Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

21. květen 2020

Seriál Malá mořská víla se vrací na Déčko! V Disney klubu ji uvidíme od 6. června 2020, každý den v 19:20 hod. To znamená, že ze seriálu Na vlásku odvysílá Déčko jen první sérii, protože jeho místo zaujme právě Malá mořská víla. Naposledy jsme Ariel a její přátele viděli na stejném místě před 3 lety.

Mala mořská víla se vrací od 6. června 2020 Déčko

 

Kouzelná beruška a Černý kocour přichází s účinnou obranou proti novému zloduchovi v novém videu:

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Další zábavu pak najdete v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

14. květen 2020

Frank Angones, výkonný producent, scénárista a story editor nových Kačeřích příběhů (DuckTales), zveřejnil na svém Twitteru aktualizaci o 3. sérii, čímž potvrdil, že sobotní epizoda "The Rumble For Ragnarok!" bude na nějakou dobu poslední.
Produkce 3. série stále probíhá, a to i v době krantény, s tím, že Frank potvrdil, že David Tennant nahrává Skrblíkovy repliky ve své šatně doma! Avšak, vzhledem ke zřejmým omezením při práci v karanténě, není známo žádné přesné datum návratu do vysílání.

David Tennant a Skrblík

 

Filmové Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990) uvidíme už tuto neděli na Déčku. Upoutávku z Déčka pro vás máme už teď:

 

Hrdinové několika nových Disney seriálů se objevili v příběhu parádní crossover upoutávky Disney Channel Taiwan! Vidíme tu spojení seriálů Greenovi ve velkoměstě, Locika: Dobrodružství na vlásku, Star proti silám zla, Kačeří příběhy, Amphibia, Phineas a Ferb, Milo a Murhyho zákon s dalšími odkazy na Disney filmy Star Wars, Lví král, Fantasia, Lady a Tramp, Popelka a pixarovky Příšerky s.r.o. Jde o jakýsi moderní odkaz na tradici slavných společných obrázků postaviček různých Disney TV seriálů z 90. let, sledujících televizi, který najdete v popisku u videa:

 

Po 107 dnech uzavření Disneylandu Shanghai park znovu otevřel své dveře v Číně 11. května 2020. Toto je první Disney resort na světě, který opět vítá návštěvníky po epidemii Covid-19. Park bude v tuto chvíli fungovat ve snížené kapacitě (30 %), s rouškami a dodržováním social distancing. Jak to vypadá uvidíte v tomto příspěvku a v komentářích pod ním.

Žádné datum znovuotevření pro pařížský Disneyland v současné době zatím stále není...

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. květen 2020

Moji kamarádi Tygr a Pú se vrací na Déčko. V Disney klubu nahradí Pú a jeho parta, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody, do té doby vysílanou Elenu z Avaloru, každý den v 18:55 hod. Naposledy jsme jej viděli na stejném místě před dvěma a půl lety.

Moji kamarádi tygr a Pú se vrací 2020

 

Vytvořte si parádního osobního kačeřího avatara v tomto zábavném online editoru "All Ducked Out" nových Kačeřích příběhů.

All Ducked Out avatar editor 2020

 

Sezóna Lvího krále "The Lion King and the Jungle Festival", plánovaná v pařížském Disneylandu na léto 2020, je nyní zrušena. Uvidíme ji nejspíš až v roce 2021. Pařížský Disneyland odkládá i otevření nového Marvel hotelu v létě a vrací peníze. Podle posledních zpráv je Disneyland Paris kompletně uzavřen minimálně do 14. července 2020. Možností je i uzavření až do září 2020.

The Lion King and the Jungle Festival 2020

 

Jako první bude po více než 100 dnech uzavření otevírat své brány návštěvníkům Disneyland Shanghai už od 11. května 2020. Park však zavede mnoho zdravotních opatření, nařizuje nošení roušek, měření teploty, rozestupy, ruší ohňostroje a s největší pravděpodobností sníží jeho kapacitu. Takhle se připravují. Všichni návštěvníci si budou muset rezervovat den návštěvy online.

Stane se tak úplně prvním otevřeným Disneylandem na světě, od uzavření všech parků, kvůli pandemii koronaviru. Zároveň ukáže možný směr přístupu, který by mohly aplikovat i další parky. Bob Chapek řekl, že je příliš brzy na to vědět, kdy otevřou některý z dalších tematických parků, domácích nebo mezinárodních.

Disneyland Shanghai otevírá 11. května 2020

 

Vývoj kolem situace v uzavřeném pařížském i ostatních světových Disneylandech stále sledujeme na našem facebooku Disney svět.

 

 

5. květen 2020

Letohrátky dnes slaví 30. narozeniny! Poprvé se objevily v ukázce už 5. května 1990 na Disney Channel a oficiálně pak odstartovaly 7. září 1990 jako součást pořadu "The Disney Afternoon" v Americe. U nás jsme Letohrátky (TaleSpin) viděli poprvé v roce 1992 v pořadu "Walt Disney uvádí". Gratulujeme ke krásným kulatinám a přejeme spoustu dalších úspěšných startů!

Letohrátky 30. výročí 2020

 

Přání k 30. výročí seriálu Letohrátky od návrháře designu jeho postav Lena Smithe.

 

 

28. duben 2020

Seriál Na vlásku se vrací na Déčko! Locika, Flynn, jejich přátelé i nepřátelé a dlouhé vlasy se vrací od 12. května 2020 na Déčko, kde nahradí do té doby vysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě. Naposledy jsme seriál Na vlásku viděli na stejném místě před rokem a půl. Tehdejší upoutávka Déčka.

Disney seriál Na vlasku SE VRACÍ Déčko květen 2020

 


V současné situaci, kdy všichni potřebujeme roušky, zde najdete návod, jak si stylově vylepšit a ušít doma tu svoji roušku ve stylu Disney!

Disney roušky #rouskyvsem

 

Případně si koupit už hotové, třeba tyto. Roušky už nosí všechny Disney postavy. Komu sluší nejvíc? :)

Rychlá Rota - Roušky 2020

 

"Disney mágové" sestavili jedinečnou tabulku, která Vám odhalí, kam letos vyrazíte na dovolenou! ;) Otestujte ji s námi a podělte se o svou destinaci v komentářích:

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

26. duben 2020

10 000 fanoušků našeho facebooku Disney svět! To je magický milník. Velké díky za to, že jste s námi, za Vaše lajky, komentáře a sdílení, opravdu si toho vážíme! Tvoříme pro Vás obsah rádi a taková podpora nás moc těší. Jedeme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit! lladda za Disney Team CZ

Všechny naše projekty:

https://www.facebook.com/DisneySvet
https://www.youtube.com/youtube.com/lladdak
https://disney.estranky.cz/
https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

 

 

 

14. duben 2020

Společnost FDG Entertainment na Twitteru oznámila, že ve spolupráci se studiem Game Atelier pracuje na hře DuckTales: QuackShots, vycházející z nových Kačeřích příběhů. Plošinovka od autorů hry Monster Boy and the Cursed Kingdom vypadala na prvních screenshotech působivě.

Locika v karanténě   Locika v karanténě

Okamžitě se objevily pochyby, zda vzhledem k datu 1. dubna nejde jen o aprílový vtípek. Ale na druhé straně bylo hráčům nápadné, jak dobře obrázky (viz níže) vypadaly, i to, že se vtípek týká nějaké licencované předlohy. Mnozí chtěli věřit tomu, že zklamat fanoušky podobným aprílem by bylo spíš kontraproduktivní a objevily se úvahy, zda nejde přinejmenším o pokus přilákat k projektu pozornost majitele práv.

Ukázalo se, že pravdu měl alespoň zčásti kdekdo. Autoři po pár hodinách vyšli s pravdou ven a přiznali, že šlo o vtípek, nicméně založený na skutečném projektu. Jedná se totiž o ukázky z regulérního návrhu, který předložili společnosti The Walt Disney Company. Vývojářům se však nepovedlo získat na hru práva.

Závěrem ale dodávají, že třeba jednoho dne myšákovo impérium změní názor. A v tom je podle mě pointa celá akce. Přilákat ke hře legitimním způsobem pozornost, vzbudit o ni zájem mezi hráči a pokusit se tak vyvinout nepřímo tlak na Disney. Autoři pravděpodobně doufají, že když majitel licence uvidí ohlas fanoušků, vyhoví jejich žádosti a k projektu se vrátí. Uvidíme, zda to skutečně bude mít nějaký vliv.

Locika v karanténě   Locika v karanténě

Nutno podotknout, že obrázky vypadají skutečně kouzelně. Plošinovky od Disneyho mají obecně velkou tradici a hry s tématikou Kačeřích příběhů patří určitě mezi ty lepší. Nicméně podle stylizace je jasné, že novinka by se spíš než originálem z roku 1987 inspirovala rebootem, který měl premiéru v roce 2017 a kromě jiného vyniká právě moc pěknou estetikou.

My se mezitím musíme spokojit se staršími hrami, jako jsou DuckTales z roku 1989, jejich pokračování z roku 1993, u nás velmi populární "DuckTales: The Quest for Gold" nebo remasterem první jmenované hry z roku 2013 "DuckTales - Remastered", který se nedávno znovu vrátil do digitální distribuce. (zdroj)

DuckTales Remastered obal-hry.jpg


 

Třetí série nových Kačeřích příběhů je od 4. dubna v plném proudu v Americe na kanálu DisneyXD. První ukázka s Goofym (Bill Farmer), když se objevil v oblečení a roli ze seriálu Goofyho tlupa s Donaldem (Don Chedale), v epizodě "Quack Pack", 3. série nových Kačeřích příběhů! 

Druhá ukázka z dílu "Quack Pack", který odkazuje na stejnojmenný Disney seriál, který u nás nebyl dodnes odvysílán, i když k němu existuje český dabing pod názvem "Kačeří partička".

Správný zásah, v tu pravou chvíli má... Nový obrázek s Gedžitkou, Montym, Chipem a Dalem z Rychlé Roty + ukázka z nového dílu Kačeřích příběhů:

Rychlá Rota - Kačeří příběhy 2020

 

"Double-O-Duck in You Only Crash Twice!" - Špionážní videohra se nebezpečně změní ve skutečnost, když Rampa a Dulík musí zastavit plán agenta Kozobáka ze zločinecké agentury Z.R.N.O. zničit Kačerov.

Jason Mantzoukas je hostující hvězdou jako hlas Kozobáka/Zobana (Steelbeak) z Kačera Kabrňáka, Marc Evan Jackson se vrací jako sup Bradford Buzzard, April Winchell se vrací jako hlas hostující hvězdy Černé Volavky (Black Heron) a Tress MacNeille & Corey Burton si zopakují své role jako Chip a Dale z Rychlé Roty (Chip N Dale Rescue Rangers).

Oficiální plakát k dílu "Double-O-Duck in You Only Crash Twice!" ze 3. série nových Kačeřích příběhů představuje Rampu McKváka v roli Agenta 00Kváka a další staré známé z původního seriálu! Původní Agent 00Kvák pro připomenutí.

Plakát "Double-O-Duck in You Only Crash Twice!"

 

Ve znělce 3. série se teď nově objevuje i Della Kačerová, jak uvidíte v této zkrácené verzi:

 


Sezóna Marvel super hrdinů "Marvel Season of Super Heroes", naplánovaná od 28. března do 7. června 2020 v pařížském Disneylandu, je oficiálně zrušena. Zároveň Disneyland Paris oznámil, že je až do odvolání dočasně uzavřen celý resort. Žádné datum znovuotevření nelze v tuto chvíli stanovit. Francie dnes vyhlásila uzavření všech míst hromadného setkávání uzavřené až do poloviny července, což se bude týkat i Disneylandu Paris a možného zrušení letní sezony Lvího krále. Sledujte nás na facebooku Disney svět, kde se vše dozvíte jako první.

Marvel Disneyland Paris

 

Televizní program na tři týdny dopředu najdete v rubrice Info a data. Seznam tipů na filmy a seriály na českém DisneyChannel v dubnu 2020 najdete v rubrice Info a data.

disney filmy v tv disney channel duben 2020

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

10. duben 2020

Krásné, poklidné a vřelé Velikonoce všem!

Olaf přeje vřelé Velikonoce 2020

 

 

22. březen 2020

První upoutávka s ukázkami ze třetí série nových Kačeřích příběhů je tady. Nové postavy, nové příběhy a návraty, včetně Rychlé Roty, Letohrátek, Kačera Kabrňáka, Goofyho tlupy a dalších, už od 4. dubna 2020 na DisneyXD (USA):

 

Disney seriál Legenda o Tarzanovi (The Legend of Tarzan) jsme u nás ještě neviděli. A to navzdory tomu, že k němu už 18 let existuje český dabing! Seriál vznikl v roce 2001, dva roky po původním celovečerním filmu Tarzan (1999). Navazuje na události z filmu po zabití Kerchaka, kdy se Tarzan stal novým opičím vůdcem a adaptuje i některé části z mnoha knih o Tarzanovi. Má celkem 39 dílů.
Protože byl ale seriál odvysílán už před delším časem na Slovensku, můžete se teď podívat na tuto slovenskou znělku seriálu "Tarzanové príhody od Walta Disneyho":

Přáli byste si ho vidět i v ČR?

Na seriál pak navazuje film "Tarzan a Jane" (2002), který je sestaven z "vystřižených" dílů tohoto seriálu a v našich televizích jsme ho viděli poprvé o tomto víkendu:

 

Spuštění Disney Plus v dalších evropských zemích (UK, Irsko, Německo, Itálie, Španělsko, Rakousko a Švýcarsko) proběhne už od 24. března 2020 a doprovází jej jako vždy tento perfektně střižený nový trailer.

V Evropě však bude snížena šířka pásma (bandwidth) Disney+ o 25% kvůli menšímu dopadu na oslabení internetu z důvodu zvýšené práce online z domovů kvůli koronaviru. Francie prozatím odkládá start Disney+ na 7. duben 2020.


Začalo nám i astronomické jaro. Mějte ho co nejveselejší a plné barev!

Jaro 2020


A nezapomeňte:

Locika v karanténě

 

18. březen 2020

Elena z Avaloru se vrací na obrazovku Déčka. Od 1. dubna 2020 ji uvidíme každý den v 18:50 hod. v Disney klubu, kde nahradí do té doby vysílanou Sofii První, na kterou částečně navazuje. Poprvé a naposledy jsme Elenu z Avaloru viděli na stejném místě před rokem. Česká znělka Eleny z Avaloru pro připomenutí.

elena z avaloru se vrací 2020

 

Byly odhaleny názvy několika prvních dílů nových Kačeřích příběhů ve třetí sérii, které napovídají i o příběhu:

1. Challenge of the Senior Junior Woodchucks! - premiéra 4. dubna 2020
2. Quack Pack! - premiéra 4. dubna 2020
3. Double-O-Duck in You Only Crash Twice! - premiéra 11. dubna 2020
4. The Lost Harp of Mervana! - premiéra 18. dubna 2020
5. Louie's Eleven! - premiéra 25. dubna 2020
6. Astro B.O.Y.D.! - premiéra 2. května 2020
7. The Rumble for Ragnarok! - premiéra 9. května 2020

Objevit by se měly i speciály pro Halloween a Vánoce.

3. série Kačeřích příběhů 2020

 


I Skrblík, nejbohatší kačer na světě, musí uposlechnout rady doktorů, pokud dojde na karanténu. Púvodní Kačeří příběhy s prvním českým dabingem (Mirko Musil):

 

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

6. březen 2020

Je to tady: 3. série nových Kačeřích příběhů má své datum premiéry! Dlouho očekávaný start nové série začne hned dvěma úvodními díly 4. dubna 2020 na DisneyXD + DisneyNow (USA) a objeví se v ní i Daisy Duck, Goofy, Letohrátky, Rychlá Rota, Kačer Kabrňák a další, včetně slavných jmen v dabingu! #kacerUUU
 
Třetí série kačeřích příběhů od dubna 2020
 
 Třetí série Kačeřích příběhů (DuckTales) bude pokračovat v trendu obsazování postav z jiných Disney seriálů, jejichž podobou autoři poprvé poškádlil na plakátu vydaném během San Diego Comic Con 2019 (viz video níže). Nová série přivede na scénu dlouholetou Donaldovu lásku Daisy Duck a starého přítele Goofyho, stejně jako další postavy z Letohrátek (Tale Spin), Rychlé Roty (Chip N 'Dale Rescue Rangers) a Kačera Kabrňáka (Darkwing Duck). V hlavním příběhu se Skrblík a jeho rodina i přátelé postaví proti zločinecké organizaci Z.R.N.O. (F.O.W.L.) - zlověstné špionážní skupině z Kačera Kabrňáka.
 
Kromě příchodu těchto klasických Disney postav do reality nových Kačeřích příběhů, bude ve 3. sérii hostovat spousta nejlepších dabérů v oboru. Patří sem Giancarlo Esposito (Gustavo „Gus“ Fring z Breaking Bad), Selma Blair (Liz Sherman z Hellboy), Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane ze Hry o trůny), Bebe Neuwirth (Lilith z Cheers), Retta (Donna Meagle z Parks and Recreation), Stephanie Beatriz (Rosa Diaz z Brooklyn Nine-Nine) a Jaleel White (Sonic z animáků Sonic The Hedgehog.) Součástí 3. série boudou také: Doug Jones, Clancy Brown, James Marsters, Hugh Bonneville, Abby Ryder- Fortson, Tress MacNeille, Bill Farmer, James Monroe Iglehart a Adam Pally.
 
 Jak budou vypadat postavy Daisy, Rychlé Roty, Letohrátek a dalších uvidíte tady (Balů v popisku videa je ve skutečnosti dospělý Kid Mrakošlap, viz titulky):
 

 

Hra DuckTales: Remastered je zpět v digitálních obchodech, odkud byla před časem kompletně odstraněna! Připojte se ke Skrblíkovi na dobrodružstvích po celém světě v této remasterované 8bitové klasice, vycházející z původních Kačeřích příběhů! Hratelné přes PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One (přes zpětnou kompatibilitu), Wii U a PC (Steam). Recenzi hry najdete zde na našich stránkách.

obal-hry.jpg

 

 

5. březen 2020

Dnes má premiéru nový Disney/Pixar animovaný film Frčíme v českých kinech.

Frčíme - Pixar 2020

 

 

1. březen 2020

Od zítřka začíná na českém Disney Channel zcela nový animovaný seriál Amphibia! Hlavní postavou příběhů je třináctiletá dívka Anne Boonchuy, která je magicky přemístěna do Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí.

Amphibia česká premiéra Disney Channel 2020

 

Upoutávka na toto první vysílání Amphibie, která běží v těchto dnech na Disney Channel:

 

Mickeyho klubík se vrací na Déčko už od 10. března 2020! Nahradí do té doby vysílaný seriál Středo-džungle, každý všední den kolem 06:35 a 10:20 hod.. Naposledy jsme Mickeyho klubík na stejném místě viděli přibližně před rokem.

Mickeyho klubík se vrací 2020

 

Doplnili jsme pro vás televizní program na 14 dní dopředu u celoplošných televizí. Najdete ho jako vždy v rubrice Info a data.

 

Náš exkluzivní rozhovor a ukázky s novou Jane Klárou Jelínkovou, po jednom z jejích prvních představení v Disney muzikálu TARZAN a s Robertem Urbanem v roli Tarzana, přinášíme v novém videu! Podívejte se, jak Klára zvládla skok přímo do džungle mezi gorily, k muži v bederní roušce. Jak nachlazený Robert Urban zachránil představení nejúspěšnějšího akrobatického muzikálu v Česku. A jak dobře oba znají Disney film Tarzan:

 

Disney CEO Bob Iger, odstoupil  po patnácti letech z funkce prezidenta Disney s okamžitou platností! Jeho pozici nahradí Bob Chapek, který měl na starosti oblast Disney parků od roku 2018 a byl vždy považován za možného nástupce. Iger se mezitím přesune do role výkonného předsedy představenstva, kde zůstane až do vypršení svého kontraktu, který skončí 31. prosince 2021.

"S úspěšným zahájením přímých spotřebitelských obchodů společnosti Disney a integrací společnosti 20th Century Fox se domnívám, že je to optimální čas na přechod na nového generálního ředitele," uvedl Iger v tiskové zprávě. "Mám v Boba maximální důvěru a těším se, že s ním budu v příštích 22 měsících úzce spolupracovat, protože převezme tuto novou roli a ponoří se hlouběji do mnohostranných globálních obchodů a operací společnosti Disney, přičemž se i nadále soustředím na tvůrčí úsilí společnosti." (variety)

Bob Iger a Bob Chapek


Ani dnes to není vždy samozřejmost - české popisy přímo v animaci Disney/Pixar filmu Toy Story 2: Příběh hraček (1999) se objevily už při vydání na českých VHS videokazetách před 20 lety! Žádná česká televize jej dnes takto nevysílá:

 

Spoustu nových upoutávek běžící v těchto a uplynulých dnech před uvedením Disney filmů v televizi, najdete na našem YouTube kanále ve složce Disney upoutávky.

 

Nechť zvedne ruce ten, kdo potřebuje v Disneylandu den MEME

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

14. únor 2020

Původní Kačeří příběhy se vrací do televize! Od neděle 23. února 2020 je bude vysílat každou sobotu a neděli televize Nova kolem 07:00 hod. ráno. Naposledy jsme je viděli na stejném místě před rokem.

Kačeří příběhy se vrací od února 2020

 

Do té doby nebo kdykoliv potom si může dát tuto rozcvičku s Kačeřími příběhy! :) Doplnili jsme pro vás i televizní program na 14 dní dopředu u celoplošných televizí a Disney Channel. Najdete ho jako vždy v rubrice Info a data.

disney filmy v tv

 

Zajeli jsme zachytit 2O let vývoje TARZANA v České republice na jednom místě, před divadlem Hybernia v Praze - vydání na VHS videokazetách (2000), vydání na DVD a Disney muzikál Tarzan, který hraje Divadlo Hybernia i v roce 2020! Zažili jste celé tohle toto kombo?

20 let Tarzana v ČR- od VHS, DVD po muzikál Tarzan 2020

 

Disney muzikál TARZAN se vrátí v druhé sezóně letos po prázdninách! Momentálně nejúspěšnější tanečně akrobatický muzikál v Česku, který až do června uvádí Divadlo Hybernia, má už nyní data všech představení od září až do konce roku na svých oficiálních stránkách a vstupenky v prodeji.

Disney muzikál TARZAN se vrací Divadlo Hybernia 2020 - 2021

Víte, že Disney Muzikál Tarzan je​ nově uváděn i s anglickými titulky? Zde najdete přehled všech vybraných představení s titulky.

 

Na lednovém londýnském veletrhu hraček London Toy Fair 2020 byly odhaleny tyto nové Funko Pop figurky Gumídků. Předobjednávky jsou k dispozici tady.

London Toy Fair 2020 Funko Pop figurky Gumídků

 

Byla odhalena úvodní znělka nového seriálu "Mira: Royal Detective". Nejnovější hrdinka, dívčí detektiv Mira, pracuje pro smyšlené království Jalpur, jež je inspirováno kulturami a zvyky Indie. Mira je obyčejný občan, který má talent na řešení záhad. Královna Jalpuru, okouzlená jejími dovednostmi, jmenovala mladou slečnu oficiálním královským detektivem. Nejvýznamnější součástí je oslava indických kultur a zvyklostí tím, že zahrnuje vyprávění, hudbu, jídlo, módu, jazyk, umění a tanec. Jeho hlasovému obsazení dominují přední indičtí američtí herci a ještě před jejím jarním startem byla potvrzena i 2. série. Premiéra letos na jaře na Disney Junior:

 

Krásný nový obrázek pro letošní sezónu Lvího krále a džungle (The Lion King & Jungle Festival), která se vrací zpět ve 2. ročníku od 20. června do 13. září 2020 v Disneyland Paris​!

The Lion King & Jungle Festival  -Disneyland Paris

 

Velmi vzácně se objevující postavy z několika Disney seriálů 90. let ve vyjímečné přehlídce pařížského Disneylandu! Kačeří příběhy, Rychlá Rota, Letohrátky, Goofyho tlupa, Kačer Kabrňák a další + králík Roger jako bonus:

 

Disney Channel vysílá nové díly a 3. sérii Disney seriálu Locika: Dobrodružství na vlásku na Disney Channel! Upoutávka na toto vysílání:

 

Poslechněte si přímé porovnání české písničky "Najednou" a anglické "Let It Go" z Ledového království v jednom videu! Vlevo = česky (Monika Absolonová), Vpravo = anglicky (Idina Menzel). Ta podoba je opravdu neskutečná TIP: pro lepší poslech použijte sluchátka:

 

Romantické momenty v Disney seriálech a filmech na Valentýna od 14. do 16. února 2020 na Disney Channel!

Hamoun, auta, telefony, policie a koťátko! Skrblíkovu akční jízdu v nákupním vozíku sledujte právě teď a tady v 1. českém dabingu.

 

Takhle to bylo... Pú a Mickey Meme

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. leden 2020

Dnes vám přinášíme náš exkluzivní rozhovor s Vojtěchem Kostihou, překladatelem většiny Disney filmů a mnoha seriálů. Nahlédněte za kulisy vzniku českých hlášek Olafa, Goofyho, Lociky, Yody, Iron-Mana nebo Medvídka Pú, Bárta Simpsona a spousty dalších v rubrice Rozhovory o dabingu.

Vojtěch Kostiha - překladatel

 

 

18. leden 2020

Jake a piráti ze Země Nezemě se vrací na Déčko! Pirátský vůdce Jake se svou nevšední partou v dobrodružné výpravě za pokladem bude čelit nejrůznějším nástrahám a posádce kapitána Hooka každý den v 19:15 už od 2. února 2020. Naposledy ho Déčko vysílalo na podzim 2018. Těšíte se nebo byste si přáli jiný Disney seriál v Disney klubu?

jake a piráti ze země nezemě se vrací leden 2020

 

Doplněný přehled Disney filmů a seriálů v televizi až na 3 týdny dopředu najdete tradičně v rubrice Info a data.

Oficiální Disney fanklub D23 vydal informace o novém animovaném seriálu "Chip ‘n 'Dale":

"Zjistili jsme, že naši oblíbení chipmunkové přicházejí na Disney+ v 21. století, vycházející z groteskové klasiky, které vytvořilo francouzské studio Xilam Animation, jež získalo mnoho ocenění. Nový seriál představí dichotomické duo - nervózního starostlivého Chipa a bezstarostného snílka Dalea - žijící v malém parku v rušné metropoli, kde jsou všichni zdánlivě větší, než oni." O starším seriálu Rychlá Rota Chipa a Dalea.

Chip ‘n 'Dale

 

Ledové království odstartovalo svou sezónu "Frozen Celebration" v pařížském Disneylandu a potrvá až do 3. května. Zahrnuje tyto tématické části:
- show "Frozen 2: An Enchanted Journey” na Central Plaza 4x denně (Disneyland Park)
- interaktivní zpívanou show v Animation Celebration Studios (Walt Disney Studios) otevřenou loni v listopadu
- setkání s Olafem v Animation Celebration Studios (Walt Disney Studios)
- scéna s Elsou v představení Mickey and the Magician (Walt Disney Studios) od 1. února 2020
- postavy v denní přehlídce "Disney Stars on Parade" (Disneyland Park)
- tématické občerstvení a suvenýry
- Disney Illuminations ohňostroj (Disneyland Park)
- speciální ohňostroj Ledového království nad jezerem v Disney Village - pouze 24., 27, a 29, ledna 2020 (vstup pro každého zdarma)

Frozen Celebration - Disneyland Paris 2020

Podívejte se na fotografie s novým plovákem Ledového království 2 a Annou, Elsou a Krystoffem v nových kostýmech (takhle vznikaly kostýmy). Jak se vám líbí? :)

Oficiální stránky sezóny Ledového království.

Nové občerstvení pro sezónu Ledového království v pařížském Disneylandu uvidíte tady

Delikatesy ve stylu Ledového království 2 pro změnu ve Walt Disney Worldu uvidíte v tomto videu!

Kompletní záznam nové parády/představení "Frozen 2: An Enchanted Journey” s Annou, Elsou, Kristoffem, Olafem, Svenem, tanečníky a jejich novým ledovým plovákem v pěkně natočeném videu z pařížského Disneylandu:

+ další videa z jiných úhlů pohledu najdete v komentářích u tohoto příspěvku.


Sezóna Star Wars dnes začala v pařížském Disneylandu (Walt Disney Studios). Objevte nové jídlo a pochoutky pro tuto sezonu "Legends of the Force – A Celebration of Star Wars" v Disneyland Paris , která má být tou poslední na tomto místě! Sezona potrvá od 11. ledna do 15. března 2020.

Legends of the Force – A Celebration of Star Wars v Disneyland Paris 2020

 

Kompletní 4K záznam prvního velkolepého večera Star Wars, který odstartoval sezónu "Legends of the Force" ve Walt Disney Studios parku včera v pařížském Disneylandu!

Více o celé Star Wars sezóně na oficiálních stránkách Disneylandu Paris.

 

Kompletní přehled sezón a novinek pro pařížský Disneyland v roce 2020:

Célébration de la Reine des Neiges (Oslava Ledového království): od 11. ledna do 3. května 2020
Légendes de la Force ("Legenda o síle" - Star Wars): od 11. ledna do 15. března 2020
Princess Run (princeznovský maraton): 8., 9. a 10. května 2020
La Fabrique des Rêves de Disney Junior (nová show Disney Junior): jaro 2020
‍la Magical Pride : 6. červen 2020
Hotel New York : The Art of Marvel (nový Marvel Hotel New York): červen 2020
Le Festival du Roi Lion et de la Jungle (Festival Lvího krále a džungle): 20. červen - 13. září 2020
Electroland : 3., 4. a 5. července 2020
Cars Route 66 Road Trip (nová trasa tramvajové cesty na téma filmů "Auta"): léto 2020
Disneyland Paris Run Weekend (velký víkendový maraton): 24., 25., 26. a 27. září 2020

Disneyland Paris timeline 2020  Disneyland Paris timeline 2020

 

Dvě nové zprávy dnes oznámil pařížský Disneyland:

- Letos by měl být velký Vánoční průvod kompletně přepracovaný a měl by mít i noční verzi

- V roce 2022 současná každodenní přehlídka "Disney Stars on Parade" uvolní prostor pro zbrusu nový průvod k oslavám 30. výročí Disneyland Paris!

 

Ivana Korolová se naposledy objeví jako Jane ve skvělém Disney muzikálu TARZAN, který uvádí Divadlo Hybernia, už v neděli 17. ledna 2020. Poté odchází na mateřskou. Na právě probíhajících zkouškách předává Tarzana do náruče Kláře Jelínkové, která se tak stane novou Jane. Kromě Kláry samozřejmě pokračuje Petra Vojtková jako Jane a Ivana Korolová se do divadla vrátí v září.

Ivana Korolová předává Tarzana do náruče Kláře Jelínkové, která se stane novou Jane - Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia

 


Nová videa na našem YouTube:

Ledové království v Praze! Mickey, Minnie, Donald, Goofy a Disney princezny a princové v úvodním čísle "Disney On Ice: Ledové království" z pražské O2 Arény:


Český trailer pro Disney seriál Goofyho tlupa (1992) se speciálně vytvořeným českým logem při jeho vydání na několika VHS videokazetách v roce 1999:

 

Malá mořská víla (1989) v českém traileru při svém prvním vydání na českých VHS videokazetách v roce 1999:


Velkou nálož upoutávek na Disney filmy v televizi z přelomu roklu 2019/2020 uvidíte v tomto seznamu videí.

Při sledování starší české pohádky o Vánocích nás zaujala její velká podobnost s Ledovým královstvím 2! Co myslíte? ;)

 

Loga všech Disney televizních animovaných seriálů od r. 1984 dodnes! Který je váš TOP

Loga Disney seriálů od počátku Disney Television Animation Ssudios

 

A dobrý zvonec na konec - neskutečně kouzelná žádost o ruku! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

Přejeme Vám magicky silný rok 2020, doprovázený Disney příběhy všech druhů a chutí!

Magicky silný rok 2020 Disney.estranky.cz DIsney svět lladdak

 

Jsme rádi, že jste u toho s námi tady, na facebooku i na youtube!

Všechny Disney ohňostroje vítající rok 2020 po celém světě uvidíte na našem facebooku u tohoto příspěvku.

 

 

28. prosinec 2019

Vánoce jsou za námi, tak se podívejme,  jaké vánoční stromečky v Disney stylu obletěly svět!  Líbí se vám? Jak vypadá váš vánoční stromeček? Pochlubte se svojí fotkou v komentářích!

Který letošní Disney film je váš TOP? Vyjádřit se můžete tady.

Raubíř Ralf a internet, Captain Marvel, Dumbo, Avengers Endgame, Aladin, Lví král, Spider-Man: Daleko od domova, Toy Story 4: Příběh hraček, Zloba: Královna všeho zlého, Ledové království 2, Star Wars: Vzestup Skywalkera

Top Disney film 2019


Nový rok už je za dveřmi, tak se podívejme, jaké Disney filmy uvidíme v kinech v roce 2020. Na který se těšíte nejvíc?

Frčíme - 5. březen 2020
Mulan - 26. březen 2020
Black Widow - 30. duben 2020
Artemis Fowl - 28. květen 2020
Duše (Soul) - 18. červen 2020
Expedice: Jungle (Jungle Cruise) - 23. červenec 2020
The One and Only Ivan - 13. srpen 2020
Eternals - 5. listopad 2020
Raya and the Last Dragon - 26. listopad 2020

disney filmy 2020 Disney svět

Pokud započítáme i filmy z ostatních Disney produkcí, bude jich celkem 23!

 

Nová videa na našem YouTube:

Elsa a její písnička "Najednou" z Ledového království na ledě v Disney On Ice: Ledové království, které proběhlo 14. - 15. prosince 2019 v pražské O2 Aréně.

 

Velká nálož Disney filmů v televizi (viz náš program) doprovází i nálož upoutávek na tyto filmy. Všechny upoutávky najdete v tomto seznamu videí Disney upoutávek.

Nová videa z dění kolem Disney muzikálu Tarzan v Praze vám odhalí jeho zákulisí a prozradí, že muzikálová Jane (Ivana Korolová) čeká miminko a s kým.

Ideální kombo Tarzan a Muzikál Tarzan meme

 

Taneční a hudební  hit "Hupty Šmudly Dů!" od trpaslíků z Disney seriálu 7T dorazil na náš youtube a vy se s ním nemusíte jenom pobavit s přáteli, ale třeba i zhubnout povánoční kila! :)

 

Je animovaný seriál Doug, vysílaný před lety také v České republice od Nickelodeonu nebo Disneyho? Na to vám odpoví tento pěkný článek od Vitoxe (Magicmaxe).

Doug

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

Kouzelné vánoce 2019 Ledové království

 

 

7. prosinec 2019

Máme pro vás VELKÝ VÁNOČNÍ televizní program Disney filmů od teď, přes svátky, až do 5. ledna 2020 pro celoplošné free televize! Uvidíme řadu velkých televizních Disney premiér! O jejich začátku vás tu budeme průběžně informovat na našem facebooku Disney svět. Najdete jej jako vždy v rubrice Info a data, kde najdete i seznam premiér filmů a seriálů na českém Disney Channel.

Disney filmy o svátcích 2019

 

Nová videa na našem YouTube:

První české Ledové království z Disney on Ice v Praze:

 

Andrea Elsnerová (Elsa), Tereza Martínková (Anna) a Kateřina Bohatová (Iduna) v rozhovoru o dabingu Ledového království 2 ve Snídani s Novou.

 

Málo známou 3. verzi české znělky Disney seriálu Letohrátky zpívá Sbor Lubomíra Pánka. Dokonce je lehce pozměněn i text původní písně. Vydaná byla na desce Písničky z Rosy 2 (1993):

 

Tarzaní rodinka slaví advent!  Adventní čas přivedl představitele oblíbeného Disney muzikálu Tarzan, který uvádí Divadlo Hybernia, ke zdobení vánočního stromečku, a to rovnou v kostýmech! Jak se Jane a malý a velký Tarzan těší na Vánoce?


Zpěvačka Michaela Gemrotová vám posílá polibek od gorily Kaly z Disney muzikálu TARZAN. Skvělý TIP na vánoční dárek! ;)

Kouzelné rozsvěcování zámku Šípkové Růženky a vánočního stromečku s Mickeym, Minnie, Disney princeznami a Santa Clausem v centru pařížského Disneylandu uvidíte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a další, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Co třeba vánoční stromečky v Disney stylu? Doporučujeme také naši skupinu Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

21. listopad 2019

Dnes má v českých kinech premiéru animovaný film Ledové království 2.

Ledové království 2

 

17. listopad 2019

17. listopad 1989 byl zlomem v boji dobra a zla. Byl i dnem, který umožnil svobodně přivést dílo Walta Disneye do našich srdcí! A my si tohoto dne už 30 let vážíme!

17 listopad 1989 Disney svět

 

Dnes slaví dobrodružství Ariel ve filmu Malá mořská víla 30. narozeniny! V českých kinech měla Malá mořská víla premiéru až 27. srpna 1998. Disneyho „Malá mořská víla“ změnila přesně před 30 lety animaci, muzikály a princezny.
Byla v mnoha ohledech revoluční. Poprvé postavila vnímání tradiční Disney princezny na hlavu. - více se dozvíte tady. Seriálu Malá mořská víla (1992) jsme se dočkali už v roce 1994. Ten, jako první, navazoval na předlohu velkého animovaného Disney filmu.. Všechno nejlepší, Ariel! Kdy a kde jste se s ní vydali do Atlantiky poprvé?

Mala morská víla  30. narozeniny 17 listopad 1989

 

Unikátní živý televizní přenos k 30. výročí Malé mořské víly proběhl na kanále ABC a vy se můžete podívat na jeho hlavní části s písničkami v tomto příspěvku.

 

5 000 Disney fanoušků našeho facebookového Disney světa! To je úžasný milník. Děkujeme každému jednomu z vás! Děláme to pro vás rádi a taková podpora nás moc těší. Věřte, že se máte jěště na co těšit!

5000 poděkování facebook Disney svět jpg

 

Nová videa na našem YouTube:

Anna a Elsa v kočáře taženém bílými koňmi a Krystoff, jako jejich doprovod, vás zdraví z pařížského Disneylandu:


Locika, Flynn Rychlík (Evžen Houžvička) a Maximus ve finální části "Na vlásku", dobrodružství na ledě Disney On Ice v Praze (česky):

 

Česká znělka z Disney seriálu 7T ze současného vysílání v Disney klubu na Déčku:

 

Český trailer pro Disney film TARZAN z VHS videokazety v době, kdy film běžel v našich kinech, přesně před 20 lety (od 18.11.1999):

Tarzan 20 let v České republice

Tarzan dostal i animovaný seriál, který má český dabing, ale dodnes nebyl v Česku odvysílán. Dočkali jsme se alespoň muzikálu TARZAN, který v těchto dnech hraje Divadlo Hybernia.

 

Oficiální upoutávku na Disney on Ice s Ledovým královstvím, které uvede pražská O2 Aréna už 14.-15. prosince uvidíte tady.

Písničku "Stačí říct" Lucie Vondráčkové, kterou jako Kim Possible zazpívala ve stejnojmenném seriálu uvidíte tady.

Postřeh ze života od komorníka Johana a Skrblíka z Kačeřích příběhů uvidíte tady. ;)

 

Sofie První se vrátí do Disney klubu na Déčku, každý den v 18:55 hod. nahradí do té doby vysílaný seriál 7T už od 4. prosince 2019. Naposledy jsme ji na stejném místě viděli letos na jaře.


Sofie první se vrací od prosince 2019

 

12. listopadu byly vypuštěny konfety, slzy a ohňostroje - odstartovala nová streamovací služba Disney+, která postupně nabídne kompletní knihovnu Disney filmů a seriálů! Služba zaznamenala 10 milionů uživatelů hned v první den spuštění. Disney+ bude nečekaně dostupné také v Anglii, Německu, Francii, Itálii a Španělsku (další budou oznámeny brzy) už od 31. března 2020. Kdy se dočkáme u nás? Snad už také příští rok. Změní Disney Plus historii zábavy, podle vás?

Disney Plus

 

Přehled cen a výhod jednotlivých druhů celoročních vstupenek do pařížského Disneylandu, platné od 7. listopadu 2019 do 1. dubna 2020 uvidíte tady. Dobrá zpráva je, že sazby se nebudou zvyšovat a výhody pro Disneyland Paris zůstávají stejné.

Podívejte se na naprosto kouzelnou oficiální upoutávku o tom, jak se magické srdce Vánoc dostalo do pařížského Disneylandu!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

30. říjen 2019

Naši velkou recenzi Disney muzikálu TARZAN, který v těchto dnech uvádí pražské Divadlo Hybernia, najdete už teď v rubrice Disney muzikál Tarzan!

Recenze Disney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia Praha

 

Nová videa na našem YouTube kanále:

Nové záběry z představení Tarzana a rozhovory s Filipem Vlastníkem (malý Tarzan), Rudolfem Kubíkem (Clayton) a akrobaty goril o jejich rolích v Disney muzikálu TARZAN, které uvádí Divadlo Hybernia​ + pozvánky pro vás:

 

Déčko vysílá o podzimních prázdninách několik Disney filmů. Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy, Medvědí bratři 2 a Tři mušketýři: Mickey, Donald a Goofy. Tato upoutávka běžela před jejich vysíláním:

 

Strýček Skrblík se objevil v Disney seriálu Myšmaš (2001-2003), měl stejný červený kabátek a hlas Bohuslava Kalvy jako v remaku seriálu Kačeří příběhy (2017). V Myšmaši se unikátně potkávaly všechny známé postavy z různých Disney filmů a seriálů na jednom místě. Naposledy byl u nás vysílán před více než 10 lety! Nezasloužil by si konečně návrat? = Lajk u videa:

 

Českou znělku Disney seriálu 7T z vysílání v Disney klubu na Déčku uvidíte tady.

Zloduch Gaston z filmu Kráska a zvíře a Claude Frollo ze Zvoníka u Matky Boží vás ohromí i pozdraví z pařížského Disneylandu:

 

Chip a Dale z Rychlé Roty zaplavují Disney parky. Nové zboží, podle kresleného seriálu Rychlá Rota (Chip 'n Dale Rescue Rangers) z 90. let, zahrnuje košili a tašky ve tvaru Chipa a Dalea. Košile je úžasná! Podobá se přesně havajské květované košili Dalea ze seriálu s logem Rychlé Roty na kapsičce. Košile stojí 59,99 $ a je k dispozici v Disneyland Resortu a Walt Disney World Resortu.

Oboustranná taška Loungefly má na jedné straně Dalea a na druhé Chipa, samozřejmě s typickým kloboukem. Obě postavy mají vyšívané detaily a vyčnívající uši, čímž se taška oživuje! Tato taška stojí 80 USD a je k dispozici v Disneyland Resortu i ve Walt Disney World Resortu. Více detailů tady.

Taška a košile Rychlá Rota Disneyland

 

Halloweenská přehlídka s Disney zloduchy během speciálního večírku v pařížském Disneylandu:

 

Halloweenské menu z pařížského Disneylandu. Dobrou chuť!

Speciální předehra s Disney zloduchy se odehrává na stěnách zámku Šípkové Růženky v pařížském Disneylandu každý večer během probíhající sezóny Halloweenu:

 

Speciální Max a Goofy z Goofyho tlupy v halloweenské náladě a kostýmech při osobních setkáních v pařížském Disnelandu v těchto dnech uvidíte zde.

Kompletní online brožuru pařížského Disneylandu na rok 2020 si můžete prohlédnout tady.

Speciální světelná halloweenská fontánová show s Disney zloduchy ve World of Color v americkém Disneylandu uvidíte zde.

 

Nová facebooková Disney skupina je tady! Vše Disney, co vás zajímá a baví! Každý fanoušek potřebuje místo, kde může sdílet svou vášeň s ostatními Disney fandy. To magické místo je přesně tady! Diskuze, fotky, videa, meme, zážitky, rady a tipy, život... Nechte se unášet Letem Disney světem! Jste srdečně zváni a vítáni!

Skupina Letem Disney světem

 

Takhle by mohl začínat i český StarDance na téma Disney, co říkáte!? Všechny úžasné soutěžní tance z Disney Night - Dancing with the Stars (US) uvidíte v komentářích pod videem. Který se vám líbí nejvíc?

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. říjen 2019

Dnes má v kinech českou premiéru film Zloba: Královna všeho zlého.

Zloba: Královna všeho zlého

 

13. říjen 2019

Disney seriál 7T se vrací na Déčko! Kdo by neznal pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Ale co bylo předtím, než přišla Sněhurka k trpaslíkům? Od 21. října 2019 denně na Déčku nahradí 7T seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú. Naposledy jsme jej v Disney klubu viděli v březnu 2018.

7T se vrací v říjnu 2019 déčko jpg

 

 

Česká představení Disney příběhu TARZAN můžete vidět od 18. - 20. října v pražském Divadle Hybernia! Pozor: Další představení budou až na začátku a konci listopadu a potom až v polovině prosince. Nenechte si ujít tato unikátní česká představení Disney Tarzana!

Termíny představení muzikálu Tarzan

 

Exkluzivní rozhovory a ukázky uvidíte v naší nové reportáži z premiéry Disney muzikálu Tarzan, kterou uvedlo Divadlo Hybernia 3. října 2019. Osobně vám můžeme muzikál Tarzan jedině doporučit!

 

 

České představení Ledového království v lední show Disney on Ice proběhne v pražské O2 Aréně už za necelé dva měsíce ve čtyřech představeních 14. - 15. prosince 2019! Oficiální stránky.

Disney on Ice Praha 2019

 

 

Nová videa na našem Youtube:

Při současném vysílání na Déčku vidíme Nová dobrodružství Medvídka Pú poprvé v remasterované HD verzi. Porovnání nové HD verze, která je oříznutá nahoře a dole na formát 16:9 z původního 4:3, uvidíte i s původní verzí v tomto videu:

 

Česká znělka seriálu Nová dobrodružství Medvídka Pú v HD kvalitě, jak ho právě vysílá Déčko. Zpívá ji Martin Kolář (2005) a jde o 3. verzi české znělky tohoto seriálu:

 

Živý Medvídek Pú a Ijáček vás zdraví z Fantasylandu pařížského Disneylandu v novém videu:

 

Porovnání dvou verzí českého dabingu původního seriálu Kačeří příběhy (1987), kdy 1. dabing je z roku 1990-93 (Česká televize) a 1994 (AB Barrandov pro ČNTS Nova) a 2. dabing je z roku 2004 (Studio Virtual), uvidíte v následujícím videu:

 

Česká znělka 1. série Disney seriálu Phineas a Ferb z HD vysílání v Disney klubu na Déčku:

 

Zrychlené svítání nad zámkem Šípkové Růženky v pařížském Disneylandu. Celé 2 hodiny v 5 minutách!

 

Český trailer na Pixar film Život brouka (1998) z doby kdy vyšel na VHS videokazetách uvidíte tady.

 

Smutnou zprávou je, že zemřel bývalý producent a praotec Disney seriálů v bloku Disney Afternoon (u nás známý jako Walt Disney uvádí), Alan Zaslove. Bylo mu 92 let.

Pracoval na seriálech jako Gumídci, Kačeří Příběhy, Rychlá Rota, Kačer Kabrňák, Aladin, filmu Jafarův návrat a dalších. Kromě své práce na Disney Afteroon se věnoval také klasickým animákům z 80. let, jako The Jetsons, Šmoulové, A Charlie Brown Christmas, The Famous Adventures Of Mr Magoo a řady dalších.

Alan Zaslove 1927 - 2019

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

3. říjen 2019

Velkolepé, energické, barevné, zábavné, dojemné až srdcervoucí a jedinečné! Excelentní výkony Petera Pechy, Petry Vojtkové, Mariana Vojtka, Míši Gemrotové, Martina Šemíka i všech ostatních nejlépe vystihla nekončící děkovačka ve stoje celého sálu.

Premiéra muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia děkovačka

 

To jsou naše stručné dojmy z dnešní veřejné premiéry Disney muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia. Podrobnější recenzi a mnohem více vám přineseme už brzy! To prostě musíte vidět na vlastní oči!

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

21. září 2019

Disney muzikál Tarzan, podle stejnojmenného animovaného filmu z roku 1999, míří z Broadwaye, kde měl premiéru v roce 2006, do pražského Divadla Hybernia. Premiéra jednoho z nejvýpravnějších a fyzicky nejnáročnějších muzikálů v Česku bude už 3. října 2019.

Muzikál Tarzan DIvadlo Hybernia Praha 2019

 

Jde o první tanečně-akrobatický muzikál v Česku a první uvedení muzikálu Tarzan v licenci Walta Disneyho ve východní Evropě. Multimediální show s 250 kostýmy a náročnou výpravou předvede vedle opičích převleků třeba kostýmy masožravých květin. Jen na výrobu 45 opičích kostýmů, padlo 450 metrů lycry dovezené z Itálie. Představitelé Tarzana budou mít speciální paruku z lidských vlasů upravených do dredů, v níž bude vysílačka a mikrofon, aby se interpreti mohli bez problémů pohybovat. Jane pak uvidíme v celkem pěti kostýmech. Mimo jiné i jako krásku v expedičním safari oblečku.

“Kostýmy byly velmi náročné na výrobu. Herci se v nich musí dobře cítit a zároveň dobře pohybovat,” vysvětlil autor kostýmů Roman Šolc, držitel Thálie a v současné době jeden z nejvyhledávanějších kostýmních divadelních výtvarníků.

Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia

 

Náročný byl i casting hlavních představitelů. Výběr herců musí odpovídat přesně popsaným charakteristikám – věku, typu a pěveckým rozsahům.  Jak nám řekl Vojtěch Drahokoupil, který alternuje Tarzana a Terk: "Animovaného Tarzana jsem viděl a strašně mě to bavilo. Těším se až ho ztvárníme naživo tady v Hybernii. Zkoušení bylo velmi náročné, hlavně to fyzické, nic takového jsem dodnes nezažil." To a mnohem více uslyšíte v našem exkluzivním rozhovoru s Vojtou:

Vojtěch Drahokoupil - Tarzan a Terk Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Krásná a statečná Jane se nám svěřuje: "Moc si užívám tu spoustu kostýmů, i když jsme v první půlce téměř nahé. Máme takové starší negližé, což je nádherné a hlavně hrozně vtipné. Máme ale i historické kostýmy, které zrůrazňují ženskost a to je krásné." říká Petra Vojtková (Vraspírová). Všechny vás na muzikál srdečně zve, jak uvidíte v tomto rozhovoru:

Jane Ivana Korolová - Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernie 2019

 

 

Kostýmovaní budou také akrobati. Uvidíme profesionály se zkušenostmi ze Cirque du Soleil, Losers či Cirk La Putyka. Během zkoušek údajně i tak nebyla nouze o krev a odřeniny.

Scénograf Petr Hloušek proměnil divadlo hybernia doslova v džungli, atmosféru kostýmně podpořil Roman Šolc a choreografii, tanec a akrobacie je v rukou tandemu Ivany Hannichové a Jana Kohouta.

Džungle Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

„V mnoha muzikálech se již objevily různé akrobatické prvky. Nikdy však v takovém rozsahu a provedení. Tarzan je tak doslova skutečně prvním akrobatickým muzikálem v Česku“ upozornila choreografka Ivana Hannichová.

Úplně první ukázky s kompletními kostýmy, dekoracemi a projekcí na tiskové konferenci 19. září 2019, předvedly propracovanost a náročnost v plné kráse.

 

"Disney film Tarzan znám moc dobře, ale paradoxně jsem vyrůstal na Tarzanovi s Christopherem Lambertem z roku 84, který měl doma taťka na VHSce. Ten mám noukaný doslova a do písmene." pověděl nám Peter Pecha, představitel Tarzana a dodal:

"Pro mě je role v Disney muzikálu něco úžasného. Jsem milovník Johnyho Deppa a když jsem se dozvěděl, že podepsal smlouvu s Disneym pro Piráty z Karibiku, protože chtěl bavit své děti a nechtěl už točit jen artové filmy, tak když přišla první věc od Disneyho v Praze, byl jsem nadšenej, protože já miluju Disneyho animáky a paradoxně mě můžete v kině potkat víc na animácích, než na hraných filmech". Podívejte se na celý rozhovor s Peterem Pechou:

 

Vše v muzikálu podléhá kontrole společnosti Disney, výkonného producenta Michala Mücksteina a režii Libora Vaculíka. Ten je podle producenta velký perfekcionista, takže se určitě máme na co těšit!

Zloducha Claytona, který jako jediný nemá zpívanou roli, si tu zahraje i Rudolf Kubík (v alternaci s Ernesto Čekanem) , který říká: "Clayton je příšernej záporák. Je to trochu proti mému naturelu, ale moc mě to baví! Jsem rád, že konečně jednou nemusím zpívat."

Rudolf Kubík jako Clayton v DIsney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia 2019

 

"Inspirovala jsem se podle živých goril, stejně, jako to dělali v původním animovaném filmu. Pokud jste fanoušci Disneyovek, měli byste přijít! :) " vzkazuje Disney fanouškům Michaela Gemrotová, jedna z představitelek tarzanovy gorilí matky Kaly. Celý náš  rozhovor s Míšou Gemrotovou:

 

O muzikál je mezi diváky, podle producenta a ředitele Divadla Hybernie Michala Mücksteina, velký zájem, což je vidět z obrovského zájmu o generálky, premiéru i další představení, která jsou na většinu termínů vyprodaná.

Michal Mückstein producent muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Tarzan je nejzpracovávanější filmovou postavou a jeden z nejslavnějších světových muzikálů. Obrovský úspěch zaznamenal na Broadwayi v New Yorku, dlouhou dobu byl vyprodán v Anglii, Německu, Nizozemsku, či Švédsku. Autor hudby Phil Collins použil písně z animovaného filmu a připsal devět nových. Za skladbu You’ll Be in My Heart byl nominován na cenu Grammy a získal Zlatý globus a Oscara.

Phil Collins složil pro muzikál Tarzan  devět nových písní

 

Disneyho podmínkou byl i třináctičlenný orchestr,  kvůli kterému museli v Divadle Hybernia speciálně upravit orchestřiště. Dirigentem je Libor Kapras. Všechny písničky se v muzikálu zpívají živě.

OBSAZENÍ

Tarzan – David Gránský / Peter Pecha / Vojtěch Drahokoupil / Robert Urban
Kala – Michaela Gemrotová / Dita Hořínková
Kerchak – Josef Vojtek / Marian Vojtko / Ernesto Čekan
Terk – Vojtěch Drahokoupil / Ladislav Korbel / Martin Šemík
Jane – Ivana Korolová / Petra Vojtková (Vraspírová)
Porter – Jaromír Dulava / Tomáš Trapl
Clayton – Ernesto Čekan / Rudolf Kubík
Leopard/Snipes – Tomáš Smička / Alexej Kolva

Akrobati:
Tomáš Brt, Zuzana Havrlantová, Barbora Králová, Kristýna Stránská, Veronika Fikejsová, Pavel Mackanič, Karel Jinda, Jakub Šimůnek, Jakub Sedláček

Taneční company:
Johana Hájková, Andrea Kheilová, Dominika Girethová, Pavlína Vejnarová, Michaela Adamcová, Zuzana Holbeinová, Anna Slaninová, Silvia Orfánusová, Anna Tomková, Michaela Macháčková, Lucie Horčičková, Libuše Tsukahara, Zuzana Vítečková, Mirek Kosík, Martin Smrž, Seyon Keita, Jakub Slovák, Filip Jankovič, Michal Kováč


REALIZAČNÍ TÝM

Hudba: Phil Collins
Producent: Michal Mückstein
Režie: Libor Vaculík
Dirigent: Dalibor Kapras
Choreografie: Ivana Hannichová
Rigger: Jan Kohout
Pěvecké nastudování: Alena Průchová
Kostýmy: Roman Šolc
Scéna, projekce: Petr Hloušek
Překlad scénáře: Martin Fahrner
Písňové texty: Pavel Cmíral

 

Oficiální stránky muzikálu Tarzan: http://www.muzikaltarzan.cz/

 

Nám nezbývá, než všem Disney fanouškům, ale i ostatním tento muzikál jednoznačně doporučit. Z toho, co jsme viděli a slyšeli, se zřejmě v České republice dočkáme něčeho tak unikátního, o čem jsme se ani neodvažovali snít! :)

Opičí company Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

PS: Víte, že písničku Phila Collinse "You'll Be In My Heart", kterou v animovaném Disney filmu Tarzan (1999) zpívá Petr Muk,  nově nazpíval i Karel Gott na své desce Ta pravá (2018)? Písnička se na ní jmenuje "Jsi v srdci mém". Píseň "Jsi navždy v srdci mém" zazní s novým textem i v tomto muzikálu Tarzan, kde ji pochopiteně budou zpívat vybraní představitelé.

"Jsi v srdci mém" tarzan karel gott

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

19. září 2019

Disney Channel dnes slaví své 10. výročí v České republice! Poprvé byl u nás spuštěn 19. září 2009.

Všechno začalo v únoru 2000 stanicí Fox Kids, která vysílala převážně animované pořady z dílny Sabanu (Fantastic Four, X-Men, Zvídavá rodinka, Strážci vesmíru). V roce 2005 se stanice přejmenovala na Jetix, díky tomu, že část podílu Fox Kids odkoupil Disney. Diváci byli na název a značku Disney zvyklí, jelikož se již předchozí rok objevovala ve schématu jako programový blok.
Stanice vysílala ze začátku to samé, co Fox Kids, ale i nové pořady (např. Král Šamanů, Robobrouk, Sonic X, Tutenstein.. a později Yin Yang Yo!, W.i.t.c.h., Lazy Town, Questův svět, Pokémon: Diamant a Perla,...).

Vlastník Disney měl již plné vlastnictví Jetixu a přejmenoval ho na Disney Channel. Do vysílání se dostali např. Hannah Montana, Kouzelníci z Waverly, Phineas a Ferb a Kim Possible. Od té chvíle sledovanost vzrostla o 33 procent! V zemích, kde se již Disney Channel vysílal, se stanice změnila na Disney XD.

Od 19.9.2009 uběhlo 10 let a mezitím se historie opakovala a Disney odkoupil i zbytek Foxu. Jediný pořad, který odvysílaly všechny fáze stanice, byly Totally Spies - Špionky. V první den Disney Channel odvysílal film Hledá se Nemo, což je stejný film, který v první den odvysílala jako úplně první pořad i česká Prima Family.

Blahopřejeme a přejeme spoustu spokojených diváků u dalších kouzelných pořadů!

10 let Disney Channel v České republice

 

 

10. září 2019

Dnes, přesně před 29 lety, odstartovalo vysílání TV bloku "The Disney Afternoon" (US), kde se poprvé objevily seriály jako Gumídci, Rychlá Rota, KačeříPříběhy, Letohrátky nebo později Goofyho tlupa, Kačer Kabrňák a Aladinova dobrodružství! Gratulujeme! :)

K nám se poprvé dostal až v roce 1991 jako Walt Disney uvádí. Právě kvůli těmto seriálům byly založeny tyto Disney.estránky.cz. Který z nich jste viděli jako první a který je váš nejoblíbenější?

The Disney Afternoon - Walt Disney uvádí - 29 výročí 2019

 

Zajímavý pohled na nové i starší Kačeří příběhy najdete v tomo novém českém článku. V druhém moc pěkném článku se dočtete, že nové „Kačeří příběhy“ jsou „Hra o trůny“ pro děti.

"Nový restart Disney seriálu DuckTales převzal celou svou mytologii, která je mnohem komplikovanější, než v seriálu, který si můžeme pamatovat z devadesátých let. Tematická píseň se ohání „závodními auty, lasery, letadly“, ale tyhle věci se zdají krotké ve srovnání s tím, čemu musí nyní kačeři čelit: soubojům na vybuchujících sopkách, stínovým tvorům, kouzelníkům, gladiátorům, vzdušným pirátům, podmořským říším, prokletým talismanům a plnohodnotným polobohům. To není jen kačeří seriál. Toto je akce z Game of Thrones , pouze s méně vraždami, více vtipy a nedostatkem zdrcujícího zklamání ze závěru. Prozatím."

ducktales-game-of-thrones

 

Minecraft přidal oficiální mapu Kačeřích příběhů v novém DLC! Tato mapa je umístěna na Minecraft Marketplace uvnitř hry (za 1170 mincí nebo zhruba 6,50 $) a přichází s více než 30 skiny a "dvěma příběhy, které zahrnují více úkolů."
Dobrodružná mapa DuckTales nabdne město Duckburg (Kačerov), halu McDuck Manor (sídlo Skrblíka), pyramidu Toth-Ra, Mount Neverrest a další. Navíc, součástí této nabídky skinů je i balíček Darkwing Duck (Kačer Kabrňák), který zahrnuje samotného Kabrňáka, Likvidátora, Megavolta a Quacker Jacka.

Co můžete očekávat:
"The DuckTales Adventure Map se skládá ze dvou příběhů, ze kterých vstávají vlasy na hlavě a které zahrnují mnoho úkolů a záhad po celém světě. Vyřešte záhadné hádanky, závoďte o bohatství nebo proparkourujte svou cestou k pokladu, když prozkoumáváte dávno zapomenutá místa a starobylé oblasti! Shromážděte až 50 sběratelských předmětů, jako jsou artefakty a cenné předměty, a vystavte je na displeji v trofejní místnosti McDuck NEBO můžete trávit hodiny počítáním svých kořistí v pokladnici, které naleznete na mapě!"

Mapa dostala i tuhle parádní Minecraft znělku:

 

 

Phineas a Ferb se vrací na Déčko od 18. září 2019! Denně, hned po seriálu Nová dobrodružství Medvídka Pú, v Disney klubu od 19:15 hod.. Naposledy jsme Phinease a Ferba viděli na stejném místě víc jak před rokem.

phineas a ferb se vrací 2019

 

 

1O OOO odběratelů dosáhl náš YouTube kanál lladdak! Každý váš odběr, lajk, sdílení, či komentář jsou pro nás velkou motivací, přinášet vám tak pestrou nabídku videí. Věřte, že se máte na co těšit i v budoucnosti! Jako poděkování přijměte, prosím, toto nové oslavovací video, ve kterém jsme počet odběratelů ukázali Mickeymu a Minnie! :)


Víc než 90 živých Disney postav, některé velmi vzácné, jiné úplně poprvé živě, v parádě během večera Disney FanDaze v pařížském Disneylandu, jako součást poděkování za 10 000 odběratelů v našem novém videu:

 

Českou znělku Disney seriálu Nová dobrodružství Medvídka Pú v HD kvalitě uvidíte také nově na našem Youtube:


Český trailer na Disney film Legenda o Mulan (1998) z doby, kdy vyšla na VHS videokazetách:

mulan český vhs trailer

 

 

Pařížský Disneyland zveřejnil všechny sezóny a speciální události na rok dopředu:

Disneyland Paris timeline

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

30. srpen 2019

O minulém víkendu proběhla největší Disney akce D23 Expo 2019, konaná jednou za dva roky. Přinesla hromadu novinek o Disney filmech, seriálech, tvorbě pro Disney+, parcích, spoustu panelů s tvůrci a hvězdami... Rozsáhle jsme se jí věnovali na našem facebooku Disney svět, kam se určitě podívejte.

D23 Expo 2019

 

Nová dobrodružství Medvídka Pú startují už v neděli 1. září a Déčko už víc jak týden před tím vysílá tuto upoutávku, kterou jsme pro vás nahráli na náš YouTube:

 

Doktorka Plyšáková se vrací na Déčko od 2. září 2019. Uvidíme ji každý všední den kolem 06:30 (opakování z předešlého dne) a 10:30 hod. (další díl).

doktorka plyšáková se vrací září 219 déčko

 

Nové Kačeří příběhy se vrací na český Disney Channel od 2. září, pravidelně v 06:00 hod. ráno ve všední dny a nepravidelně o víkendech 2 díly za sebou ve 13:30 a 14:00 hod. v první sérii.

Víkendový přehled:
08.9.2019 13:30 x2
14.9.2019 14:00 x1
15.9.2019 13:30 x2
21.9.2019 13:30 x1
22.9.2019 13:30 x1
29.9.2019 14:00 x1

¨DuckTales 2017 kačeří příběhy SE VRACÍ na Disney Channel září 2019

 

Detaily, kdy se objeví i druhá série v češtině, zatím nejsou známé, ale objevila se informace, že premiéra třetí série Kačeřích příběhů (v USA) nebude tak brzo, jak se šuškalo. Autoři totiž právě pracují teprve na první epizodě 3. série.

Ukázku z nového dílu druhé série Kačeřích příběhů s názvem "What Ever Happened to Donald Duck?!", který bude mít premiéru 3. září 2019 na Disney Channel (US) uvidíte tady.

 

Nová videa na našem Youtube:


Nová verze české písničky Disney seriálu Gumídci, kterou nazpíval Karel Černoch v roce 1993 jen pro desku Písničky z Rosy 2. Dokonce v ní byl lehce pozměněn i text. Líbí se vám více tato nebo původní verze?

 

Víkend plný hvězd s Disney filmy proběhne poslední prázdninovou sobotu a neděli na Déčku, které pro něj střihlo tuto upoutávku:

Disney film Liška a pes (1981) je součástí tohoto víkendu a upoutávku běžící na Déčku, jsme pro vás nahráli také:

 

Úplně první představení kouzelného valčíku Disney princů a princezen "The Starlit Princess Waltz" v nové sezóně Disneylandu Paris jsme pro vás nahráli v tomto videu:

 

Pařížský Disneyland odhalil další novinky a detaily pro nadcházející sezóny:

Sezona "Frozen Celebration" poběží v Disneyland Paris od 11. ledna do 3. května 2020:

- Ledové království 2 dostane nový oslnivý průvod! Bude v něm: Anna, Elsa, Kristoff, Olaf a Sven spolu s úžasnými tanečníky a akrobaty. Nechte se pohltit atmosférou a objevte jejich nový pohádkový vůz, který v Disneyland Parku oživí kouzlo přírody.

- Nový interaktivní "Frozen" muzikál v parku Walt Disney Studios už od 17. listopadu 2019. Naučte se tančit s Annou a Kristofem v kouzelném rytmu a zazpívejte si s Elsou! Ta nahradí existující interiér "Art of Animation" ve Walt Disney Studios. Více jsme o ní napsali tady.

- Olaf miluje vřelá objetí! Poprvé se v Disneylandu v Paříži setkáte s Olafem v parku Walt Disney Studios Park od 17. listopadu 2019 přes aplikaci Lineberty.

- Delikatesy přímo z Ledového království. Gurmánské hody s exkluzivními lahůdkami a nápoji inspirovanými "Frozen".

- Exkluzivní kolekce magických suvenýrů v obchodech a spousta exkluzivních produktů.

- Ledové království ve světelné show "Disney Illuminations". Zakončete svůj den v kráse ohňostroje, projekcích světel a velkolepých speciálních efektech, na zámku Šípkové Růženky.

- Ponořte se do průvodu "Disney Stars on Parade" s vašimi hrdiny Ledového království, kteří přicházejí přímo z Království Arendelle, stejně jako Olaf, vždy připraven na párty!

- Jezero v Disney Village bude hostit novou noční show se světly a ohňostrojem v rámci nové sezóny "Frozen Celebration" od 11. ledna do 3. května 2020. (Vstup zdarma?? Očekáváme více detailů, sledujte náš facebook)

Frozen Celebration Disneyland Paris 2020

 

Další novinky: Halloween v Disneylandu Paris navštíví úplně poprvé zloduch Oogie Boogie z filmu "Ukradené Vánoce Tima Burtona"! Po dva Halloween večery 26. a 31. října 2019 bude možnost se s ním poprvé setkat osobně. Během těchto večerů budou hrát - DJ Mike Williams (26. října), DJ Ofenbach (31. října) a také DJ Mike Williams (31. října).

Nejúspěšnější představení "Mickey and the Magician" se vrací po zimní pauze od 1. února do 6. září 2020 v parku Walt Disney Studios pro svůj pátý ročník.

Mickey and the Magician DIsneyland Paris 2020

 

Doplněný televizní program na dalších 14 dní dopředu + Disney Channel na celý měsíc září najdete tradičně v rubrice Info a data.

Byli jsme nuceni přesunout část Novinek z důvodu nedostatku místa v této rubrice do rubriky nové: Novinky z roku 2019 - 1.část.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

23. srpen 2019

Největší Disney akce pro fanoušky D23 Expo 2019 začalo právě dnes! Budeme vám po celý víkend přinášet to nejzajímavější, co se na něm objeví na našem facebooku Disney svět! D23 Expo se pořádá jednou za 2 roky v Anaheim Convention Center v Anaheimu v Kalifornii a tentokrát potrvá od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna 2019. Buďte u největší Disney události roku s námi!

D23 Expo 2019

Pokud jste jedním z mnoha Disney fanoušků, kteří se na letošní akci nedostanou, nemějte obavy. D23 bude vysílat ŽIVĚ několik panelů, takže se budete cítit, jako byste byli právě tam. Dva panely z každého ze tří dnů D23 Expo budou živě vysílány na Facebooku, YouTube, Twitteru a na D23.com. Mezi panely, které mají být živě vysílány, patří:

The 2019 Disney Legends Ceremony Livestream (start 23.srpna v 19:15)

Art of Costuming Livestream (start 24. srpna v 00:45)
Women of Impact: Meet the Nat Geo Explorers Changing the World (start 24. srpna v 18:45)

Marvel Comics: Marvel's 80th Anniversary (start 25. srpna v 02:15)
Heroines of the Disney Galaxies Presented by BoxLunch (start 25.srpna v 18:45)
The Art of Disney Storytelling (start 25. spna v 23:45)

 

 

18. srpen 2019

Seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú se vrací na Déčko od 1. září 2019! Po prázdninách se tak obnovují skutečné Disney seriály v Disney klubu. Naposledy jsme Medvídka Pú viděli na stejném místě před více než třemi lety. Těšíte se na něj?

 

Nová dobrodružství Medvídka Pú se vrací září 2019

 

Kreslený seriál "The Proud Family" (2001) přijde na Disney+ s novými epizodami, prozradil Tommy Davidson! Tento seriál, který u nás nebyl vysílán (na Slovensku jako Rodinka Pyšných) vznikl v letech 2001-2005 pro Disney Channel s 52 díly a závěrečným filmem. Objevily se v něm i postavy z jiných seriálů, jako Kim Possible nebo Přestávka.
"14-ročná Penny Proud je členkou bláznivej rodiny, do ktorej patria prehnane ochranársky otec Oscar, milujúca matka Trudy, braček Cece, sestra Bebe a nekompromisná babička Suga Mamu. Okrem nich má Penny aj niekoľkých divokých priateľov, akými sú Dijonay, Sticky, Zoey, a LaCienega. Samozrejme, nesmie chýbať tyranské sesterské duo sestier Grossových." (csfd)

The Proud Family s novými díly na Disney+

 

Názvy a popis nových dílů 2. série Kačeřích příběhů, které budou mít premiéru v září na Disney Channel (US):

40/17 "What Ever Happened to Donald Duck?!" (3. září 2019)
Donald and Penumbra must break out of a Moon Prison and send a warning to Earth about a looming invasion; Dewey and Webby uncover a sinister conspiracy targeting their family.

41/18  "Happy Birthday, Doofus Drake!" (4. září 2019)
Louie teams with Goldie to scam their way through Doofus' dangerous party, while Huey pushes himself out of his comfort zone in his favorite online game.

42/19  "A Nightmare on Killmotor Hill!" (5. září 2019)
The kids are pulled into a world made of their wildest dreams; Lena's worst nightmare comes true, as Magica De Spell returns to reclaim what's hers.

43/20  "The Golden Armory of Cornelius Coot!"  (6. září 2019)
Webby leads the kids in a race against the Beagles to find a secret treasure while hiding a secret of her own; Della is forced to teach Launchpad how to actually fly a plane.

44/21  "Timephoon!" (9. září 2019)
45/22  "GlomTales!" (10. září 2019)
46/23  "The Richest Duck in the World!" (11. září 2019)
47/24  "Moonvasion!" (12. září 2019)

Nové Kačeří příběhy 2019

 

Nad budoucností druhé série Kačeřích příběhů v češtině se velmi zajímavě zamyslel kolega Vitox a jeho dojmy a předpovědi najdete v tomto zajímavém článku.

Nové Kačeří příběhy 2019 v češtině

 

Hra DuckTales: Remastered není dostupná od 8. srpna 2019 ke stažení v digitální podobě. Na většině platforem získala před tím rozlučkovou slevu 75%. Diskové verze hry se budou dál instalovat a hrát normálně, a pokud jste ji již zakoupili digitálně, budete ji údajně moci znovu stáhnout i po jejím odstranění. Hráli jste někdy hru DuckTales: Remastered nebo její originál? Recenze hry na našich stránkách.

 

obal-hry.jpg

 

V Německu se v současnosti objevily tyto kačeří jogurty s postavami z nových Kačeřích příběhů! Přejeme si je i u nás, prosím! #kacerUUU

Jogurty Kačeří příběhy z Německa 08 2019

 

 

Kompletní velký seznam filmů a seriálů z programu Disney Channel na celé září 2019 pro vás opět parádně sepsal kolega Vitox. Najdete ho i s programem Disney filmů v celoplošných televizích v rubrice Info a data.

Disney_Channel_TIPY září 2019


 

Nová videa na našem YouTube:

Česká znělka Disney seriálu Myšmaš (2001-2003) i s jeho českým logem. V seriálu se potkávaly všechny známé Disney postavy z filmů a seriálů na jednom místě a naposledy byl vysílán před více než 10 lety. Nezasloužil by si konečně návrat? Jestli myslíte, že ano, dejte, prosím, videu lajk! Pomůže nám to při jeho prosazování zpět na naše obrazovky!

 

Scuttle's ztráty a nálezy - cokoliv ztratíte, to u nás najdete! Střevíčky, ocas, lampa nebo sebevědomí? Žádný problém! Přesvědčte se v ukázce ze seriálu Myšmaš:

 

Nova Cinema vysílala Disney film Robinsonovi (2007). Upoutávku, běžící v předcházejících dnech, jsme pro vás také zachytili:

Robinsonovi upoutávka 2019

 

Vzácné setkání s živými postavami z Disney filmu Robinsonovi, jsme pro vás střihli v tomto novém videu z pařížského Disneylandu:

 

Šikovný Cyril už pár let občas vyřezává vodní melouny (tzv. carving) v podobě Mickey Mouse, Vaiany, Dupíka a mnoha dalších postaviček k různým příležitostem v pařížském Disneylandu:

 

 

3O let a 45 filmů - objevte kouzlo a vývoj ikonické znělky s Disney zámkem a podívejte se, jak se za celou dobu vyvíjela v novém oficiálním videu. Na který si pamatujete a milujete ho nejvíc?

 

Strašidelně nádherný nový ohňostroj odstartoval v noci letošní halloweenskou sezónu ve Walt Disney World na Floridě. Určitě se podívejte na celé ve skvěle natočeném videu:

Jack Skellington v úpatí zámku je skutečná ovládaná loutka, jak uvidíte v tomto bližším 4K pohledu.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! Můžete se tam třeba dozvědět, jak si udělat dokonalý dort Lvího krále nebo ukázat svou Disney tvořivost.

DIsney svět na Facebooku

 

 

Pokračování předchozích novinek z roku 2019 najdete v rubrice Novinky 2019 - 1. část. a Novinky 2019 - 2. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Daisy, 7. 3. 2020 16:13)

Nemyslíte si, že ten Baloo z Letohrádek je Kid Mrakošlap? Má rovnakou čepici i svetr. A Molly je taky dospělá...

Re: Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Disney Team, 7. 3. 2020 17:48)

Je to tak, Balů v popisku videa je ve skutečnosti dospělý Kid Mrakošlap. Došlo k chybě, ale je to napsané v popisku a v titulcích videa. Omlouváme se.

Kač. p. 2. série

(, 5. 5. 2019 17:28)

Sou nejaké informace o 2. sézóne Kačeřích příbehu v ČR?

Re: Kač. p. 2. série

(Disney Team, 5. 5. 2019 19:23)

Zatím žádné nejsou. Jakmile budou, budeme o nich informovat na našem facebooku Disney svět a vzápětí i tady.

Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 30. 12. 2018 11:50)

Budou se v české republice vysílat taky nové Kačeří příběhy druhá série?

Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(Disney Team, 30. 12. 2018 12:38)

Zatím není žádné datum oznámené, ale věříme, že se dočkáme i druhé série během roku 2019.

Re: Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 31. 12. 2018 9:50)

Díky.

Disney klub

(-, 24. 6. 2015 14:58)

Jednou jsem se brzo ráno díval na některou z volně šířených rakouských stanic. A uviděl jsem že tam mají taky Disneyho blok. Úplnou náhodu jsem to objevil. A překvapila mně v tom ta návaznost. Znělku měli úúpllně stejnou až na to že náš blok se jmenuje "Disney klub" a jejich "Disney time". Prahl jsem po dalších informacích ale nic jsem nenašel. Jen jsem pomocí programu časem zjistil že v rakousku mají stejné pořady jako mi. Dokonce tam dávali dřív Hodně štěstí, Charlie. Od té chvíle kdy jsem to zjistil jsem věděl že to budou dávat i u nás. Sice to nebylo v tom bloku ale odvysílali to.

Re: Disney klub

(Kion, 20. 12. 2015 13:06)

Děkujeme za info! Ano, souhlasím. Disneyho blok je prvotřídně jeden z nejrozvinutějších částí stanic po celém světě a tím pádem je adekvátní s ostatními bloky Disneyho. Většina, ale používá Disney Club (Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko atd.). Co mě osobně ale překvapilo, že v intru, Česká republika neobsadila logo TV stanice, jako u většiny ze zemí. Co se týče seriálů, tak ano, je tu velice podobný výběr, ale s programem animovaných filmů a seriálů Disney Channel ČR, SR a H velice klesá, protože náš Disney Channel zde nevysílá tolik animovaných seriálů a filmů, než v dalších Disneyho televizních stanicí. Zachraňuje to pouze Disney Junior. To je samé s dabingem. Náš Disney dabing zachraňuje víceméně "Studio Virtual", ve kterém se dabují skoro všechny Disney díla, ale najdou se i takové seriály, které nejsou dabované, a proto nemohou být dostupné v naší TV stanici. Což u jiných zemí to tak nebývá.
_Kion_

Re: Re: Disney klub

(Mrozik, 21. 9. 2016 16:12)

Přesně tak. U nás nejsou klasické Disneyovky dost oblíbené, zato ty *nové současné známé* kreslené seriály jsou víc oblíbené u lidí. Klasické Disneyovky, zvláště komiksy Kačera Donalda, jsou moje velmi oblíbené, víc než kterýkoli jiný seriál. A tak by mě hodně zasáhlo, kdyby zanikl, nebo by se přestaly tisknout ty typy příběhů, co se tisknout teď ve stejnojmenném časopisu.

Dabing Gumídků

(Jan Kliment, 7. 1. 2015 22:02)

Jsem rád, že ty Gumídky ještě nenapadlo dodnes nikoho předabovat :-)

Re: Dabing Gumídků

(Kion, 20. 12. 2015 13:19)

Děkujeme za názor! Ano, souhlasím. Více méně, kdyby jste se ohlédl na seriál "Medvídka Pú" tak SDI Media neměla zas až tak špatný dabing. Záleží vše pouze o výběru lidí a kvality studia. Bohužel musím souhlasit, že u většině dabingů jsou ty autentický vždy nejlepší. To ukazuje i kvalitu znělky při: My z Kačerova a Rychlá Rota.
_Kion_

komiks

(horac, 15. 11. 2015 18:59)

V časopisu kd byla komiksová verze jedné z nových scének myšáka myckey.

.

(Vitox, 9. 9. 2015 20:35)

(Úžasný.) Hele, ty seš fakt nějak moc rychlej. Nejseš náhodou příbuznej s leopardem?

*Program Disney Klubu*

(oc, 17. 8. 2015 13:19)

Po Vílích dobrodružstvích bude v Disney Klubu Sofie První viz. http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/05.09.2015/#18:00

Re: *Program Disney Klubu*

(Disney Team, 18. 8. 2015 11:22)

Děkujeme za info! ;) Doplnili jsme do přehledů.

Disney channel

(Tonda, 31. 7. 2015 18:43)

Nevíte někdo jak sledovat tento program aniž by ho musel sledovat přes upc nebo o2 tv ?,pokud možno přes net.

Re: Disney channel

(Disney Team, 31. 7. 2015 20:11)

To nejspíš není vůbec možné.

Re: Disney channel

(-, 13. 8. 2015 9:46)

Tak Disney Channel je >placená< televize, takže zadara a přes net jí sledovat fakt jen tak nejde. (Aneb znám pár metod jak to udělat ale nenajde se žádnej blbec co by to udělal.) Ale je tu pár ale. Některé pořady Burákovy autogrotesky, Nová dobrodružství Medvídka Pú byly celé na jejich webových stránkách. A taky tam jsou části epizod, což mně osobně se moc nelíbí, protože to není celé ale aspoň něco. + jedno ale. V Německu je Disney Channel volně šířený na satelitu, což znamená že Německý Disney Channel může mít každý zadarmo pokud má satelit. Takže pokud umíte německy... tak zkuste zjistit víc v nejbližším elektru či líp v satelitní technice.

No zjistil jsem novinku!

(Zjistil jsem novinku!, 12. 8. 2015 19:57)

http://decko.ceskatelevize.cz/program/2015-08-29
Ve 13:30 na Déčku 29.8 poběží Phineas a Ferb ve paralerním vesmíru a navíc už se bude vysílat Aladin!!!!