, Michal Mückstein jr.

Akrobati:
Tomáš Brt, Zuzana Havrlantová, Barbora Králová, Kristýna Stránská, Veronika Fikejsová, Pavel Mackanič, Karel Jinda, Jakub Šimůnek a Jakub Sedláček

Taneční company:
Johana Hájková, Andrea Kheilová, Dominika Girethová, Pavlína Vejnarová, Michaela Adamcová, Zuzana Holbeinová, Anna Slaninová, Silvia Orfánusová, Anna Tomková, Michaela Macháčková, Lucie Horčičková, Libuše Tsukahara, Zuzana Vítečková,  Martin Smrž, Seyon Keita, Jakub Slovák, Michal Kováč, Ondřej Martiš, Šimon Muška


REALIZAČNÍ TÝM

Hudba: Phil Collins
Producent: Michal Mückstein
Režie: Libor Vaculík
Dirigent: Dalibor Kapras
Choreografie: Ivana Hannichová
Rigger: Jan Kohout
Pěvecké nastudování: Alena Průchová
Kostýmy: Roman Šolc
Scéna, projekce: Petr Hloušek
Překlad scénáře: Martin Fahrner
Písňové texty: Pavel Cmíral

 

 

 

2. prosinec 2019

Tarzaní rodinka slaví advent

Ani adventní čas není pro představitele oblíbeného muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia dobou odpočinku. Přesto si mezi představeními najdou čas na ozdobení vánočního stromku, a to rovnou v kostýmech. Jak se Jane a malý a velký Tarzan těší na Vánoce?

Muzikál Tarzan - Vánoce v Divadle Hybernia

 

„Na Vánoce se těším celý rok. Nejen na dárky, ale také na rozsvícený vánoční stromeček a na pohádky,“ vysvětlil malý Tarzan Mateo Klimek.
Postava malého Tarzana, který v představení bojuje o přízeň své gorilí smečky, patří mezi diváky k nejoblíbenějším. Malého i velkého Tarzana přitom o Vánocích jedno spojuje.
 
„Pro většinu lidí jsou Vánoce takovou uspěchanou dobou. Já mám ale rád klid a pohodu a rád se o Vánocích dívám na pohádky – je to pro mě výborná relaxace,“ vysvětlil Peter Pecha, jeden z dospělých Tarzanů, při zdobení stromku ve foyer Divadla Hybernia.
Peter Pecha se na roli Tarzana připravoval velmi svědomitě. Upravil jídelníček a čtyřikrát týdně chodil do posilovny. Snad tedy o vánočních svátcích nepřibere a fanynkám se bude líbit i v dalších představeních. Podle jeho slov ale s cvičením přestávat nehodlá.

Muzikál Tarzan - Vánoce v Divadle Hybernia

 

Značnou fyzičku musí mít kvůli náročnosti muzikálu i představitelka Jane Petra Vojtková. Pro ni jsou Vánoce především o rodině.
„Čas Vánoc je pro mě obdobím, které chci trávit se svými blízkými. Tím nejcennějším dárkem, který člověk přitom může darovat i dostat je radost a láska," svěřila se Vojtková.    

Muzikál Tarzan - Vánoce v Divadle Hybernia

 

Všichni účinkující jednoho z nejúspěšnějších současných českých muzikálů se ale těší na další představení. Proč si tedy čas Vánoc nezpestřit návštěvou příběhu plného dobrodružství, romantiky, ale i humoru a napětí?

 

 

 

13. listopad 2019

Robert Urban, vítěz dalšího dílu pořadu Tvoje tvář má známý hlas a muzikálový Tarzan znovu dokázal svůj talent zpěváka i herce. Zatímco v populární soutěži Robert Urban už počtvrté oblékl ženský kostým, na jevišti Divadla Hybernia hraje mužného Tarzana jen v bederní roušce. Baví ho více ženské šaty, nebo nahota?

 

 

13. říjen 2019

Naše reportáž z 1. veřejné premiéry Disney muzikálu Tarzan v pražském Divadle Hybernia 3. října 2019:

 

Nové ukázky z premiérového představení a rozhovory s malým Tarzanem (Filip Vlastník), zloduchem Claytonem (Rudolf Kubík) a gorilími akrobaty uvidíte tady:

 

Petra Vojtková (Vraspírová) Vám posílá polibek od Jane / Matky Tarzana z Disney muzikálu Tarzan:

 

 

 

Jakub Ludvík si zamiloval Tarzana


Jeden z předních českých fotografů Jakub Ludvík nafotil představitele muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia. Učarovalo mu nejen představení, ale také odvaha lidí před objektivem.  

JAKUB LUDVÍK_Dita Hořínková (Kala) a Viktor Antonio (malý Tarzan) JAKUB LUDVÍK_Josef Vojtek


„Je to úžasný muzikál, líčení a kostýmy jsou nesmírně fotogenické a některé hvězdy bych v převleku skoro nepoznal. Kouzelní jsou především malí Tarzánci,“ zhodnotil Ludvík.

JAKUB LUDVÍK_Marian Vojtko (Kerchak) JAKUB LUDVÍK_Peter Pecha a Dita Hořínková2


V hledáčku objektivu nestály jen hlavní hvězdy představení, vznikly rovněž působivé snímky tanečně-akrobatické company.
„Překvapilo mě, s jakou odvahou se členové company nechali fotit na střeše Hybernie. Je to výjimečný prostor s jedinečným výhledem na celou Prahu. Na takovémto místě nafotit tlupu opic byla opravdu výzva,“ shrnul Ludvík s úsměvem.

JAKUB LUDVÍK_Tanečněakrobatická company(Tarzan)

JAKUB LUDVÍK_Tanečněakrobatická company2(Tarzan)


Fotografie Jakuba Ludvíka zdobí také foyer divadla Hybernia, kde si návštěvníci mohou prohlédnout některé snímky.
„Z jeho fotek doslova tryskají emoce, které dokáže výborně zachytit,“ svěřila se Dita Hořínková coby Tarzanova opičí matka Kala.

JAKUB LUDVÍK_Peter Pecha (Tarzan) a Dita Hořínková (Kala)


Muzikál Tarzan podle české i zahraniční kritiky patří k tomu nejlepšímu, co současná muzikálová scéna u nás v posledních letech nabídla.

JAKUB LUDVÍK_Petra Vojtková (Jane) a Robert Urban (Tarzan)

 

 

3. říjen 2019

Velkolepé, energické, barevné, zábavné, dojemné až srdcervoucí a jedinečné! Excelentní výkony Petera Pechy, Petry Vojtkové, Mariana Vojtka, Míši Gemrotové, Martina Šemíka i všech ostatních nejlépe vystihla nekončící děkovačka ve stoje celého sálu.

Premiéra muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia děkovačka

 

To jsou naše stručné dojmy z dnešní veřejné premiéry Disney muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia. Podrobnější recenzi a mnohem více vám přineseme už brzy! To prostě musíte vidět na vlastní oči!

 

 

Vzpomínka na Karla Gotta ve foyer pražského Divadla Hybernia během premiéry Disney muzikálu Tarzan. Mistr se premiéry nedožil, během příprav ale stihl divadlu a hercům popřát: „Českému ztvárnění muzikálu Tarzan přeji mnoho úspěchů a spokojených diváků,“ vzkázal Gott před časem.

Karel Gott Divadlo Hybernia vzpomínka

„Zahrát si Tarzana byl vždy můj sen. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu, jsem však tu roli nikdy nedostal. Svou nenaplněnou touhu jsem si alespoň vykompenzoval v podobě přezpívané ústřední skladby You Will Be In My Heart od Phila Collinse, která provází broadwayský muzikál Tarzan,“ svěřil se tehdy legendární zpěvák.

 

 

 

21. září 2019

Disney muzikál Tarzan, podle stejnojmenného animovaného filmu z roku 1999, míří z Broadwaye, kde měl premiéru v roce 2006, do pražského Divadla Hybernia. Premiéra jednoho z nejvýpravnějších a fyzicky nejnáročnějších muzikálů v Česku bude už 3. října 2019.

Muzikál Tarzan DIvadlo Hybernia Praha 2019

 

Jde o první tanečně-akrobatický muzikál v Česku a první uvedení muzikálu Tarzan v licenci Walta Disneyho ve východní Evropě. Multimediální show s 250 kostýmy a náročnou výpravou předvede vedle opičích převleků třeba kostýmy masožravých květin. Jen na výrobu 45 opičích kostýmů, padlo 450 metrů lycry dovezené z Itálie. Představitelé Tarzana budou mít speciální paruku z lidských vlasů upravených do dredů, v níž bude vysílačka a mikrofon, aby se interpreti mohli bez problémů pohybovat. Jane pak uvidíme v celkem pěti kostýmech. Mimo jiné i jako krásku v expedičním safari oblečku.

“Kostýmy byly velmi náročné na výrobu. Herci se v nich musí dobře cítit a zároveň dobře pohybovat,” vysvětlil autor kostýmů Roman Šolc, držitel Thálie a v současné době jeden z nejvyhledávanějších kostýmních divadelních výtvarníků.

Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia

 

Náročný byl i casting hlavních představitelů. Výběr herců musí odpovídat přesně popsaným charakteristikám – věku, typu a pěveckým rozsahům.  Jak nám řekl Vojtěch Drahokoupil, který alternuje Tarzana a Terk: "Animovaného Tarzana jsem viděl a strašně mě to bavilo. Těším se až ho ztvárníme naživo tady v Hybernii. Zkoušení bylo velmi náročné, hlavně to fyzické, nic takového jsem dodnes nezažil." To a mnohem více uslyšíte v našem exkluzivním rozhovoru s Vojtou:

Vojtěch Drahokoupil - Tarzan a Terk Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Krásná a statečná Jane se nám svěřuje: "Moc si užívám tu spoustu kostýmů, i když jsme v první půlce téměř nahé. Máme takové starší negližé, což je nádherné a hlavně hrozně vtipné. Máme ale i historické kostýmy, které zrůrazňují ženskost a to je krásné." říká Petra Vojtková (Vraspírová). Všechny vás na muzikál srdečně zve, jak uvidíte v tomto rozhovoru:

Jane Ivana Korolová - Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernie 2019

 

 

Kostýmovaní budou také akrobati. Uvidíme profesionály se zkušenostmi ze Cirque du Soleil, Losers či Cirk La Putyka. Během zkoušek údajně i tak nebyla nouze o krev a odřeniny.

Scénograf Petr Hloušek proměnil divadlo hybernia doslova v džungli, atmosféru kostýmně podpořil Roman Šolc a choreografii, tanec a akrobacie je v rukou tandemu Ivany Hannichové a Jana Kohouta.

Džungle Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

„V mnoha muzikálech se již objevily různé akrobatické prvky. Nikdy však v takovém rozsahu a provedení. Tarzan je tak doslova skutečně prvním akrobatickým muzikálem v Česku“ upozornila choreografka Ivana Hannichová.

Úplně první ukázky s kompletními kostýmy, dekoracemi a projekcí na tiskové konferenci 19. září 2019, předvedly propracovanost a náročnost v plné kráse.

 

"Disney film Tarzan znám moc dobře, ale paradoxně jsem vyrůstal na Tarzanovi s Christopherem Lambertem z roku 84, který měl doma táta na VHSce. Ten mám noukaný doslova a do písmene." pověděl nám Peter Pecha, představitel Tarzana a dodal:

"Pro mě je role v Disney muzikálu něco úžasného. Jsem milovník Johnyho Deppa a když jsem se dozvěděl, že podepsal smlouvu s Disneym pro Piráty z Karibiku, protože chtěl bavit své děti a nechtěl už točit jen artové filmy, tak když přišla první věc od Disneyho v Praze, byl jsem nadšenej, protože já miluju Disneyho animáky a paradoxně mě můžete v kině potkat víc na animácích, než na hraných filmech". Podívejte se na celý rozhovor s Peterem Pechou:

 

Vše v muzikálu podléhá kontrole společnosti Disney, výkonného producenta Michala Mücksteina a režii Libora Vaculíka. Ten je podle producenta velký perfekcionista, takže se určitě máme na co těšit!

Zloducha Claytona, který jako jediný nemá zpívanou roli, si tu zahraje i Rudolf Kubík (v alternaci s Ernesto Čekanem) , který říká: "Clayton je příšernej záporák. Je to trochu proti mému naturelu, ale moc mě to baví! Jsem rád, že konečně jednou nemusím zpívat."

Rudolf Kubík jako Clayton v DIsney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia 2019

 

"Inspirovala jsem se podle živých goril, stejně, jako to dělali v původním animovaném filmu. Pokud jste fanoušci Disneyovek, měli byste přijít! :) " vzkazuje Disney fanouškům Michaela Gemrotová, jedna z představitelek tarzanovy gorilí matky Kaly. Celý náš  rozhovor s Míšou Gemrotovou:

 

O muzikál je mezi diváky, podle producenta a ředitele Divadla Hybernie Michala Mücksteina, velký zájem, což je vidět z obrovského zájmu o generálky, premiéru i další představení, která jsou na většinu termínů vyprodaná.

Michal Mückstein producent muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Tarzan je nejzpracovávanější filmovou postavou a jeden z nejslavnějších světových muzikálů. Obrovský úspěch zaznamenal na Broadwayi v New Yorku, dlouhou dobu byl vyprodán v Anglii, Německu, Nizozemsku, či Švédsku. Autor hudby Phil Collins použil písně z animovaného filmu a připsal devět nových. Za skladbu You’ll Be in My Heart byl nominován na cenu Grammy a získal Zlatý globus a Oscara.

Phil Collins složil pro muzikál Tarzan  devět nových písní

 

Disneyho podmínkou byl i třináctičlenný orchestr,  kvůli kterému museli v Divadle Hybernia speciálně upravit orchestřiště. Dirigentem je Libor Kapras. Všechny písničky se v muzikálu zpívají živě.

OBSAZENÍ

Tarzan – David Gránský / Peter Pecha / Vojtěch Drahokoupil / Robert Urban
Kala – Michaela Gemrotová / Dita Hořínková
Kerchak – Josef Vojtek / Marian Vojtko / Ernesto Čekan
Terk – Vojtěch Drahokoupil / Ladislav Korbel / Martin Šemík
Jane – Ivana Korolová / Petra Vojtková (Vraspírová)
Porter – Jaromír Dulava / Tomáš Trapl
Clayton – Ernesto Čekan / Rudolf Kubík
Leopard/Snipes – Tomáš Smička / Alexej Kolva

Akrobati:
Tomáš Brt, Zuzana Havrlantová, Barbora Králová, Kristýna Stránská, Veronika Fikejsová, Pavel Mackanič, Karel Jinda, Jakub Šimůnek, Jakub Sedláček

Taneční company:
Johana Hájková, Andrea Kheilová, Dominika Girethová, Pavlína Vejnarová, Michaela Adamcová, Zuzana Holbeinová, Anna Slaninová, Silvia Orfánusová, Anna Tomková, Michaela Macháčková, Lucie Horčičková, Libuše Tsukahara, Zuzana Vítečková, Mirek Kosík, Martin Smrž, Seyon Keita, Jakub Slovák, Filip Jankovič, Michal Kováč


REALIZAČNÍ TÝM

Hudba: Phil Collins
Producent: Michal Mückstein
Režie: Libor Vaculík
Dirigent: Dalibor Kapras
Choreografie: Ivana Hannichová
Rigger: Jan Kohout
Pěvecké nastudování: Alena Průchová
Kostýmy: Roman Šolc
Scéna, projekce: Petr Hloušek
Překlad scénáře: Martin Fahrner
Písňové texty: Pavel Cmíral

 

Oficiální stránky muzikálu Tarzan: http://www.muzikaltarzan.cz/

 

Nám nezbývá, než všem Disney fanouškům, ale i ostatním tento muzikál jednoznačně doporučit. Z toho, co jsme viděli a slyšeli, se zřejmě v České republice dočkáme něčeho tak unikátního, o čem jsme se ani neodvažovali snít! :)

Opičí company Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

PS: Víte, že písničku Phila Collinse "You'll Be In My Heart", kterou v animovaném Disney filmu Tarzan (1999) zpívá Petr Muk,  nově nazpíval i Karel Gott na své desce Ta pravá (2018)? Písnička se na ní jmenuje "Jsi v srdci mém". Píseň "Jsi navždy v srdci mém" zazní s novým textem i v tomto muzikálu Tarzan, kde ji pochopiteně budou zpívat vybraní představitelé.

"Jsi v srdci mém" tarzan karel gott

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář