Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

3. srpen 2020

30. výročí dnes slaví film Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy! Vznikl jako první Disney film evropského studia Disney Animation France, s premiérou 3. srpna 1990. Režisér a producent Bob Hathcock odhalil, že film byl zpočátku zamýšlen jako pětidílná epizoda televizního seriálu, podobně jako "Údolí zlatých sluncí", úvodní epizody s prakačerem Bobo nebo Robokačerem, ale nakonec se rozhodli jej vydat jako celovečerní film v kinech. V počátcích se příběh soustředil na Kámen mudrců, ale tento nápad byl později odložen. Nakonec tu máme 30 let tohoto dobrodružství s kouzelným džinem!

Kačeří příběhy Poklad ze ztracené lampy - 30. výročí 2020 jpg

 
Speciální odznak k 30. výročí filmu Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990), vyrobený speciálně pro Walt Disney World Resort a Disneyland Resort, je nyní k dostání online na Disney Store v limitované edici 3000 ks za $17.99.
 
Speciální odznak k 30. výročí filmu Kačeří příběhy Poklad ze ztracené lampy 2020
 

Kačeři mají letos štědrý rok. Nejen, že už za 2 dny začíná česká premiéra druhé série nových Kačeřích příběhů na Déčku, ale poprvé uvidíme i kompletních 100 dílů původních Kačeřích příběhů, které jsme poprvé a naposledy viděli při jejich premiéře v r. 1994! Dojde tak i na Roboděti v akci a legendární závěrečný dvojdíl Zlatá husa. Dosud různé televize vysílaly vždy maximálně 97 dílů (viz Data vysílání). S jakým budou dabingem netušíme, ale předpokládáme, že s novým. Kačery vysílá Tv Nova každý víkend ráno.

Kačeří příběhy kompletních 100 dílů 2020

 

Ve věku 94 let zemřel český herec a dramatik Jan Skopeček, představitel nespočtu památných rolí, jenž patřil do naší nejlegendárnější filmové generace. Připomeňme si jeho dabingové umění v ukázce z původních Kačeřích příběhů, kde v prvním dabingu nezapomenutelně ztvárnil komorníka Johana.

 

 

Objevila se i první ukázka z filmu "Phineas and Ferb The Movie: Candace Against The Universe" s originální písní “Such A Beautiful Day” od Candace + další ukázka. Film, navazující na seriál Phineas a Ferb, bude dostupný na streamu Disney+ od 28. srpna 2020.

 

Prožíváte právě horké dny? Léto Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa z Rychlé roty je případem perfektně rozložného lehátka a dokonalého dne na pláži u vody! Užijte si ho s prvním českým dabingem a nechte se inspirovat. :)

 
 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. červenec 2020

Českou premiéru druhé série Lví hlídky uvidíme poprvé na Déčku! Stane se tak od pondělí 3. srpna, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde naváže na právě vysílanou první sérii. Celkem má tento seriál čtyři série, český dabing je však zatím jen ke dvěma. Změní se tu i pár hlasů hlavních postav.

Lví hlídka 2. série Premiéra na Déčku srpen 2020


Všimli jste si, že v české znělce druhé série Disney seriálu Moji kamarádi Tygr a Pú zpívá jiná zpěvačka než v první a je lehce pozměněný i text? Poslechněte si:

 

Kouzelná beruška a Černý kocour o speciálním víkendu 25.-26. července 2020 na českém Disney Channel a v této speciální upoutávce!

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů na 3 týdny dopředu v rubrice Info a data.

 

Disneyland Paris Reopening 2020

15. července byl oficiálně znovuotevřen pařížský Disneyland po 123 dnech uzavření. Podívejte se na oficiální video ze znovuotevření Disneylandu Paris! Ceremoniál byl natočen před otevřením bran parku návštěvníkům.

Disney postavičky vše chystali do poslední minuty a Cast Members zaměstnanci pařížského Disneylandu se nemohli dočkat až budou znovu rozdávat kouzlo!

Nová hymna pařížského Disneylandu oslavuje návrat magie a těší se na všechny co přijdou! V parku hraje při ranním otevření, při fontánové show u zámku Šípkové Růženky nebo při loučení s postavičkami během večerního uzavírání parku.

Speciální vzdálená selfie foto místa setkání s Disney postavičkami nabízí znovuotevřený pařížský Disneyland. V tomto fotoalbu najdete postupně jejich přehled. Jejich zavedení nahrazuje osobní přímá setkání s nimi. Parádní kompletní průchod ranním otevřením parku od příjezdu až k zámku Šípkové Růženky.

Po více než roce se rozjel i parní vlak, kroužící kolem celého pařížského Disneylandu! Byl v dlouhodobé údržbě a přerušení z důvodu stavby na trati za novým divadlem ve Frontierlandu. Užijte si jednu z prvních jízd tímto vlakem, který odkazuje na velkou lásku Walta Disneye k těmto mašinkám.

Sezóna Lvího krále "The Lion King & Jungle Festival" se také vrací do pařížského Disneylandu! Od 15. srpna se nechte unést oslnivou show, milovanou širokou veřejností "The Lion King: Rhythms of the Pride Lands" v Disneyland Parku. Od 22. srpna se ponořte do slavnostní atmosféry hudební show "The Jungle Book Jive" ve Walt Disney Studios Park (s aplikací Lineberty).

The Lion King & Jungle Festival 2020

 

Oficiální video zábavně ukazuje, co je potřebné udělat před a během návštěvy pařížského Disneylandu ohledně nových COVID opatření a jak si návštěvu maximálně užít!

 

A pokud se do Disneylandu nedostanete osobně, nová Disney mobilní hra umožní postavit si vlastní zábavní park. Půjde o kombinaci spoj-3 puzzle a budovatelské strategie s názvem Disney Wonderful Worlds. Kromě skládání stejnobarevných cukrátek do řad si totiž budete také stavět vlastní Disneyland. Hra by měla fungovat obdobně jako Gardenscapes, kde za každý vyřešený puzzle dostanete nějakou věc pro rozšíření nebo zkrášlení vašeho království. Kromě atrakcí a dekorací můžete do parku poslat také známé postavičky z Disneyho pohádek a filmů, které představují jakýsi sběratelský prvek, reprezentovaný kartami. Vydání hry se blíží a už teď se můžete na oficiálních stránkách zaregistrovat a zvýšit tím šanci na odemknutí nějaké odměny do začátku, včetně samotného Mickeyho Mouse. Trailer:

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

4. červenec 2020

Premiéru druhé série nových Kačeřích příběhů uvidíme v Česku už toto léto na Déčku! Dodnes u nás 2. sérii nikdo nevysílal, dokonce ani Disney Channel. Jak jsme se exkluzivně dozvěděli, Česká televize má v plánu ji odvysílat už letos v srpnu, kdy na Déčku nejspíš naváže rovnou na právě vysílanou 1. sérii nových Kačeřích příběhů.

Kačeří příběhy - Česká premiéra 2. série na Déčku 2020

Lví král je u nás i na Slovensku jistě nejvydávanější Disney knihou. Na jejich spočítání by vám nestačily prsty obou rukou. Výborné shrnutí a přehled o nich vytvořil Disney fanoušek Foxter a najdete ho už teď na našich stránkách v rubrice Vaše recenze. Tam máte možnost přidat svou Disney recenzi či názor na filmy, seriály, knihy nebo hračky i vy!

Levi kral (1994) - prvé vydanie

 

Novinky o znovuotevření pařížského Disneylandu najdete v příspěvcích na našem facebooku a spoustu nových Disney videí na našem Youtube kanále.

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

24. červen 2020

Lví hlídka přichází poprvé na Déčko (upoutávka). Seriál navazuje na slavný animovaný film Lví král (1994). Příběh začíná ve chvíli, kdy král Simba zvolí za vůdce nové lví hlídky své druhorozeného lvíčka Kiona. Ten dostává za úkol sestavit hlídku z těch nejstatečnějších, nejrychlejších, nejsilnějších a nejbystrozračejších v říši lvů a strážit s nimi koloběh života. Kion poruší tradici a místo lvích společníků zvolí své nejlepší přátelé, o nichž je přesvědčen, že jsou tou nejlepší volbou. Novými členy hlídky se stávají odvážný medojed Bunga, rychlonohá gepardice Fuli, horší silák Beshte a bystrozraká volavka Ono. Společně si budou muset získat důvěru celé říše a dokázat, že přichází čas nové lví hlídky. Uvidíme ji od pondělí 6. července, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde nahradí do té doby vysílanou Malou mořskou vílu.

Lví hlídka poprvé na Déčku 2020

 

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů na následující tři týdny, který najdete tradičně v rubrice Info a data.

Nový 20 minutový sestřih kompletního záznamu lední revue Disney On Ice: Ledové království v O2 Areně Praha! Anna, Elsa, Krystoff, Olaf, Sven i Hans, trolové, vévoda z Kradákova a spousta dalších z království Arendelle, včetně Mickeyho, jeho přátel a Disney princezen i princů na našem Youtube:

 

Disneyland Paris se znovuotevře 15. července 2020. V první fázi budou otevřeny: Disneyland Park, Walt Disney Studios Park, Disney’s Newport Bay Club hotel a Disney Village.
Pro zaměstnance i hosty budou zavedena zvýšená opatření v oblasti zdraví a bezpečnosti (omezený počet návštěvníků, online vstupenka a rezervace, roušky, rozestupy 1m). Data otevření dalších Disney hotelů: Newport Bay Club: 15. červenec, Cheyenne: 20. červenec, Santa Fe: 3. srpen, Disneyland Hotel: 7. září 2020. Více se dozvíte na našem facebooku Disney svět, sledujte nás, budeme postupně doplňovat a zveřejňovat všechny nové detaily a informace.

disneyland-paris-reopening

 

Tokyo Disneyland a Tokyo DisneySea budou znovuotevřeny už ve středu, 1. července! Bude zaveden rezervační systém a parky budou omezeny na 15 000 hostů. Prodej vstupenek začne 25. června. Více zde.

Znovuotevření všech Disneylandů

 

Streamovací služba Disney+ oznamuje data startu pro 8 dalších evropských zemí. Bude spuštěn v Portugalsku, Norsku, Dánsku, Švédsku, Finsku, Islandu, Belgii a Lucemburku od 15. září 2020. Česká republika zatím na své datum spuštění čeká.

Disney Plus startuje v dalších 8 evropských zemích.

 

Kuřecí křídýlka Honey-Coriander, podle oficiálního Disney receptu, jsou oblíbená hosty v Disney’s Polynesian Village Resort hotelu a jsou ideální pro vylepšení i vašeho dne! :)

 

disney léto 2020

Mějte letošní léto vysluněné a odpočinkové, ať jste kdekoliv! :)

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Další zábavu pak najdete v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

16. červen 2020

Nové Kačeří příběhy uvidíme poprvé na Déčku! Tento restart původních Kačeřích příběhů u nás dosud vysílal jen Disney Channel a už od 1. července 2020 se objeví jeho 1. série na Déčku. Nebude to však v Disney klubu, jak bychom očekávali, ale nahradí vysílání Mickeyho klubíku, každý všední den od 10:20 hod. Těšíte se na hurikán z Kačerova?

Nové Kačeří příběhy Déčko červenec 2020

 

Největší uzavření všech Disneylandů na světě brzy skončí. Shrňme si současný stav znovuotevírání Disneylandů:

Hong Kong Disneyland se znovuotevře už 18. června po téměř 5 měsících uzavření. Park bude používat osvědčené bezpečnostní postupy zavedené v šanghajském Disneylandu (znovuotevřel jako první už 11. května po 3,5 měsících), včetně dodržování pokynů od místní vlády a zdravotnictví. Otevře s omezenou kapacitou návštěvníků, požadavky na sociální distancování a zvýšenými desinfekčními postupy.

Hong Kong Disneyland znovuotevření

 

Walt Disney World na Floridě znovuotevře postupně od 11. do 15 července:

Plán znovuotevření Walt Disney Worldu na Floridě

 

Nejstarší Disneyland v Kalifornii se znovuotevře 17. července, přesně v den jeho 65. výročí. Stejný den znovuotevře i jeho "sestra" odnaproti Disney California Adventure park za těchto opatření. Postupné otevírání začne už 9. července s nákupní oblastí Downtown Disney. Hotely v Disneylandu (Disney's Grand Californian a Disney's Paradise Pier) se znovuotevřou od 23. července. Plány v současnosti čekají na schválení státem Californie.

DIsneyland Californie znovuotevření

 

Tokijský Disneyland ani pařížský Disneyland dosud datum znovuotevření nevydali. Deník Le Parisien si mohl prohlédnout exkluzivní a důvěrný dokument, který podrobně popisuje všechna opatření plánovaná na znovupřivítání návštěvníků v Disneyland Paris. Zde je několik detailů z tohoto 214 stránkového bezpečnostního plánu.

Stejná perspektiva těchto obrázků krásně ukazuje aktuální stav výstavby nového areálu Avengers Campus (vlevo dole), přípravné práce na zemi Ledového království (nahoře), umístění centrálního jezera a budoucí země Star Wars (vlevo nahoře) v parku Walt Disney Studios v pařížském Disneylandu.

Zasněte se, relaxujte a užijte si nádherný dlouhý přelet nad celým pařížským Disneylandem v oficiálních záběrech a poznejte všechna jeho kouzelná zákoutí jako pták, za doprovodu Disney hudby:

 

Úžasný pohled z nebe na kompletní Disney přehlídku "Disney Magic on Parade" pařížského Disneylandu si vychutnejte tady.

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Další zábavu pak najdete v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

21. květen 2020

Seriál Malá mořská víla se vrací na Déčko! V Disney klubu ji uvidíme od 6. června 2020, každý den v 19:20 hod. To znamená, že ze seriálu Na vlásku odvysílá Déčko jen první sérii, protože jeho místo zaujme právě Malá mořská víla. Naposledy jsme Ariel a její přátele viděli na stejném místě před 3 lety.

Mala mořská víla se vrací od 6. června 2020 Déčko

 

Kouzelná beruška a Černý kocour přichází s účinnou obranou proti novému zloduchovi v novém videu:

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Další zábavu pak najdete v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

14. květen 2020

Frank Angones, výkonný producent, scénárista a story editor nových Kačeřích příběhů (DuckTales), zveřejnil na svém Twitteru aktualizaci o 3. sérii, čímž potvrdil, že sobotní epizoda "The Rumble For Ragnarok!" bude na nějakou dobu poslední.
Produkce 3. série stále probíhá, a to i v době krantény, s tím, že Frank potvrdil, že David Tennant nahrává Skrblíkovy repliky ve své šatně doma! Avšak, vzhledem ke zřejmým omezením při práci v karanténě, není známo žádné přesné datum návratu do vysílání.

David Tennant a Skrblík

 

Filmové Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990) uvidíme už tuto neděli na Déčku. Upoutávku z Déčka pro vás máme už teď:

 

Hrdinové několika nových Disney seriálů se objevili v příběhu parádní crossover upoutávky Disney Channel Taiwan! Vidíme tu spojení seriálů Greenovi ve velkoměstě, Locika: Dobrodružství na vlásku, Star proti silám zla, Kačeří příběhy, Amphibia, Phineas a Ferb, Milo a Murhyho zákon s dalšími odkazy na Disney filmy Star Wars, Lví král, Fantasia, Lady a Tramp, Popelka a pixarovky Příšerky s.r.o. Jde o jakýsi moderní odkaz na tradici slavných společných obrázků postaviček různých Disney TV seriálů z 90. let, sledujících televizi, který najdete v popisku u videa:

 

Po 107 dnech uzavření Disneylandu Shanghai park znovu otevřel své dveře v Číně 11. května 2020. Toto je první Disney resort na světě, který opět vítá návštěvníky po epidemii Covid-19. Park bude v tuto chvíli fungovat ve snížené kapacitě (30 %), s rouškami a dodržováním social distancing. Jak to vypadá uvidíte v tomto příspěvku a v komentářích pod ním.

Žádné datum znovuotevření pro pařížský Disneyland v současné době zatím stále není...

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. květen 2020

Moji kamarádi Tygr a Pú se vrací na Déčko. V Disney klubu nahradí Pú a jeho parta, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody, do té doby vysílanou Elenu z Avaloru, každý den v 18:55 hod. Naposledy jsme jej viděli na stejném místě před dvěma a půl lety.

Moji kamarádi tygr a Pú se vrací 2020

 

Vytvořte si parádního osobního kačeřího avatara v tomto zábavném online editoru "All Ducked Out" nových Kačeřích příběhů.

All Ducked Out avatar editor 2020

 

Sezóna Lvího krále "The Lion King and the Jungle Festival", plánovaná v pařížském Disneylandu na léto 2020, je nyní zrušena. Uvidíme ji nejspíš až v roce 2021. Pařížský Disneyland odkládá i otevření nového Marvel hotelu v létě a vrací peníze. Podle posledních zpráv je Disneyland Paris kompletně uzavřen minimálně do 14. července 2020. Možností je i uzavření až do září 2020.

The Lion King and the Jungle Festival 2020

 

Jako první bude po více než 100 dnech uzavření otevírat své brány návštěvníkům Disneyland Shanghai už od 11. května 2020. Park však zavede mnoho zdravotních opatření, nařizuje nošení roušek, měření teploty, rozestupy, ruší ohňostroje a s největší pravděpodobností sníží jeho kapacitu. Takhle se připravují. Všichni návštěvníci si budou muset rezervovat den návštěvy online.

Stane se tak úplně prvním otevřeným Disneylandem na světě, od uzavření všech parků, kvůli pandemii koronaviru. Zároveň ukáže možný směr přístupu, který by mohly aplikovat i další parky. Bob Chapek řekl, že je příliš brzy na to vědět, kdy otevřou některý z dalších tematických parků, domácích nebo mezinárodních.

Disneyland Shanghai otevírá 11. května 2020

 

Vývoj kolem situace v uzavřeném pařížském i ostatních světových Disneylandech stále sledujeme na našem facebooku Disney svět.

 

 

5. květen 2020

Letohrátky dnes slaví 30. narozeniny! Poprvé se objevily v ukázce už 5. května 1990 na Disney Channel a oficiálně pak odstartovaly 7. září 1990 jako součást pořadu "The Disney Afternoon" v Americe. U nás jsme Letohrátky (TaleSpin) viděli poprvé v roce 1992 v pořadu "Walt Disney uvádí". Gratulujeme ke krásným kulatinám a přejeme spoustu dalších úspěšných startů!

Letohrátky 30. výročí 2020

 

Přání k 30. výročí seriálu Letohrátky od návrháře designu jeho postav Lena Smithe.

 

 

28. duben 2020

Seriál Na vlásku se vrací na Déčko! Locika, Flynn, jejich přátelé i nepřátelé a dlouhé vlasy se vrací od 12. května 2020 na Déčko, kde nahradí do té doby vysílaný seriál Jake a piráti ze Země Nezemě. Naposledy jsme seriál Na vlásku viděli na stejném místě před rokem a půl. Tehdejší upoutávka Déčka.

Disney seriál Na vlasku SE VRACÍ Déčko květen 2020

 


V současné situaci, kdy všichni potřebujeme roušky, zde najdete návod, jak si stylově vylepšit a ušít doma tu svoji roušku ve stylu Disney!

Disney roušky #rouskyvsem

 

Případně si koupit už hotové, třeba tyto. Roušky už nosí všechny Disney postavy. Komu sluší nejvíc? :)

Rychlá Rota - Roušky 2020

 

"Disney mágové" sestavili jedinečnou tabulku, která Vám odhalí, kam letos vyrazíte na dovolenou! ;) Otestujte ji s námi a podělte se o svou destinaci v komentářích:

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

26. duben 2020

10 000 fanoušků našeho facebooku Disney svět! To je magický milník. Velké díky za to, že jste s námi, za Vaše lajky, komentáře a sdílení, opravdu si toho vážíme! Tvoříme pro Vás obsah rádi a taková podpora nás moc těší. Jedeme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit! lladda za Disney Team CZ

Všechny naše projekty:

https://www.facebook.com/DisneySvet
https://www.youtube.com/youtube.com/lladdak
https://disney.estranky.cz/
https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

 

 

 

14. duben 2020

Společnost FDG Entertainment na Twitteru oznámila, že ve spolupráci se studiem Game Atelier pracuje na hře DuckTales: QuackShots, vycházející z nových Kačeřích příběhů. Plošinovka od autorů hry Monster Boy and the Cursed Kingdom vypadala na prvních screenshotech působivě.

Locika v karanténě   Locika v karanténě

Okamžitě se objevily pochyby, zda vzhledem k datu 1. dubna nejde jen o aprílový vtípek. Ale na druhé straně bylo hráčům nápadné, jak dobře obrázky (viz níže) vypadaly, i to, že se vtípek týká nějaké licencované předlohy. Mnozí chtěli věřit tomu, že zklamat fanoušky podobným aprílem by bylo spíš kontraproduktivní a objevily se úvahy, zda nejde přinejmenším o pokus přilákat k projektu pozornost majitele práv.

Ukázalo se, že pravdu měl alespoň zčásti kdekdo. Autoři po pár hodinách vyšli s pravdou ven a přiznali, že šlo o vtípek, nicméně založený na skutečném projektu. Jedná se totiž o ukázky z regulérního návrhu, který předložili společnosti The Walt Disney Company. Vývojářům se však nepovedlo získat na hru práva.

Závěrem ale dodávají, že třeba jednoho dne myšákovo impérium změní názor. A v tom je podle mě pointa celá akce. Přilákat ke hře legitimním způsobem pozornost, vzbudit o ni zájem mezi hráči a pokusit se tak vyvinout nepřímo tlak na Disney. Autoři pravděpodobně doufají, že když majitel licence uvidí ohlas fanoušků, vyhoví jejich žádosti a k projektu se vrátí. Uvidíme, zda to skutečně bude mít nějaký vliv.

Locika v karanténě   Locika v karanténě

Nutno podotknout, že obrázky vypadají skutečně kouzelně. Plošinovky od Disneyho mají obecně velkou tradici a hry s tématikou Kačeřích příběhů patří určitě mezi ty lepší. Nicméně podle stylizace je jasné, že novinka by se spíš než originálem z roku 1987 inspirovala rebootem, který měl premiéru v roce 2017 a kromě jiného vyniká právě moc pěknou estetikou.

My se mezitím musíme spokojit se staršími hrami, jako jsou DuckTales z roku 1989, jejich pokračování z roku 1993, u nás velmi populární "DuckTales: The Quest for Gold" nebo remasterem první jmenované hry z roku 2013 "DuckTales - Remastered", který se nedávno znovu vrátil do digitální distribuce. (zdroj)

DuckTales Remastered obal-hry.jpg


 

Třetí série nových Kačeřích příběhů je od 4. dubna v plném proudu v Americe na kanálu DisneyXD. První ukázka s Goofym (Bill Farmer), když se objevil v oblečení a roli ze seriálu Goofyho tlupa s Donaldem (Don Chedale), v epizodě "Quack Pack", 3. série nových Kačeřích příběhů! 

Druhá ukázka z dílu "Quack Pack", který odkazuje na stejnojmenný Disney seriál, který u nás nebyl dodnes odvysílán, i když k němu existuje český dabing pod názvem "Kačeří partička".

Správný zásah, v tu pravou chvíli má... Nový obrázek s Gedžitkou, Montym, Chipem a Dalem z Rychlé Roty + ukázka z nového dílu Kačeřích příběhů:

Rychlá Rota - Kačeří příběhy 2020

 

"Double-O-Duck in You Only Crash Twice!" - Špionážní videohra se nebezpečně změní ve skutečnost, když Rampa a Dulík musí zastavit plán agenta Kozobáka ze zločinecké agentury Z.R.N.O. zničit Kačerov.

Jason Mantzoukas je hostující hvězdou jako hlas Kozobáka/Zobana (Steelbeak) z Kačera Kabrňáka, Marc Evan Jackson se vrací jako sup Bradford Buzzard, April Winchell se vrací jako hlas hostující hvězdy Černé Volavky (Black Heron) a Tress MacNeille & Corey Burton si zopakují své role jako Chip a Dale z Rychlé Roty (Chip N Dale Rescue Rangers).

Oficiální plakát k dílu "Double-O-Duck in You Only Crash Twice!" ze 3. série nových Kačeřích příběhů představuje Rampu McKváka v roli Agenta 00Kváka a další staré známé z původního seriálu! Původní Agent 00Kvák pro připomenutí.

Plakát "Double-O-Duck in You Only Crash Twice!"

 

Ve znělce 3. série se teď nově objevuje i Della Kačerová, jak uvidíte v této zkrácené verzi:

 


Sezóna Marvel super hrdinů "Marvel Season of Super Heroes", naplánovaná od 28. března do 7. června 2020 v pařížském Disneylandu, je oficiálně zrušena. Zároveň Disneyland Paris oznámil, že je až do odvolání dočasně uzavřen celý resort. Žádné datum znovuotevření nelze v tuto chvíli stanovit. Francie dnes vyhlásila uzavření všech míst hromadného setkávání uzavřené až do poloviny července, což se bude týkat i Disneylandu Paris a možného zrušení letní sezony Lvího krále. Sledujte nás na facebooku Disney svět, kde se vše dozvíte jako první.

Marvel Disneyland Paris

 

Televizní program na tři týdny dopředu najdete v rubrice Info a data. Seznam tipů na filmy a seriály na českém DisneyChannel v dubnu 2020 najdete v rubrice Info a data.

disney filmy v tv disney channel duben 2020

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

10. duben 2020

Krásné, poklidné a vřelé Velikonoce všem!

Olaf přeje vřelé Velikonoce 2020

 

 

22. březen 2020

První upoutávka s ukázkami ze třetí série nových Kačeřích příběhů je tady. Nové postavy, nové příběhy a návraty, včetně Rychlé Roty, Letohrátek, Kačera Kabrňáka, Goofyho tlupy a dalších, už od 4. dubna 2020 na DisneyXD (USA):

 

Disney seriál Legenda o Tarzanovi (The Legend of Tarzan) jsme u nás ještě neviděli. A to navzdory tomu, že k němu už 18 let existuje český dabing! Seriál vznikl v roce 2001, dva roky po původním celovečerním filmu Tarzan (1999). Navazuje na události z filmu po zabití Kerchaka, kdy se Tarzan stal novým opičím vůdcem a adaptuje i některé části z mnoha knih o Tarzanovi. Má celkem 39 dílů.
Protože byl ale seriál odvysílán už před delším časem na Slovensku, můžete se teď podívat na tuto slovenskou znělku seriálu "Tarzanové príhody od Walta Disneyho":

Přáli byste si ho vidět i v ČR?

Na seriál pak navazuje film "Tarzan a Jane" (2002), který je sestaven z "vystřižených" dílů tohoto seriálu a v našich televizích jsme ho viděli poprvé o tomto víkendu:

 

Spuštění Disney Plus v dalších evropských zemích (UK, Irsko, Německo, Itálie, Španělsko, Rakousko a Švýcarsko) proběhne už od 24. března 2020 a doprovází jej jako vždy tento perfektně střižený nový trailer.

V Evropě však bude snížena šířka pásma (bandwidth) Disney+ o 25% kvůli menšímu dopadu na oslabení internetu z důvodu zvýšené práce online z domovů kvůli koronaviru. Francie prozatím odkládá start Disney+ na 7. duben 2020.


Začalo nám i astronomické jaro. Mějte ho co nejveselejší a plné barev!

Jaro 2020


A nezapomeňte:

Locika v karanténě

 

18. březen 2020

Elena z Avaloru se vrací na obrazovku Déčka. Od 1. dubna 2020 ji uvidíme každý den v 18:50 hod. v Disney klubu, kde nahradí do té doby vysílanou Sofii První, na kterou částečně navazuje. Poprvé a naposledy jsme Elenu z Avaloru viděli na stejném místě před rokem. Česká znělka Eleny z Avaloru pro připomenutí.

elena z avaloru se vrací 2020

 

Byly odhaleny názvy několika prvních dílů nových Kačeřích příběhů ve třetí sérii, které napovídají i o příběhu:

1. Challenge of the Senior Junior Woodchucks! - premiéra 4. dubna 2020
2. Quack Pack! - premiéra 4. dubna 2020
3. Double-O-Duck in You Only Crash Twice! - premiéra 11. dubna 2020
4. The Lost Harp of Mervana! - premiéra 18. dubna 2020
5. Louie's Eleven! - premiéra 25. dubna 2020
6. Astro B.O.Y.D.! - premiéra 2. května 2020
7. The Rumble for Ragnarok! - premiéra 9. května 2020

Objevit by se měly i speciály pro Halloween a Vánoce.

3. série Kačeřích příběhů 2020

 


I Skrblík, nejbohatší kačer na světě, musí uposlechnout rady doktorů, pokud dojde na karanténu. Púvodní Kačeří příběhy s prvním českým dabingem (Mirko Musil):

 

 

Všechny změny, odklady a dopady koronaviru, týkající se Disney, najdete pravidelně na našem facebooku Disney Svět, kde přinášíme každodenně spoustu novinek. Další zábavu pak najdete ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

6. březen 2020

Je to tady: 3. série nových Kačeřích příběhů má své datum premiéry! Dlouho očekávaný start nové série začne hned dvěma úvodními díly 4. dubna 2020 na DisneyXD + DisneyNow (USA) a objeví se v ní i Daisy Duck, Goofy, Letohrátky, Rychlá Rota, Kačer Kabrňák a další, včetně slavných jmen v dabingu! #kacerUUU
 
Třetí série kačeřích příběhů od dubna 2020
 
 Třetí série Kačeřích příběhů (DuckTales) bude pokračovat v trendu obsazování postav z jiných Disney seriálů, jejichž podobou autoři poprvé poškádlil na plakátu vydaném během San Diego Comic Con 2019 (viz video níže). Nová série přivede na scénu dlouholetou Donaldovu lásku Daisy Duck a starého přítele Goofyho, stejně jako další postavy z Letohrátek (Tale Spin), Rychlé Roty (Chip N 'Dale Rescue Rangers) a Kačera Kabrňáka (Darkwing Duck). V hlavním příběhu se Skrblík a jeho rodina i přátelé postaví proti zločinecké organizaci Z.R.N.O. (F.O.W.L.) - zlověstné špionážní skupině z Kačera Kabrňáka.
 
Kromě příchodu těchto klasických Disney postav do reality nových Kačeřích příběhů, bude ve 3. sérii hostovat spousta nejlepších dabérů v oboru. Patří sem Giancarlo Esposito (Gustavo „Gus“ Fring z Breaking Bad), Selma Blair (Liz Sherman z Hellboy), Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane ze Hry o trůny), Bebe Neuwirth (Lilith z Cheers), Retta (Donna Meagle z Parks and Recreation), Stephanie Beatriz (Rosa Diaz z Brooklyn Nine-Nine) a Jaleel White (Sonic z animáků Sonic The Hedgehog.) Součástí 3. série boudou také: Doug Jones, Clancy Brown, James Marsters, Hugh Bonneville, Abby Ryder- Fortson, Tress MacNeille, Bill Farmer, James Monroe Iglehart a Adam Pally.
 
 Jak budou vypadat postavy Daisy, Rychlé Roty, Letohrátek a dalších uvidíte tady (Balů v popisku videa je ve skutečnosti dospělý Kid Mrakošlap, viz titulky):
 

 

Hra DuckTales: Remastered je zpět v digitálních obchodech, odkud byla před časem kompletně odstraněna! Připojte se ke Skrblíkovi na dobrodružstvích po celém světě v této remasterované 8bitové klasice, vycházející z původních Kačeřích příběhů! Hratelné přes PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One (přes zpětnou kompatibilitu), Wii U a PC (Steam). Recenzi hry najdete zde na našich stránkách.

obal-hry.jpg

 

 

5. březen 2020

Dnes má premiéru nový Disney/Pixar animovaný film Frčíme v českých kinech.

Frčíme - Pixar 2020

 

 

1. březen 2020

Od zítřka začíná na českém Disney Channel zcela nový animovaný seriál Amphibia! Hlavní postavou příběhů je třináctiletá dívka Anne Boonchuy, která je magicky přemístěna do Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí.

Amphibia česká premiéra Disney Channel 2020

 

Upoutávka na toto první vysílání Amphibie, která běží v těchto dnech na Disney Channel:

 

Mickeyho klubík se vrací na Déčko už od 10. března 2020! Nahradí do té doby vysílaný seriál Středo-džungle, každý všední den kolem 06:35 a 10:20 hod.. Naposledy jsme Mickeyho klubík na stejném místě viděli přibližně před rokem.

Mickeyho klubík se vrací 2020

 

Doplnili jsme pro vás televizní program na 14 dní dopředu u celoplošných televizí. Najdete ho jako vždy v rubrice Info a data.

 

Náš exkluzivní rozhovor a ukázky s novou Jane Klárou Jelínkovou, po jednom z jejích prvních představení v Disney muzikálu TARZAN a s Robertem Urbanem v roli Tarzana, přinášíme v novém videu! Podívejte se, jak Klára zvládla skok přímo do džungle mezi gorily, k muži v bederní roušce. Jak nachlazený Robert Urban zachránil představení nejúspěšnějšího akrobatického muzikálu v Česku. A jak dobře oba znají Disney film Tarzan:

 

Disney CEO Bob Iger, odstoupil  po patnácti letech z funkce prezidenta Disney s okamžitou platností! Jeho pozici nahradí Bob Chapek, který měl na starosti oblast Disney parků od roku 2018 a byl vždy považován za možného nástupce. Iger se mezitím přesune do role výkonného předsedy představenstva, kde zůstane až do vypršení svého kontraktu, který skončí 31. prosince 2021.

"S úspěšným zahájením přímých spotřebitelských obchodů společnosti Disney a integrací společnosti 20th Century Fox se domnívám, že je to optimální čas na přechod na nového generálního ředitele," uvedl Iger v tiskové zprávě. "Mám v Boba maximální důvěru a těším se, že s ním budu v příštích 22 měsících úzce spolupracovat, protože převezme tuto novou roli a ponoří se hlouběji do mnohostranných globálních obchodů a operací společnosti Disney, přičemž se i nadále soustředím na tvůrčí úsilí společnosti." (variety)

Bob Iger a Bob Chapek


Ani dnes to není vždy samozřejmost - české popisy přímo v animaci Disney/Pixar filmu Toy Story 2: Příběh hraček (1999) se objevily už při vydání na českých VHS videokazetách před 20 lety! Žádná česká televize jej dnes takto nevysílá:

 

Spoustu nových upoutávek běžící v těchto a uplynulých dnech před uvedením Disney filmů v televizi, najdete na našem YouTube kanále ve složce Disney upoutávky.

 

Nechť zvedne ruce ten, kdo potřebuje v Disneylandu den MEME

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

14. únor 2020

Původní Kačeří příběhy se vrací do televize! Od neděle 23. února 2020 je bude vysílat každou sobotu a neděli televize Nova kolem 07:00 hod. ráno. Naposledy jsme je viděli na stejném místě před rokem.

Kačeří příběhy se vrací od února 2020

 

Do té doby nebo kdykoliv potom si může dát tuto rozcvičku s Kačeřími příběhy! :) Doplnili jsme pro vás i televizní program na 14 dní dopředu u celoplošných televizí a Disney Channel. Najdete ho jako vždy v rubrice Info a data.

disney filmy v tv

 

Zajeli jsme zachytit 2O let vývoje TARZANA v České republice na jednom místě, před divadlem Hybernia v Praze - vydání na VHS videokazetách (2000), vydání na DVD a Disney muzikál Tarzan, který hraje Divadlo Hybernia i v roce 2020! Zažili jste celé tohle toto kombo?

20 let Tarzana v ČR- od VHS, DVD po muzikál Tarzan 2020

 

Disney muzikál TARZAN se vrátí v druhé sezóně letos po prázdninách! Momentálně nejúspěšnější tanečně akrobatický muzikál v Česku, který až do června uvádí Divadlo Hybernia, má už nyní data všech představení od září až do konce roku na svých oficiálních stránkách a vstupenky v prodeji.

Disney muzikál TARZAN se vrací Divadlo Hybernia 2020 - 2021

Víte, že Disney Muzikál Tarzan je​ nově uváděn i s anglickými titulky? Zde najdete přehled všech vybraných představení s titulky.

 

Na lednovém londýnském veletrhu hraček London Toy Fair 2020 byly odhaleny tyto nové Funko Pop figurky Gumídků. Předobjednávky jsou k dispozici tady.

London Toy Fair 2020 Funko Pop figurky Gumídků

 

Byla odhalena úvodní znělka nového seriálu "Mira: Royal Detective". Nejnovější hrdinka, dívčí detektiv Mira, pracuje pro smyšlené království Jalpur, jež je inspirováno kulturami a zvyky Indie. Mira je obyčejný občan, který má talent na řešení záhad. Královna Jalpuru, okouzlená jejími dovednostmi, jmenovala mladou slečnu oficiálním královským detektivem. Nejvýznamnější součástí je oslava indických kultur a zvyklostí tím, že zahrnuje vyprávění, hudbu, jídlo, módu, jazyk, umění a tanec. Jeho hlasovému obsazení dominují přední indičtí američtí herci a ještě před jejím jarním startem byla potvrzena i 2. série. Premiéra letos na jaře na Disney Junior:

 

Krásný nový obrázek pro letošní sezónu Lvího krále a džungle (The Lion King & Jungle Festival), která se vrací zpět ve 2. ročníku od 20. června do 13. září 2020 v Disneyland Paris​!

The Lion King & Jungle Festival  -Disneyland Paris

 

Velmi vzácně se objevující postavy z několika Disney seriálů 90. let ve vyjímečné přehlídce pařížského Disneylandu! Kačeří příběhy, Rychlá Rota, Letohrátky, Goofyho tlupa, Kačer Kabrňák a další + králík Roger jako bonus:

 

Disney Channel vysílá nové díly a 3. sérii Disney seriálu Locika: Dobrodružství na vlásku na Disney Channel! Upoutávka na toto vysílání:

 

Poslechněte si přímé porovnání české písničky "Najednou" a anglické "Let It Go" z Ledového království v jednom videu! Vlevo = česky (Monika Absolonová), Vpravo = anglicky (Idina Menzel). Ta podoba je opravdu neskutečná TIP: pro lepší poslech použijte sluchátka:

 

Romantické momenty v Disney seriálech a filmech na Valentýna od 14. do 16. února 2020 na Disney Channel!

Hamoun, auta, telefony, policie a koťátko! Skrblíkovu akční jízdu v nákupním vozíku sledujte právě teď a tady v 1. českém dabingu.

 

Takhle to bylo... Pú a Mickey Meme

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. leden 2020

Dnes vám přinášíme náš exkluzivní rozhovor s Vojtěchem Kostihou, překladatelem většiny Disney filmů a mnoha seriálů. Nahlédněte za kulisy vzniku českých hlášek Olafa, Goofyho, Lociky, Yody, Iron-Mana nebo Medvídka Pú, Bárta Simpsona a spousty dalších v rubrice Rozhovory o dabingu.

Vojtěch Kostiha - překladatel

 

 

18. leden 2020

Jake a piráti ze Země Nezemě se vrací na Déčko! Pirátský vůdce Jake se svou nevšední partou v dobrodružné výpravě za pokladem bude čelit nejrůznějším nástrahám a posádce kapitána Hooka každý den v 19:15 už od 2. února 2020. Naposledy ho Déčko vysílalo na podzim 2018. Těšíte se nebo byste si přáli jiný Disney seriál v Disney klubu?

jake a piráti ze země nezemě se vrací leden 2020

 

Doplněný přehled Disney filmů a seriálů v televizi až na 3 týdny dopředu najdete tradičně v rubrice Info a data.

Oficiální Disney fanklub D23 vydal informace o novém animovaném seriálu "Chip ‘n 'Dale":

"Zjistili jsme, že naši oblíbení chipmunkové přicházejí na Disney+ v 21. století, vycházející z groteskové klasiky, které vytvořilo francouzské studio Xilam Animation, jež získalo mnoho ocenění. Nový seriál představí dichotomické duo - nervózního starostlivého Chipa a bezstarostného snílka Dalea - žijící v malém parku v rušné metropoli, kde jsou všichni zdánlivě větší, než oni." O starším seriálu Rychlá Rota Chipa a Dalea.

Chip ‘n 'Dale

 

Ledové království odstartovalo svou sezónu "Frozen Celebration" v pařížském Disneylandu a potrvá až do 3. května. Zahrnuje tyto tématické části:
- show "Frozen 2: An Enchanted Journey” na Central Plaza 4x denně (Disneyland Park)
- interaktivní zpívanou show v Animation Celebration Studios (Walt Disney Studios) otevřenou loni v listopadu
- setkání s Olafem v Animation Celebration Studios (Walt Disney Studios)
- scéna s Elsou v představení Mickey and the Magician (Walt Disney Studios) od 1. února 2020
- postavy v denní přehlídce "Disney Stars on Parade" (Disneyland Park)
- tématické občerstvení a suvenýry
- Disney Illuminations ohňostroj (Disneyland Park)
- speciální ohňostroj Ledového království nad jezerem v Disney Village - pouze 24., 27, a 29, ledna 2020 (vstup pro každého zdarma)

Frozen Celebration - Disneyland Paris 2020

Podívejte se na fotografie s novým plovákem Ledového království 2 a Annou, Elsou a Krystoffem v nových kostýmech (takhle vznikaly kostýmy). Jak se vám líbí? :)

Oficiální stránky sezóny Ledového království.

Nové občerstvení pro sezónu Ledového království v pařížském Disneylandu uvidíte tady

Delikatesy ve stylu Ledového království 2 pro změnu ve Walt Disney Worldu uvidíte v tomto videu!

Kompletní záznam nové parády/představení "Frozen 2: An Enchanted Journey” s Annou, Elsou, Kristoffem, Olafem, Svenem, tanečníky a jejich novým ledovým plovákem v pěkně natočeném videu z pařížského Disneylandu:

+ další videa z jiných úhlů pohledu najdete v komentářích u tohoto příspěvku.


Sezóna Star Wars dnes začala v pařížském Disneylandu (Walt Disney Studios). Objevte nové jídlo a pochoutky pro tuto sezonu "Legends of the Force – A Celebration of Star Wars" v Disneyland Paris , která má být tou poslední na tomto místě! Sezona potrvá od 11. ledna do 15. března 2020.

Legends of the Force – A Celebration of Star Wars v Disneyland Paris 2020

 

Kompletní 4K záznam prvního velkolepého večera Star Wars, který odstartoval sezónu "Legends of the Force" ve Walt Disney Studios parku včera v pařížském Disneylandu!

Více o celé Star Wars sezóně na oficiálních stránkách Disneylandu Paris.

 

Kompletní přehled sezón a novinek pro pařížský Disneyland v roce 2020:

Célébration de la Reine des Neiges (Oslava Ledového království): od 11. ledna do 3. května 2020
Légendes de la Force ("Legenda o síle" - Star Wars): od 11. ledna do 15. března 2020
Princess Run (princeznovský maraton): 8., 9. a 10. května 2020
La Fabrique des Rêves de Disney Junior (nová show Disney Junior): jaro 2020
‍la Magical Pride : 6. červen 2020
Hotel New York : The Art of Marvel (nový Marvel Hotel New York): červen 2020
Le Festival du Roi Lion et de la Jungle (Festival Lvího krále a džungle): 20. červen - 13. září 2020
Electroland : 3., 4. a 5. července 2020
Cars Route 66 Road Trip (nová trasa tramvajové cesty na téma filmů "Auta"): léto 2020
Disneyland Paris Run Weekend (velký víkendový maraton): 24., 25., 26. a 27. září 2020

Disneyland Paris timeline 2020  Disneyland Paris timeline 2020

 

Dvě nové zprávy dnes oznámil pařížský Disneyland:

- Letos by měl být velký Vánoční průvod kompletně přepracovaný a měl by mít i noční verzi

- V roce 2022 současná každodenní přehlídka "Disney Stars on Parade" uvolní prostor pro zbrusu nový průvod k oslavám 30. výročí Disneyland Paris!

 

Ivana Korolová se naposledy objeví jako Jane ve skvělém Disney muzikálu TARZAN, který uvádí Divadlo Hybernia, už v neděli 17. ledna 2020. Poté odchází na mateřskou. Na právě probíhajících zkouškách předává Tarzana do náruče Kláře Jelínkové, která se tak stane novou Jane. Kromě Kláry samozřejmě pokračuje Petra Vojtková jako Jane a Ivana Korolová se do divadla vrátí v září.

Ivana Korolová předává Tarzana do náruče Kláře Jelínkové, která se stane novou Jane - Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia

 


Nová videa na našem YouTube:

Ledové království v Praze! Mickey, Minnie, Donald, Goofy a Disney princezny a princové v úvodním čísle "Disney On Ice: Ledové království" z pražské O2 Arény:


Český trailer pro Disney seriál Goofyho tlupa (1992) se speciálně vytvořeným českým logem při jeho vydání na několika VHS videokazetách v roce 1999:

 

Malá mořská víla (1989) v českém traileru při svém prvním vydání na českých VHS videokazetách v roce 1999:


Velkou nálož upoutávek na Disney filmy v televizi z přelomu roklu 2019/2020 uvidíte v tomto seznamu videí.

Při sledování starší české pohádky o Vánocích nás zaujala její velká podobnost s Ledovým královstvím 2! Co myslíte? ;)

 

Loga všech Disney televizních animovaných seriálů od r. 1984 dodnes! Který je váš TOP

Loga Disney seriálů od počátku Disney Television Animation Ssudios

 

A dobrý zvonec na konec - neskutečně kouzelná žádost o ruku! :)

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

Přejeme Vám magicky silný rok 2020, doprovázený Disney příběhy všech druhů a chutí!

Magicky silný rok 2020 Disney.estranky.cz DIsney svět lladdak

 

Jsme rádi, že jste u toho s námi tady, na facebooku i na youtube!

Všechny Disney ohňostroje vítající rok 2020 po celém světě uvidíte na našem facebooku u tohoto příspěvku.

 

 

28. prosinec 2019

Vánoce jsou za námi, tak se podívejme,  jaké vánoční stromečky v Disney stylu obletěly svět!  Líbí se vám? Jak vypadá váš vánoční stromeček? Pochlubte se svojí fotkou v komentářích!

Který letošní Disney film je váš TOP? Vyjádřit se můžete tady.

Raubíř Ralf a internet, Captain Marvel, Dumbo, Avengers Endgame, Aladin, Lví král, Spider-Man: Daleko od domova, Toy Story 4: Příběh hraček, Zloba: Královna všeho zlého, Ledové království 2, Star Wars: Vzestup Skywalkera

Top Disney film 2019


Nový rok už je za dveřmi, tak se podívejme, jaké Disney filmy uvidíme v kinech v roce 2020. Na který se těšíte nejvíc?

Frčíme - 5. březen 2020
Mulan - 26. březen 2020
Black Widow - 30. duben 2020
Artemis Fowl - 28. květen 2020
Duše (Soul) - 18. červen 2020
Expedice: Jungle (Jungle Cruise) - 23. červenec 2020
The One and Only Ivan - 13. srpen 2020
Eternals - 5. listopad 2020
Raya and the Last Dragon - 26. listopad 2020

disney filmy 2020 Disney svět

Pokud započítáme i filmy z ostatních Disney produkcí, bude jich celkem 23!

 

Nová videa na našem YouTube:

Elsa a její písnička "Najednou" z Ledového království na ledě v Disney On Ice: Ledové království, které proběhlo 14. - 15. prosince 2019 v pražské O2 Aréně.

 

Velká nálož Disney filmů v televizi (viz náš program) doprovází i nálož upoutávek na tyto filmy. Všechny upoutávky najdete v tomto seznamu videí Disney upoutávek.

Nová videa z dění kolem Disney muzikálu Tarzan v Praze vám odhalí jeho zákulisí a prozradí, že muzikálová Jane (Ivana Korolová) čeká miminko a s kým.

Ideální kombo Tarzan a Muzikál Tarzan meme

 

Taneční a hudební  hit "Hupty Šmudly Dů!" od trpaslíků z Disney seriálu 7T dorazil na náš youtube a vy se s ním nemusíte jenom pobavit s přáteli, ale třeba i zhubnout povánoční kila! :)

 

Je animovaný seriál Doug, vysílaný před lety také v České republice od Nickelodeonu nebo Disneyho? Na to vám odpoví tento pěkný článek od Vitoxe (Magicmaxe).

Doug

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět a ve skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

Kouzelné vánoce 2019 Ledové království

 

 

7. prosinec 2019

Máme pro vás VELKÝ VÁNOČNÍ televizní program Disney filmů od teď, přes svátky, až do 5. ledna 2020 pro celoplošné free televize! Uvidíme řadu velkých televizních Disney premiér! O jejich začátku vás tu budeme průběžně informovat na našem facebooku Disney svět. Najdete jej jako vždy v rubrice Info a data, kde najdete i seznam premiér filmů a seriálů na českém Disney Channel.

Disney filmy o svátcích 2019

 

Nová videa na našem YouTube:

První české Ledové království z Disney on Ice v Praze:

 

Andrea Elsnerová (Elsa), Tereza Martínková (Anna) a Kateřina Bohatová (Iduna) v rozhovoru o dabingu Ledového království 2 ve Snídani s Novou.

 

Málo známou 3. verzi české znělky Disney seriálu Letohrátky zpívá Sbor Lubomíra Pánka. Dokonce je lehce pozměněn i text původní písně. Vydaná byla na desce Písničky z Rosy 2 (1993):

 

Tarzaní rodinka slaví advent!  Adventní čas přivedl představitele oblíbeného Disney muzikálu Tarzan, který uvádí Divadlo Hybernia, ke zdobení vánočního stromečku, a to rovnou v kostýmech! Jak se Jane a malý a velký Tarzan těší na Vánoce?


Zpěvačka Michaela Gemrotová vám posílá polibek od gorily Kaly z Disney muzikálu TARZAN. Skvělý TIP na vánoční dárek! ;)

Kouzelné rozsvěcování zámku Šípkové Růženky a vánočního stromečku s Mickeym, Minnie, Disney princeznami a Santa Clausem v centru pařížského Disneylandu uvidíte tady.

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a další, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Co třeba vánoční stromečky v Disney stylu? Doporučujeme také naši skupinu Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

21. listopad 2019

Dnes má v českých kinech premiéru animovaný film Ledové království 2.

Ledové království 2

 

17. listopad 2019

17. listopad 1989 byl zlomem v boji dobra a zla. Byl i dnem, který umožnil svobodně přivést dílo Walta Disneye do našich srdcí! A my si tohoto dne už 30 let vážíme!

17 listopad 1989 Disney svět

 

Dnes slaví dobrodružství Ariel ve filmu Malá mořská víla 30. narozeniny! V českých kinech měla Malá mořská víla premiéru až 27. srpna 1998. Disneyho „Malá mořská víla“ změnila přesně před 30 lety animaci, muzikály a princezny.
Byla v mnoha ohledech revoluční. Poprvé postavila vnímání tradiční Disney princezny na hlavu. - více se dozvíte tady. Seriálu Malá mořská víla (1992) jsme se dočkali už v roce 1994. Ten, jako první, navazoval na předlohu velkého animovaného Disney filmu.. Všechno nejlepší, Ariel! Kdy a kde jste se s ní vydali do Atlantiky poprvé?

Mala morská víla  30. narozeniny 17 listopad 1989

 

Unikátní živý televizní přenos k 30. výročí Malé mořské víly proběhl na kanále ABC a vy se můžete podívat na jeho hlavní části s písničkami v tomto příspěvku.

 

5 000 Disney fanoušků našeho facebookového Disney světa! To je úžasný milník. Děkujeme každému jednomu z vás! Děláme to pro vás rádi a taková podpora nás moc těší. Věřte, že se máte jěště na co těšit!

5000 poděkování facebook Disney svět jpg

 

Nová videa na našem YouTube:

Anna a Elsa v kočáře taženém bílými koňmi a Krystoff, jako jejich doprovod, vás zdraví z pařížského Disneylandu:


Locika, Flynn Rychlík (Evžen Houžvička) a Maximus ve finální části "Na vlásku", dobrodružství na ledě Disney On Ice v Praze (česky):

 

Česká znělka z Disney seriálu 7T ze současného vysílání v Disney klubu na Déčku:

 

Český trailer pro Disney film TARZAN z VHS videokazety v době, kdy film běžel v našich kinech, přesně před 20 lety (od 18.11.1999):

Tarzan 20 let v České republice

Tarzan dostal i animovaný seriál, který má český dabing, ale dodnes nebyl v Česku odvysílán. Dočkali jsme se alespoň muzikálu TARZAN, který v těchto dnech hraje Divadlo Hybernia.

 

Oficiální upoutávku na Disney on Ice s Ledovým královstvím, které uvede pražská O2 Aréna už 14.-15. prosince uvidíte tady.

Písničku "Stačí říct" Lucie Vondráčkové, kterou jako Kim Possible zazpívala ve stejnojmenném seriálu uvidíte tady.

Postřeh ze života od komorníka Johana a Skrblíka z Kačeřích příběhů uvidíte tady. ;)

 

Sofie První se vrátí do Disney klubu na Déčku, každý den v 18:55 hod. nahradí do té doby vysílaný seriál 7T už od 4. prosince 2019. Naposledy jsme ji na stejném místě viděli letos na jaře.


Sofie první se vrací od prosince 2019

 

12. listopadu byly vypuštěny konfety, slzy a ohňostroje - odstartovala nová streamovací služba Disney+, která postupně nabídne kompletní knihovnu Disney filmů a seriálů! Služba zaznamenala 10 milionů uživatelů hned v první den spuštění. Disney+ bude nečekaně dostupné také v Anglii, Německu, Francii, Itálii a Španělsku (další budou oznámeny brzy) už od 31. března 2020. Kdy se dočkáme u nás? Snad už také příští rok. Změní Disney Plus historii zábavy, podle vás?

Disney Plus

 

Přehled cen a výhod jednotlivých druhů celoročních vstupenek do pařížského Disneylandu, platné od 7. listopadu 2019 do 1. dubna 2020 uvidíte tady. Dobrá zpráva je, že sazby se nebudou zvyšovat a výhody pro Disneyland Paris zůstávají stejné.

Podívejte se na naprosto kouzelnou oficiální upoutávku o tom, jak se magické srdce Vánoc dostalo do pařížského Disneylandu!

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

30. říjen 2019

Naši velkou recenzi Disney muzikálu TARZAN, který v těchto dnech uvádí pražské Divadlo Hybernia, najdete už teď v rubrice Disney muzikál Tarzan!

Recenze Disney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia Praha

 

Nová videa na našem YouTube kanále:

Nové záběry z představení Tarzana a rozhovory s Filipem Vlastníkem (malý Tarzan), Rudolfem Kubíkem (Clayton) a akrobaty goril o jejich rolích v Disney muzikálu TARZAN, které uvádí Divadlo Hybernia​ + pozvánky pro vás:

 

Déčko vysílá o podzimních prázdninách několik Disney filmů. Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy, Medvědí bratři 2 a Tři mušketýři: Mickey, Donald a Goofy. Tato upoutávka běžela před jejich vysíláním:

 

Strýček Skrblík se objevil v Disney seriálu Myšmaš (2001-2003), měl stejný červený kabátek a hlas Bohuslava Kalvy jako v remaku seriálu Kačeří příběhy (2017). V Myšmaši se unikátně potkávaly všechny známé postavy z různých Disney filmů a seriálů na jednom místě. Naposledy byl u nás vysílán před více než 10 lety! Nezasloužil by si konečně návrat? = Lajk u videa:

 

Českou znělku Disney seriálu 7T z vysílání v Disney klubu na Déčku uvidíte tady.

Zloduch Gaston z filmu Kráska a zvíře a Claude Frollo ze Zvoníka u Matky Boží vás ohromí i pozdraví z pařížského Disneylandu:

 

Chip a Dale z Rychlé Roty zaplavují Disney parky. Nové zboží, podle kresleného seriálu Rychlá Rota (Chip 'n Dale Rescue Rangers) z 90. let, zahrnuje košili a tašky ve tvaru Chipa a Dalea. Košile je úžasná! Podobá se přesně havajské květované košili Dalea ze seriálu s logem Rychlé Roty na kapsičce. Košile stojí 59,99 $ a je k dispozici v Disneyland Resortu a Walt Disney World Resortu.

Oboustranná taška Loungefly má na jedné straně Dalea a na druhé Chipa, samozřejmě s typickým kloboukem. Obě postavy mají vyšívané detaily a vyčnívající uši, čímž se taška oživuje! Tato taška stojí 80 USD a je k dispozici v Disneyland Resortu i ve Walt Disney World Resortu. Více detailů tady.

Taška a košile Rychlá Rota Disneyland

 

Halloweenská přehlídka s Disney zloduchy během speciálního večírku v pařížském Disneylandu:

 

Halloweenské menu z pařížského Disneylandu. Dobrou chuť!

Speciální předehra s Disney zloduchy se odehrává na stěnách zámku Šípkové Růženky v pařížském Disneylandu každý večer během probíhající sezóny Halloweenu:

 

Speciální Max a Goofy z Goofyho tlupy v halloweenské náladě a kostýmech při osobních setkáních v pařížském Disnelandu v těchto dnech uvidíte zde.

Kompletní online brožuru pařížského Disneylandu na rok 2020 si můžete prohlédnout tady.

Speciální světelná halloweenská fontánová show s Disney zloduchy ve World of Color v americkém Disneylandu uvidíte zde.

 

Nová facebooková Disney skupina je tady! Vše Disney, co vás zajímá a baví! Každý fanoušek potřebuje místo, kde může sdílet svou vášeň s ostatními Disney fandy. To magické místo je přesně tady! Diskuze, fotky, videa, meme, zážitky, rady a tipy, život... Nechte se unášet Letem Disney světem! Jste srdečně zváni a vítáni!

Skupina Letem Disney světem

 

Takhle by mohl začínat i český StarDance na téma Disney, co říkáte!? Všechny úžasné soutěžní tance z Disney Night - Dancing with the Stars (US) uvidíte v komentářích pod videem. Který se vám líbí nejvíc?

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. říjen 2019

Dnes má v kinech českou premiéru film Zloba: Královna všeho zlého.

Zloba: Královna všeho zlého

 

13. říjen 2019

Disney seriál 7T se vrací na Déčko! Kdo by neznal pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Ale co bylo předtím, než přišla Sněhurka k trpaslíkům? Od 21. října 2019 denně na Déčku nahradí 7T seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú. Naposledy jsme jej v Disney klubu viděli v březnu 2018.

7T se vrací v říjnu 2019 déčko jpg

 

 

Česká představení Disney příběhu TARZAN můžete vidět od 18. - 20. října v pražském Divadle Hybernia! Pozor: Další představení budou až na začátku a konci listopadu a potom až v polovině prosince. Nenechte si ujít tato unikátní česká představení Disney Tarzana!

Termíny představení muzikálu Tarzan

 

Exkluzivní rozhovory a ukázky uvidíte v naší nové reportáži z premiéry Disney muzikálu Tarzan, kterou uvedlo Divadlo Hybernia 3. října 2019. Osobně vám můžeme muzikál Tarzan jedině doporučit!

 

 

České představení Ledového království v lední show Disney on Ice proběhne v pražské O2 Aréně už za necelé dva měsíce ve čtyřech představeních 14. - 15. prosince 2019! Oficiální stránky.

Disney on Ice Praha 2019

 

 

Nová videa na našem Youtube:

Při současném vysílání na Déčku vidíme Nová dobrodružství Medvídka Pú poprvé v remasterované HD verzi. Porovnání nové HD verze, která je oříznutá nahoře a dole na formát 16:9 z původního 4:3, uvidíte i s původní verzí v tomto videu:

 

Česká znělka seriálu Nová dobrodružství Medvídka Pú v HD kvalitě, jak ho právě vysílá Déčko. Zpívá ji Martin Kolář (2005) a jde o 3. verzi české znělky tohoto seriálu:

 

Živý Medvídek Pú a Ijáček vás zdraví z Fantasylandu pařížského Disneylandu v novém videu:

 

Porovnání dvou verzí českého dabingu původního seriálu Kačeří příběhy (1987), kdy 1. dabing je z roku 1990-93 (Česká televize) a 1994 (AB Barrandov pro ČNTS Nova) a 2. dabing je z roku 2004 (Studio Virtual), uvidíte v následujícím videu:

 

Česká znělka 1. série Disney seriálu Phineas a Ferb z HD vysílání v Disney klubu na Déčku:

 

Zrychlené svítání nad zámkem Šípkové Růženky v pařížském Disneylandu. Celé 2 hodiny v 5 minutách!

 

Český trailer na Pixar film Život brouka (1998) z doby kdy vyšel na VHS videokazetách uvidíte tady.

 

Smutnou zprávou je, že zemřel bývalý producent a praotec Disney seriálů v bloku Disney Afternoon (u nás známý jako Walt Disney uvádí), Alan Zaslove. Bylo mu 92 let.

Pracoval na seriálech jako Gumídci, Kačeří Příběhy, Rychlá Rota, Kačer Kabrňák, Aladin, filmu Jafarův návrat a dalších. Kromě své práce na Disney Afteroon se věnoval také klasickým animákům z 80. let, jako The Jetsons, Šmoulové, A Charlie Brown Christmas, The Famous Adventures Of Mr Magoo a řady dalších.

Alan Zaslove 1927 - 2019

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

3. říjen 2019

Velkolepé, energické, barevné, zábavné, dojemné až srdcervoucí a jedinečné! Excelentní výkony Petera Pechy, Petry Vojtkové, Mariana Vojtka, Míši Gemrotové, Martina Šemíka i všech ostatních nejlépe vystihla nekončící děkovačka ve stoje celého sálu.

Premiéra muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia děkovačka

 

To jsou naše stručné dojmy z dnešní veřejné premiéry Disney muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia. Podrobnější recenzi a mnohem více vám přineseme už brzy! To prostě musíte vidět na vlastní oči!

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

 

21. září 2019

Disney muzikál Tarzan, podle stejnojmenného animovaného filmu z roku 1999, míří z Broadwaye, kde měl premiéru v roce 2006, do pražského Divadla Hybernia. Premiéra jednoho z nejvýpravnějších a fyzicky nejnáročnějších muzikálů v Česku bude už 3. října 2019.

Muzikál Tarzan DIvadlo Hybernia Praha 2019

 

Jde o první tanečně-akrobatický muzikál v Česku a první uvedení muzikálu Tarzan v licenci Walta Disneyho ve východní Evropě. Multimediální show s 250 kostýmy a náročnou výpravou předvede vedle opičích převleků třeba kostýmy masožravých květin. Jen na výrobu 45 opičích kostýmů, padlo 450 metrů lycry dovezené z Itálie. Představitelé Tarzana budou mít speciální paruku z lidských vlasů upravených do dredů, v níž bude vysílačka a mikrofon, aby se interpreti mohli bez problémů pohybovat. Jane pak uvidíme v celkem pěti kostýmech. Mimo jiné i jako krásku v expedičním safari oblečku.

“Kostýmy byly velmi náročné na výrobu. Herci se v nich musí dobře cítit a zároveň dobře pohybovat,” vysvětlil autor kostýmů Roman Šolc, držitel Thálie a v současné době jeden z nejvyhledávanějších kostýmních divadelních výtvarníků.

Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia

 

Náročný byl i casting hlavních představitelů. Výběr herců musí odpovídat přesně popsaným charakteristikám – věku, typu a pěveckým rozsahům.  Jak nám řekl Vojtěch Drahokoupil, který alternuje Tarzana a Terk: "Animovaného Tarzana jsem viděl a strašně mě to bavilo. Těším se až ho ztvárníme naživo tady v Hybernii. Zkoušení bylo velmi náročné, hlavně to fyzické, nic takového jsem dodnes nezažil." To a mnohem více uslyšíte v našem exkluzivním rozhovoru s Vojtou:

Vojtěch Drahokoupil - Tarzan a Terk Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Krásná a statečná Jane se nám svěřuje: "Moc si užívám tu spoustu kostýmů, i když jsme v první půlce téměř nahé. Máme takové starší negližé, což je nádherné a hlavně hrozně vtipné. Máme ale i historické kostýmy, které zrůrazňují ženskost a to je krásné." říká Petra Vojtková (Vraspírová). Všechny vás na muzikál srdečně zve, jak uvidíte v tomto rozhovoru:

Jane Ivana Korolová - Muzikál Tarzan - Divadlo Hybernie 2019

 

 

Kostýmovaní budou také akrobati. Uvidíme profesionály se zkušenostmi ze Cirque du Soleil, Losers či Cirk La Putyka. Během zkoušek údajně i tak nebyla nouze o krev a odřeniny.

Scénograf Petr Hloušek proměnil divadlo hybernia doslova v džungli, atmosféru kostýmně podpořil Roman Šolc a choreografii, tanec a akrobacie je v rukou tandemu Ivany Hannichové a Jana Kohouta.

Džungle Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

„V mnoha muzikálech se již objevily různé akrobatické prvky. Nikdy však v takovém rozsahu a provedení. Tarzan je tak doslova skutečně prvním akrobatickým muzikálem v Česku“ upozornila choreografka Ivana Hannichová.

Úplně první ukázky s kompletními kostýmy, dekoracemi a projekcí na tiskové konferenci 19. září 2019, předvedly propracovanost a náročnost v plné kráse.

 

"Disney film Tarzan znám moc dobře, ale paradoxně jsem vyrůstal na Tarzanovi s Christopherem Lambertem z roku 84, který měl doma taťka na VHSce. Ten mám noukaný doslova a do písmene." pověděl nám Peter Pecha, představitel Tarzana a dodal:

"Pro mě je role v Disney muzikálu něco úžasného. Jsem milovník Johnyho Deppa a když jsem se dozvěděl, že podepsal smlouvu s Disneym pro Piráty z Karibiku, protože chtěl bavit své děti a nechtěl už točit jen artové filmy, tak když přišla první věc od Disneyho v Praze, byl jsem nadšenej, protože já miluju Disneyho animáky a paradoxně mě můžete v kině potkat víc na animácích, než na hraných filmech". Podívejte se na celý rozhovor s Peterem Pechou:

 

Vše v muzikálu podléhá kontrole společnosti Disney, výkonného producenta Michala Mücksteina a režii Libora Vaculíka. Ten je podle producenta velký perfekcionista, takže se určitě máme na co těšit!

Zloducha Claytona, který jako jediný nemá zpívanou roli, si tu zahraje i Rudolf Kubík (v alternaci s Ernesto Čekanem) , který říká: "Clayton je příšernej záporák. Je to trochu proti mému naturelu, ale moc mě to baví! Jsem rád, že konečně jednou nemusím zpívat."

Rudolf Kubík jako Clayton v DIsney muzikálu Tarzan - Divadlo Hybernia 2019

 

"Inspirovala jsem se podle živých goril, stejně, jako to dělali v původním animovaném filmu. Pokud jste fanoušci Disneyovek, měli byste přijít! :) " vzkazuje Disney fanouškům Michaela Gemrotová, jedna z představitelek tarzanovy gorilí matky Kaly. Celý náš  rozhovor s Míšou Gemrotovou:

 

O muzikál je mezi diváky, podle producenta a ředitele Divadla Hybernie Michala Mücksteina, velký zájem, což je vidět z obrovského zájmu o generálky, premiéru i další představení, která jsou na většinu termínů vyprodaná.

Michal Mückstein producent muzikálu Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

Tarzan je nejzpracovávanější filmovou postavou a jeden z nejslavnějších světových muzikálů. Obrovský úspěch zaznamenal na Broadwayi v New Yorku, dlouhou dobu byl vyprodán v Anglii, Německu, Nizozemsku, či Švédsku. Autor hudby Phil Collins použil písně z animovaného filmu a připsal devět nových. Za skladbu You’ll Be in My Heart byl nominován na cenu Grammy a získal Zlatý globus a Oscara.

Phil Collins složil pro muzikál Tarzan  devět nových písní

 

Disneyho podmínkou byl i třináctičlenný orchestr,  kvůli kterému museli v Divadle Hybernia speciálně upravit orchestřiště. Dirigentem je Libor Kapras. Všechny písničky se v muzikálu zpívají živě.

OBSAZENÍ

Tarzan – David Gránský / Peter Pecha / Vojtěch Drahokoupil / Robert Urban
Kala – Michaela Gemrotová / Dita Hořínková
Kerchak – Josef Vojtek / Marian Vojtko / Ernesto Čekan
Terk – Vojtěch Drahokoupil / Ladislav Korbel / Martin Šemík
Jane – Ivana Korolová / Petra Vojtková (Vraspírová)
Porter – Jaromír Dulava / Tomáš Trapl
Clayton – Ernesto Čekan / Rudolf Kubík
Leopard/Snipes – Tomáš Smička / Alexej Kolva

Akrobati:
Tomáš Brt, Zuzana Havrlantová, Barbora Králová, Kristýna Stránská, Veronika Fikejsová, Pavel Mackanič, Karel Jinda, Jakub Šimůnek, Jakub Sedláček

Taneční company:
Johana Hájková, Andrea Kheilová, Dominika Girethová, Pavlína Vejnarová, Michaela Adamcová, Zuzana Holbeinová, Anna Slaninová, Silvia Orfánusová, Anna Tomková, Michaela Macháčková, Lucie Horčičková, Libuše Tsukahara, Zuzana Vítečková, Mirek Kosík, Martin Smrž, Seyon Keita, Jakub Slovák, Filip Jankovič, Michal Kováč


REALIZAČNÍ TÝM

Hudba: Phil Collins
Producent: Michal Mückstein
Režie: Libor Vaculík
Dirigent: Dalibor Kapras
Choreografie: Ivana Hannichová
Rigger: Jan Kohout
Pěvecké nastudování: Alena Průchová
Kostýmy: Roman Šolc
Scéna, projekce: Petr Hloušek
Překlad scénáře: Martin Fahrner
Písňové texty: Pavel Cmíral

 

Oficiální stránky muzikálu Tarzan: http://www.muzikaltarzan.cz/

 

Nám nezbývá, než všem Disney fanouškům, ale i ostatním tento muzikál jednoznačně doporučit. Z toho, co jsme viděli a slyšeli, se zřejmě v České republice dočkáme něčeho tak unikátního, o čem jsme se ani neodvažovali snít! :)

Opičí company Disney muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2019

 

PS: Víte, že písničku Phila Collinse "You'll Be In My Heart", kterou v animovaném Disney filmu Tarzan (1999) zpívá Petr Muk,  nově nazpíval i Karel Gott na své desce Ta pravá (2018)? Písnička se na ní jmenuje "Jsi v srdci mém". Píseň "Jsi navždy v srdci mém" zazní s novým textem i v tomto muzikálu Tarzan, kde ji pochopiteně budou zpívat vybraní představitelé.

"Jsi v srdci mém" tarzan karel gott

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte!

DIsney svět na Facebooku

 

 

19. září 2019

Disney Channel dnes slaví své 10. výročí v České republice! Poprvé byl u nás spuštěn 19. září 2009.

Všechno začalo v únoru 2000 stanicí Fox Kids, která vysílala převážně animované pořady z dílny Sabanu (Fantastic Four, X-Men, Zvídavá rodinka, Strážci vesmíru). V roce 2005 se stanice přejmenovala na Jetix, díky tomu, že část podílu Fox Kids odkoupil Disney. Diváci byli na název a značku Disney zvyklí, jelikož se již předchozí rok objevovala ve schématu jako programový blok.
Stanice vysílala ze začátku to samé, co Fox Kids, ale i nové pořady (např. Král Šamanů, Robobrouk, Sonic X, Tutenstein.. a později Yin Yang Yo!, W.i.t.c.h., Lazy Town, Questův svět, Pokémon: Diamant a Perla,...).

Vlastník Disney měl již plné vlastnictví Jetixu a přejmenoval ho na Disney Channel. Do vysílání se dostali např. Hannah Montana, Kouzelníci z Waverly, Phineas a Ferb a Kim Possible. Od té chvíle sledovanost vzrostla o 33 procent! V zemích, kde se již Disney Channel vysílal, se stanice změnila na Disney XD.

Od 19.9.2009 uběhlo 10 let a mezitím se historie opakovala a Disney odkoupil i zbytek Foxu. Jediný pořad, který odvysílaly všechny fáze stanice, byly Totally Spies - Špionky. V první den Disney Channel odvysílal film Hledá se Nemo, což je stejný film, který v první den odvysílala jako úplně první pořad i česká Prima Family.

Blahopřejeme a přejeme spoustu spokojených diváků u dalších kouzelných pořadů!

10 let Disney Channel v České republice

 

 

Desítky dalších novinek nejen ze světa Disney seriálů, ale i filmů, společnosti a Disneylandů, meme a dalších, přinášíme každodenně na našem facebooku Disney svět. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! Můžete se tam třeba dozvědět, jak si udělat dokonalý dort Lvího krále nebo ukázat svou Disney tvořivost.

DIsney svět na Facebooku

 

 

Pokračování předchozích novinek z roku 2019 najdete v rubrice Novinky 2019 - 1. část. a Novinky 2019 - 2. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Daisy, 7. 3. 2020 16:13)

Nemyslíte si, že ten Baloo z Letohrádek je Kid Mrakošlap? Má rovnakou čepici i svetr. A Molly je taky dospělá...

Re: Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Disney Team, 7. 3. 2020 17:48)

Je to tak, Balů v popisku videa je ve skutečnosti dospělý Kid Mrakošlap. Došlo k chybě, ale je to napsané v popisku a v titulcích videa. Omlouváme se.

Kač. p. 2. série

(, 5. 5. 2019 17:28)

Sou nejaké informace o 2. sézóne Kačeřích příbehu v ČR?

Re: Kač. p. 2. série

(Disney Team, 5. 5. 2019 19:23)

Zatím žádné nejsou. Jakmile budou, budeme o nich informovat na našem facebooku Disney svět a vzápětí i tady.

Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 30. 12. 2018 11:50)

Budou se v české republice vysílat taky nové Kačeří příběhy druhá série?

Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(Disney Team, 30. 12. 2018 12:38)

Zatím není žádné datum oznámené, ale věříme, že se dočkáme i druhé série během roku 2019.

Re: Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 31. 12. 2018 9:50)

Díky.

Disney klub

(-, 24. 6. 2015 14:58)

Jednou jsem se brzo ráno díval na některou z volně šířených rakouských stanic. A uviděl jsem že tam mají taky Disneyho blok. Úplnou náhodu jsem to objevil. A překvapila mně v tom ta návaznost. Znělku měli úúpllně stejnou až na to že náš blok se jmenuje "Disney klub" a jejich "Disney time". Prahl jsem po dalších informacích ale nic jsem nenašel. Jen jsem pomocí programu časem zjistil že v rakousku mají stejné pořady jako mi. Dokonce tam dávali dřív Hodně štěstí, Charlie. Od té chvíle kdy jsem to zjistil jsem věděl že to budou dávat i u nás. Sice to nebylo v tom bloku ale odvysílali to.

Re: Disney klub

(Kion, 20. 12. 2015 13:06)

Děkujeme za info! Ano, souhlasím. Disneyho blok je prvotřídně jeden z nejrozvinutějších částí stanic po celém světě a tím pádem je adekvátní s ostatními bloky Disneyho. Většina, ale používá Disney Club (Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko atd.). Co mě osobně ale překvapilo, že v intru, Česká republika neobsadila logo TV stanice, jako u většiny ze zemí. Co se týče seriálů, tak ano, je tu velice podobný výběr, ale s programem animovaných filmů a seriálů Disney Channel ČR, SR a H velice klesá, protože náš Disney Channel zde nevysílá tolik animovaných seriálů a filmů, než v dalších Disneyho televizních stanicí. Zachraňuje to pouze Disney Junior. To je samé s dabingem. Náš Disney dabing zachraňuje víceméně "Studio Virtual", ve kterém se dabují skoro všechny Disney díla, ale najdou se i takové seriály, které nejsou dabované, a proto nemohou být dostupné v naší TV stanici. Což u jiných zemí to tak nebývá.
_Kion_

Re: Re: Disney klub

(Mrozik, 21. 9. 2016 16:12)

Přesně tak. U nás nejsou klasické Disneyovky dost oblíbené, zato ty *nové současné známé* kreslené seriály jsou víc oblíbené u lidí. Klasické Disneyovky, zvláště komiksy Kačera Donalda, jsou moje velmi oblíbené, víc než kterýkoli jiný seriál. A tak by mě hodně zasáhlo, kdyby zanikl, nebo by se přestaly tisknout ty typy příběhů, co se tisknout teď ve stejnojmenném časopisu.

Dabing Gumídků

(Jan Kliment, 7. 1. 2015 22:02)

Jsem rád, že ty Gumídky ještě nenapadlo dodnes nikoho předabovat :-)

Re: Dabing Gumídků

(Kion, 20. 12. 2015 13:19)

Děkujeme za názor! Ano, souhlasím. Více méně, kdyby jste se ohlédl na seriál "Medvídka Pú" tak SDI Media neměla zas až tak špatný dabing. Záleží vše pouze o výběru lidí a kvality studia. Bohužel musím souhlasit, že u většině dabingů jsou ty autentický vždy nejlepší. To ukazuje i kvalitu znělky při: My z Kačerova a Rychlá Rota.
_Kion_

komiks

(horac, 15. 11. 2015 18:59)

V časopisu kd byla komiksová verze jedné z nových scének myšáka myckey.

.

(Vitox, 9. 9. 2015 20:35)

(Úžasný.) Hele, ty seš fakt nějak moc rychlej. Nejseš náhodou příbuznej s leopardem?

*Program Disney Klubu*

(oc, 17. 8. 2015 13:19)

Po Vílích dobrodružstvích bude v Disney Klubu Sofie První viz. http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/05.09.2015/#18:00

Re: *Program Disney Klubu*

(Disney Team, 18. 8. 2015 11:22)

Děkujeme za info! ;) Doplnili jsme do přehledů.

Disney channel

(Tonda, 31. 7. 2015 18:43)

Nevíte někdo jak sledovat tento program aniž by ho musel sledovat přes upc nebo o2 tv ?,pokud možno přes net.

Re: Disney channel

(Disney Team, 31. 7. 2015 20:11)

To nejspíš není vůbec možné.

Re: Disney channel

(-, 13. 8. 2015 9:46)

Tak Disney Channel je >placená< televize, takže zadara a přes net jí sledovat fakt jen tak nejde. (Aneb znám pár metod jak to udělat ale nenajde se žádnej blbec co by to udělal.) Ale je tu pár ale. Některé pořady Burákovy autogrotesky, Nová dobrodružství Medvídka Pú byly celé na jejich webových stránkách. A taky tam jsou části epizod, což mně osobně se moc nelíbí, protože to není celé ale aspoň něco. + jedno ale. V Německu je Disney Channel volně šířený na satelitu, což znamená že Německý Disney Channel může mít každý zadarmo pokud má satelit. Takže pokud umíte německy... tak zkuste zjistit víc v nejbližším elektru či líp v satelitní technice.

No zjistil jsem novinku!

(Zjistil jsem novinku!, 12. 8. 2015 19:57)

http://decko.ceskatelevize.cz/program/2015-08-29
Ve 13:30 na Déčku 29.8 poběží Phineas a Ferb ve paralerním vesmíru a navíc už se bude vysílat Aladin!!!!