Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

10. květen 2022

Od dnešního dne se mohou zájemci poprvé předregistrovat k předplatnému Disney+ v České republice a využít tak exkluzivní roční zaváděcí nabídku, která činí 1 590 Kč. Za cenu 8 měsíců tak získají předplatné na 12 měsíců. Cena je vypočítána na základě běžného měsíčního předplatného při spuštění služby.
Zaváděcí nabídka bude dostupná pro ty, kteří se předregistrují do půlnoci 13. června, 2022. Nabídku je pak nutné využít do 26. června, 2022.
Streamovací služba bude spuštěna v České republice 14. června 2022. Běžná cena měsíčního předplatného je 199 Kč, ročního pak 1 990 Kč.
 
Zaváděcí nabídka Disney+ 2022
 
 
První český oficiální TV promo spot Disney+ před startem v České republice od 14. června 2022!
 
 
 
 
Seriál Na vlásku se vrátí na Déčko. Locika, Flynn, jejich přátelé i nepřátelé a dlouhé vlasy se vrací od 16. května 2022 na Déčko, kde nahradí do té doby vysílaný seriál Elena z Avaloru.
 
Na vlásku 2022
 
 

Mickey a závodníci se také vrátí na Déčko. V seriálu Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Od středy 18. května nahradí do té doby ráno a dopoledne vysílaný seriál T.O.T.S.

Mickey a závodníci květen 2022

 

 

27. duben 2022

Dnes vyšel nový oficiální trailer a dva plakáty k filmu Chip ’n Dale: Rescue Rangers, který bude mít premiéru 20. května 2022 na Disney+. Film přímo navazuje na seriál Rychlá Rota.

Chip n Dale Rescue Rangers  plakát 2022 Chip n Dale Rescue Rangers  plakát 2022

 

Dark Horse Books a Disney Publishing Worldwide vydají uměleckou knihu The Art Of DuckTales, která je první art book v historii studia Disney Television Animation za více než 38 let! Kniha Kena Plumea bude obsahovat dosud neviděné koncepty, náčrtky, pozadí a storyboardy rebootu z DisneyXD se slovy tvůrců a předmluvou Matta Youngberga a Franka Angonese.

Kniha je naplánována na 4. října, kdy vyjde i v luxusním vydání: Normální kniha, Deluxe edice

The Art Of DuckTales 2022

 

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

11. duben 2022

Kačeří partička (Quack Pack), seriál o jehož "ztraceném" českém dabingu se vypráví legendy, se nyní poprvé objevil na Disney+ s tímto českým dabingem a titulky! Seriál s 39 díly volně navazuje na seriál Kačeří příběhy (1987). Režisér Zděněk Štěpán nám o jeho dabingu poprvé vyprávěl zde. Po spuštění Disney+ od 14. června se tak na něj můžeme těšit i u nás.

Kačeří partička - Quack Pack

 

 

29. březen 2022

JE TO OFICIÁLNÍ! Disney+ se v České republice spustí již 14. června 2022 s cenou 199,- Kč měsíčně a s variantou 1 990,- Kč ročně! Máme se opravdu na co těšit!

Disney+ v České republice a na Slovensku

 

Oficiální zpráva:
Praha, Česká republika (29. března 2022) – Společnost The Walt Disney Company potvrdila datum spuštění své streamovací služby Disney+, která bude dostupná pro české uživatele od 14. června 2022. Cena měsíčního předplatného bude 199 Kč, ročního pak 1 990 Kč.
Disney+ nabídne oblíbené příběhy, které zná celý svět, ale i exkluzivní originální obsah a tisíce epizod a filmů z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další zábavný obsah z produkce značky Star.
Předplatitelé budou mít přístup k seriálům Boba Fett: Zákon podsvětí a Mandalorian od producenta a scénáristy Jona Favreaua. Také se dočkají seriálu Moon Knight od studia Marvel s Oscarem Isaacem v hlavní roli. Ten se představí jako Steve Grant, bojácný prodavač v obchodě s muzejními suvenýry, trpící výpadky paměti a vzpomínkami na jiný, cizí život. Shlédnout budou moci také film Shang-Chi a legenda o deseti prstenech nominovaný na Oscara, kde hlavní role ztvárnili Simu Liu a Awkwafina.
Chybět nebude ani další nominovaný film na Oscara – Luca ze studia Disney a Pixar. Dále filmy, které byly letos oceněné Oscarem –* Encanto* z produkce Walt Disney Animation Studios, který vypráví příběh o jedinečné rodině Madrigalových, či Cruella s Emmou Stone.

Encanto Disney+


Předplatitelé Disney+ najdou v nabídce také akční komedii Free Guy s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli, též nominovanou letos na Oscara, seriály Simpsonovi nebo Chirurgové. Těšit se mohou i na seriál National Geographic Svět očima Jeffa Goldbluma, kde nás Jeff vezme na zábavnou, důvtipnou a hravou jízdu. V každém díle tahá za nitku zdánlivě známého tématu, aby odhalil svět překvapivých souvislostí a fascinujících tajemství, vědy a historie.
Disney+ nabídne vysokou kvalitu obrazu a možnost streamovat až na čtyřech zařízeních najednou, neomezené stahování až na deseti zařízeních, podporu IMAX Enhanced u vybraných titulů, možnost nastavení až sedmi různých profilů, včetně možnosti nastavit dětský profil, který má snadno ovladatelné rozhraní vhodné pro děti s přístupem k obsahu přiměřenému k jejich věku.

Co je Disney+
Disney+ je streamovací služba společnosti The Walt Disney Company. Nabízí filmy a pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Ve vybraných zemích nabízí také produkci přidružené značky Star. Streamovací služba je součástí segmentu Disney Media & Entertainment Distribution. Služba nabízí stále rostoucí sbírku exkluzivních pořadů, včetně celovečerních filmů, dokumentů, hraných a animovaných seriálů či krátkých filmů. Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak zbrusu nové filmy a pořady z dílny The Walt Disney Studios. Prostřednictvím Star nabídne Disney+ nejnovější obsah ze studií 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures a další.

 

Náš youtube kanál lladdak dosáhl 15 000 odběratelů! Děkujeme i za všechna vaše sdílení, lajky a komentáře, opravdu si toho vážíme! Těšte se na budoucí obsah tohoto kanálu.

15 000 poděkování za lajky youtube

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

22. březen 2022

Vampirina se vrátí na Déčko včetně premiéry druhé a třetí série. Přímo z Transylvánie přilétne roztomilá upíří rodinka na Déčko od 9. dubna 2022, každý den v 18:55 hod. v Disney klubu. Po ní pokračuje vysílání seriálu Elena z Avaloru.

Vampirina duben 2022

 

Přivítali jsme 15 000 fanoušků našeho facebookového Disney světa a 2000 fanoušků facebookové skupiny Disney Plus Česká republika. Děkujeme, že jste s námi, za Vaši podporu, lajky, komentáře a sdílení, opravdu si toho vážíme!

15 000 fanoušků pro Disney svět  2000 fanoušků Disney Plus Česká republika

Jsme fanoušci, jako Vy a obsah pro Vás tvoříme rádi. Nezastavujeme, jedeme dál a věřte, že se máte na co těšit! Váš Disney Team CZ

Program Disney filmů v televizi na tři týdny dopředu a novinky v dubnu na českém Disney Channel najdete jako vždy v rubrice Info a data.

 

 

6. březen 2022

Dnes startují oslavy 30. výročí pařížského Disneylandu!

30. výročí Disneyland Paris 2022

 

Premiéru Disney seriálu T.O.T.S. Titěrná Originální Transportní Služba uvidíme už od 9. března na Déčku. Titěrná originální transportní služba (T.O.T.S.) je firma, která se stará o to, aby byly doručeny děti těm správným rodičům. A její první zaměstnanci tučňák a plameňák, musí se vším všudy zastoupit čápy. Uvidíme každý všední den kolem 06:35 a 10:20 hod..

T.O.T.S Titěrná Originální Transportní Služba Premiéra na Déčku březen 2022

 

Disney Channel v tomto měsíci odvysílá nový seriál Molly a duch - Hrdiny nového seriálu jsou nezkrotná Molly a nevrlý duch jménem Scratch. Když jedno ze Scratchových kouzel selže, oba se k sobě navždy připoutají. (upoutávka 1, upoutávka 2)

Dále 7 nových dílů 3. série seriálu Anna mezi obojživelníky - Anna a Plentrovi jsou transportováni do Los Angeles. Teď musí najít cestu zpět do magické Amphibie a zachránit svět před zlým králem a jeho mechanickou armádou. (upoutávka)

Nový seriál Ghostforce - Věděli jste, že v ulicích New Yorku řádí duchové? Bez obav! Liv, Andy a Mike se o to postarají! Tedy spíš jejich tajný superhrdinský tým Ghostforce. (upoutávka 1, upoutávka 2)

Konec měsíce pak bude patřit pokračování 4. série Kouzelná Beruška a Černý Kocour - Noví spojenci i noví nepřátelé v pokračování čtvrté série oblíbeného seriálu.

Více i s Disney programem ostatních televizí najdete v rubrice Info a data.

 

Přímé porovnání českých a originálních názvů úvodů Disney filmů uvidíte v našem novém videu:

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

15. únor 2022

Dnes vyšel úplně první trailer pro film "Chip 'n Dale: Rescue Rangers" s novým popisem a plakátem:

 

"Záchrana světa vyžaduje pár! Není to restart. Je to návrat. Mix hrané/CG animované akční komedie, comeback připravovaný 30 let, zachycuje bývalé televizní hvězdy Disney Afternoon v současném Los Angeles. „Chip ‘n Dale: Rescue Rangers“ má premiéru 20. května 2022, exkluzivně na Disney+.

V "Chip 'n Dale: Rescue Rangers" žijí Chip a Dale mezi postavičkami a lidmi v současném Los Angeles, ale jejich životy jsou nyní zcela odlišné. Od zrušení jejich úspěšného televizního seriálu uplynula desetiletí a Chip (John Mulaney) podlehl životu v předměstské domácnosti jako pojišťovák. Dale (Andy Samberg) mezitím podstoupil CGI operaci a pracuje v okruhu nostalgických konvencí, zoufale toužíc prožít znovu své slavné časy. Když bývalý kolega záhadně zmizí, Chip a Dale musí napravit své nalomené přátelství a znovu se ujmout svých detektivních rolí z Rychlé Roty, aby zachránili život svého přítele."

Chip n Dale Rescue Rangers  plakát 2022

 

 

 

6. únor 2022

V těchto dnech uplynulo přesně 30 let od české premiéry Disney seriálů Gumídci a Letohrátky. O nedělním odpoledni r. 1992 jsme pravidelně usedali k pořadu Walt Disney uvádí na tehdejší České televizi, kde byly oba seriály vysílány hned po sobě. Zopakovat jsme si je mohli vždy až následující sobotní ráno. Od té doby byly mnohokrát reprízovány v různých časech a místech.

30. výročí Gumídků a Letohrátek v České republice 1992-2022

 
Elena z Avaloru se vrátí na obrazovku Déčka. V Disney klubu ji uvidíme od 23. února 2022, každý den v 19:15 hod., hned po seriálu Anna mezi obojživelníky.
 
Elena z Avaloru se vrací 2022
 
 

 

26. leden 2022

Je to oficiální: Disney+ se spustí v Česku a na Slovensku v létě 2022!
Disney+ spustí službu letos v létě ve 42 zemích regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), včetně České republiky. Přesné datum startu však zatím stále není známé. Dnes vyšla oficiální zpráva od českého Disneyho, že se v létě tohoto roku opravdu spustí Disney+:
,,Disney+ nabídne oblíbené příběhy, které zná celý svět, ale i exkluzivní originální obsah a tisíce pořadů a epizod z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další zábavní obsah z produkce značky Star.
Disney+ je streamovací služba společnosti The Walt Disney Company. Nabízí filmy a pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Ve vybraných zemích nabízí také zábavní produkci přidružené značky Star. Služba nabízí streamování bez reklam a stále rostoucí sbírku exkluzivních pořadů, včetně celovečerních filmů, dokumentů, hraných a animovaných seriálů či krátkých filmů. Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na D+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak zbrusu nové filmy a pořady z dílny The Walt Disney Studios. Prostřednictvím Star nabídne D+ nejnovější obsah ze studií 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures a další."

Disney+ v České republice a na Slovensku 2022

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

18. leden 2022

Anna mezi obojživelníky míří na Déčko. Dosud jsme tento seriál mohli vidět jen na Disney Channel. Na ČT:D to bude jeho premiéra.
 
Dívka Anna se kouzlem dostane do magické země Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí. S pomocí mladého žabáka jménem Sprig a jeho rodiny se Anna v nejrůznějších dobrodružstvích proměňuje v hrdinku a objevuje první skutečné přátelství svého života.
 
Anna mezi obojživelníky únor 2022
 

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Přejeme Vám krásný vánoční čas, pohodu, radost a kouzelné chvíle s rodinou!
Kouzelné Vánoce 2021
 
A pohádkově kouzelný rok 2022!
 
Kouzelně pohádkový rok 2022
 
 
 
 
 

12. prosinec 2021

Jaké Disney filmy nás čekají v celoplošných televizích v období Vánoc a Silvestra najdete v naší rubrice Info a data.

Disney Vánoce 2021

 

Další videa najdete ve vánočním playlistu na našem YouTube, kde najdete před Vánoci jejich extra nadílku navíc.

 

Přidejte se také do naší nové facebookové skupiny Disney Plus Česká republika, skupiny pro Disney fanoušky, kteří čekají na start Disney+ v České republice. Naleznete zde novinky, filmy, seriály, denní zprávy o lokalizaci, zajímavosti a informace o všem ohledně Disney+.

Disney Plus Česká republika

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Čská republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. listopad 2021

12. listopadu proběhl speciální Disney+ Day, který se bude pořádat pravidelně a letos přinesl spoustu novinek, které pro vás shrnul náš nový kolega Šimon. Zde najdete 1. část, věnující se Disney pohádkovým filmům a seriálům,  2. část shrnující Disney seriály a 3. část věnující se Marvelu a Star Wars.

 

Disney+ odhalil rozšířený popis hraného filmu "Chip N Dale Rescue Rangers": "Uplynuly roky od konce Rychlé Roty a Chip a Dale v současnosti žijí průměrný život ve světě, kde lidé a kreslené postavičky žijí spolu, zatímco tradičně animované 2D postavy dělají, co mohou, aby přežily v tomto světě předělávek a restartů s realistickou počítačovou 3D grafikou. Nyní musí Chip a Dale obnovit své přátelství, aby se pokusili zachránit přítele před osudem horším, než je smrt: video pirátstvím."
 
Film bude satirou klasické 2D animace vs. hrané Disney remaky, speciálně ty s CGI grafikou a má to být mix mezi "Falešná hra s králíkem Rogerem" a "Looney Tunes zpět v akci". Roger Rabbit si má ve filmu střihnout malé cameo.
 
Chip And Dale Rescue Rangers Popis filmu 11 2021

 

Krasobruslař Tomáš Verner a Kristýna Coufalová předvedli hravý jive na titulní píseň Kačeřích příběhů v 5. večeru StarDance XI ...když hvězdy tančí!

Tomáš Verner a Kristýna Coufalová předvedli hravý jive na titulní píseň Kačeřích příběhů

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

 

 

 

4. listopad 2021

Zemřela herečka, dabérka a pedagožka Jana Altmannová (1944 - 2021). Za všechny její nezapomenutelné role si připomeňme její roli Bídi v Disney seriálu Gumídci.

 

Filip Vlastník, nominovaný za roli Simby ve Lvím králi na dabingovou cenu Františka Filipovského, nyní nadaboval hlavní postavu Barneyho v animovaném filmu Rozbitý robot Ron (2021), běžícím právě v kinech a patřícím pod Disney. Odpověděl nám na pár otázek z natáčení jeho dabingu:

 

Disney seriál Na vlásku se vrací na Déčko. Locika, Evžen, jejich přátelé i nepřátelé a dlouhé vlasy uvidíme na Déčku, kde nahradí do té doby vysílaný seriál Elena z Avaloru, denně v 19:15 hod.. Naposledy jsme seriál Na vlásku viděli na stejném místě před téměř dvěma lety.

Locika dobrodružství na vlásku Déčko listopad 2021

 

Tomáš Trapl je známým hlasem v mnoha Disney filmech a seriálech (např. Timon ve Lvím králi nebo Lví hlídce). Nenechte si ujít  celý nový rozhovor, který nám poskytl během prvního představení nové sezóny Disney muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia. Jaký byl jeho návrat do role profesora Portera po víc jak roční pauze, čím se baví před přestavením a jaký má vztah k Disney předloze? To a mnohem víc ve videu:

 

Podívejte se také na nový video rozhovor s Rudolfem Kubíkem z jeho prvního představení třetí sezóny muzikálu Tarzan a rozhovor s Ditou Hořínkovou, nominovanou na cenu Thálie za roli Kaly a Davidem Gránským.

I nový malý Tarzánek Matěj Hezký, nám poskytl rozhovor o své nedávné premiéře v broadwayském Disney muzikálu Tarzan.

Matěj Hezký Muzikál Tarzan 2021 Divadlo Hybernia

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

18. říjen 2021

17. listopadu měla v Disney muzikálu Tarzan úspěšnou premiéru nová gorilí matka Kala v roli Jany Zenáhlíkové, herečky, zpěvačky a dabérky mnoha Disney filmů i seriálů. Poskytla nám u té příležitosti tento milý rozhovor.

Jana Zenáhlíková Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2021-22

 

Disneyland Paris oznámil návraty přehlídek, show a další novinky:
Od 23. října do 7. listopadu: Návrat všech halloweenských přehlídkových plováků
Od 23. října 2021: Návrat představení "The Lion King: Rhytms of the Pride Lands"
2., 4. a 9. listopadu: Ohňostroj Les Feux Magiques de Disney v Parc Disneyland
13. listopad - 9. leden 2022: Vánoční sezóna
Od 13. listopadu do 9. ledna 2022: Nový vánoční průvod "Mickey's Dazzling Christmas Parade" v denní a noční verzi
Od 20. října 2021: Bufety se vrací do původní plné podoby
Od 21. prosince: Návrat noční show Disney Illuminations
Od 10. ledna 2022:Návrat denní přehlídky "Disney Stars on Parade"

Disneyland Paris

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

3. říjen 2021

Tarzanovská divadelní sezóna, jedinečná Disney událost v naší republice, začala a my ho po prvním víkendu zhodnotíme. Dostál svému jménu nejlepšího akrobatického muzikálu u nás? Nechceme tu přehánět ani nadržovat, ale sdílet s vámi náš osobní zážitek.
Už rok uběhl od poslední reprízy a přesto by se začátek třetí sezóny dal hravě srovnat s jeho premiérou, kterou Divadlo Hybernia uvedlo v r. 2019. Když už došlo na drobný rozdílný detail, bylo to jen odrazem emocí na scéně a nijak to nerušilo, naopak.
Akrobatické, pěvecké, herecké i hudební nasazení bylo maximální a z každého momentu byla cítit radost z přítomného okamžiku. Několikrát jsme se neubránili opravdovým slzám dojetía zármutku, a přesto je tu stále i mnoho veselých a zábavných momentů. Při hitech Phila Collinse, hraných živým orchestrem, nás zaplavila vlna emocí od dobrodružné nálady, přes napětí, kdy diváci všeho věku ani nedýchali, po pocit vítězství. Hra světel a proměny scény přímo před našima očima jsou tu jako vystřižené z Disney velkofilmu. Nechyběly energické gorilí choreografie plné akrobacie, střídané romantickými okamžiky spojení duší ze dvou rozdílných světů.
 
První večer se v hlavních rolích představil David Gránský (Tarzan), Petra Vojtková (Jane), Dita Hořínková (Kala), Marian Vojtko (Kerchak), Tomáš Trapl (Porter)Rudolf Kubík (Clayton), Ladislav Korbel (Terk), Michal Mückstein (Tarzánek) a další.
 
Závěrečný hlasitý, nekončící potlesk ve stoje, kdy diváci nechtěli nechat umělce odejít z jeviště, byl jasným důkazem toho, že si ho užili naplno. Takže ano, určitě na něj zajděte, vřele doporučujeme!
 

Těšte se na naše nové reportáže, rozhovory a zajímavosti už velmi brzy.

 

První představení nové sezóny muzikálu Tarzan navštívila i olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování a snowboardingu Ester Ledecká, která nešetřila chválou a rozkrojila narozeninový dort u příležitosti jeho 50. představení.

Ester Ledecká - Muzikál Tarzan sezóna 2021-22 Divadlo Hybernia

 

Mickey a závodníci se vrací na Déčko. V tomto seriálu Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Od čtvrtka 7. října vždy ráno a v následující všední dny i dopoledne. Naposledy jej Déčko vysílalo před rokem.
Upoutávka Déčka + česká znělka seriálu Mickey a závodníci.
 
Mickey a závodníci Déčko 2021
 
 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

1. října 2021

Dnes začíná už 3. sezóna Disney muzikálu TARZAN, nejúspěšnějšího tanečně akrobatického muzikálu v pražském Divadle Hybernia.
 
Muzikál Tarzan sezóna 2021-22 Divadlo Hybernia
 
 
 

26. září 2021

Nová sezóna slavného Disney muzikálu TARZAN startuje v Česku už za pár dní. Náš dosud nezveřejněný rozhovor s Ladislavem Korbelem (Terk) o jeho prvním víkendu v sezóně 2020/21 uvidíte právě teď:

 

Dnes vydalo tutu pozvánku od herců z muzikálu Tarzan na svém facebooku i Divadlo Hybernia:

 

 

20. září 2021

Nová sezóna Disney muzikálu TARZAN v Česku od 1. října 2021 se kvapem blíží. Podívejte se zatím na náš dosud nezveřejněný rozhovor s Michalem Mücksteinem (Tarzánek) o jeho prvním víkendu v sezóně 2020/21:

 

Vypadalo to, že Disney klub na Déčku skončí. Po odvysílání posledního dílu Sofie První nasazuje Déčko od 30. září seriály, které už nejsou Disney. Jak se ale ukázalo, postupně se po krátké pauze vrátí nejprve seriál Jake a piráti ze Země Nezemě (4.10.) a poté jej doplní Elena z Avaloru (6.10.).

Disney klub Déčko 2021

 

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů a seriálů až na měsíc dopředu v rubrice Info a data.

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. září 2021

Kačer Kabrňák (alias Detektiv Duck neboli Darkwing Duck) dnes slaví 30. výročí! Premiéru měl 6. září 1991 na Disney Channel. U nás jsme ho viděli poprvé v r. 1995 jako Detektiva Ducka v pořadu Walt Disney a jeho kouzelný svět na Nově. Pod názvem Kačer Kabrňák a s novým dabingem u nás běžel od r. 2011 na Tv Barrandov, včetně poprvé česky nazpívané znělky. Znovuzrození si zažil jako podstatná část nových Kačeřích příběhů (2017).

Kačer Kabrňák 30. výročí

 

Oslavy 30. výročí pařížského Disneylandu začnou 6. března 2022. 12. dubna 1992 Disneyland Paris po letech fantazie, plánování a vývoje poprvé oficiálně přivítal své návštěvníky, aby v Evropě oživil kouzelný sen Walta Disneyho. O tři desetiletí později se resort stále rozrůstá o nové příběhy, nové postavy a nová dobrodružství, včetně milovaných franšíz jako Pixar, Star Wars a MARVEL, kdy se stal přední turistickou destinací v Evropě.
S tímto velkým milníkem mohou hosté očekávat více magie na obzoru, protože Disneyland Paris odstartuje 30. výročí 6. března 2022. Tato jedinečná oslava okouzlující minulosti a budoucnosti, pozve návštěvníky, aby vstoupili do brilantní nové éry, kde budou snít ještě více a více se usmívat. Ve slavnostní atmosféře nabídne 30. výročí Disneylandu Paris spoustu speciálních zážitků v Disneyland Parku, Walt Disney Studios a celém komplexu.
 
 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

13. srpen 2021

Nové informace o Disney+ v České republice!
Disney CEO Bob Chapek na včerejší konferenci ohlásil, že Disney+ získalo už přes 116 milionů odběratelů celosvětově a společnost plánuje spuštění Disney+ v našem regionu Evropy v létě 2022. Chapek vysvětlil, že zpoždění bylo způsobeno mimo jiné důsledky pandemie Covid-19. "Přesunuli jsme datum vydání z konce roku 2021 na léto 2022, hlavně proto, aby bylo možné rozšířit pokrytí na část Blízkého východu a Jižní Afriky," vysvětluje generální ředitel společnosti Disney. Kromě České republiky se tak této platformy dočkají i zájemci na Slovensku.
Tuto informaci potvrdila Marta Szafrańska, zodpovědná za komunikaci Disney v regionu střední a východní Evropy: "Jsme potěšeni, že můžeme potvrdit, že Disney+ bude v Polsku debutovat v létě roku 2022. Vážíme si trpělivosti fanoušků, kteří čekají na vstup Disney+, a vynakládáme veškeré úsilí, abychom do zemí střední a východní Evropy zavedli službu nejvyšší kvality."
Následně náš čtenář ŠH, kontaktoval Martu Szafrańskou a dostalo se mu odpovědi: „Jsme rádi, že můžeme potvrdit, že Disney+ bude v České republice spuštěno v létě roku 2022.“
Takže nám opravdu nezbývá, než si ještě chvíli na oficiální spuštění Disney Plus v České republice počkat.
Zajímavostí ovšem je, že nově je možné přihlásit se na Disney+ i z naší země bez VPN, pokud už máte účet z nějaké jiné Evropské země.
 

Disney+ v České republice

 

 

15. červenec 2021

Původní Kačeří příběhy se vrací v novém komiksu na český trh! Albatros má zatím naplánováno vydat dvě první knihy po 184 stranách:
"Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím 1"
Samozřejmě s sebou přinášejí spoustu neuvěřitelných dobrodružství ze všech koutů světa. Užijte si kompletní sérii Hon na číslo jedna, kde bude muset strýček Skrblík bojovat nejen o svou šťastnou minci, ale i o své blízké. Dokáže překonat své úhlavní nepřátele Magiku von Čáry a Hamouna?
"Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím 2"
Kačeří tým se znovu s nadšením vrhl do odvážných objevných výprav a vzrušující honby za pokladem. Tentokrát nejde jen o pozemské zlaté nugety, ale navíc o špičkový meteorit z vesmíru. Užijte si celou sérii Zlatá odysea s našimi přáteli a prožijte s nimi dobrodružství v divočině, v mrazu i tropech, v tajemných jeskyních nebo ve vesmíru. Ale co když nebezpečí číhá za rohem?
První díl vychází u Albatrosu 16. srpna 2021 a druhý 6. září 2021.
 
Komkis Kačeří příběhy 2021 jpg

 

Už zítra se seriál Malá mořská víla vrací na Déčko. V Disney klubu ji uvidíme každý den v 19:20 hod. hned po Sofii První.

malá mořská víla Déčko červenec 2021

 

V 75 letech zemřel populární český herec a dabér Ladislav Potměšil. Z mnoha jeho rolí to byla i ta u Disney coby Prasátka z Medvídka Pú.

 

Vitox pro vás vytvořil font nových Kačeřích příběhů, který ke stažení najdete tady.

Font Kačeřích příběhů

 

Nové ukázky ze seriálů Mickey Mouse Funhouse a marveláckého Spidey and the Amazing Friends pro Disney Junior. Jak se vám "nástupce Mickeyho klubíku" a Spajdík líbí?

 

Světový Disney muzikál Tarzan se konečně vrací na českou divadelní scénu. Divadla Hybernia otevírá 23. 8. 2021 svou pokladnu v divadle, kde si budete moci vyměnit vouchery od Ticketportalu, vstupenky na neodehraná představení, či si již zakoupit nové vstupenky. Tarzan a jeho milovaná Jane vstoupí do džungle poprvé 1. října 2021.

Disney muzikál Tarzan se vrací na českou scénu 2021

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

15. červen 2021

Nové Kačeří příběhy se vrátí na Déčko. Uvidíme je od 1. července 2021, každý všední den od 09:35 hod. (bez opakování následující den).

Nové kačeří příběhy Déčko červenec 2021

 

Úvodní znělka nového seriálu Chip ‘n’ Dale: Park Life je zároveň jeho první ukázkou. Seriál startuje 28. června na Disney+.

 

 

18. květen 2021

Je to oficiální, Disneyland Paris se znovu otevře 17. června 2021! Shrňme si co přinese:

Parky
- Disneyland Park a Walt Disney Studios znovu otevřou své brány 17. června 2021 na základě rezervace a s omezenou kapacitou, jako tomu bylo v loňském roce. Počítadlo je stanoveno na 28 000 návštěvníků denně.
- Disneyland Park bude otevřen od 9:30 do 20:00 (do 21:00 od 3. července do 3. září). Walt Disney Studios Park bude otevřen od 9:30 do 18:00.
- Nová atrakce „Cars Road Trip“ bude přístupná, jakmile se znovu otevře.
- 1. července začne nová show „La Fabrique des Rêves de Disney Junior“.
- Vrátí se přehlídka Stars & Cars v parku Walt Disney Studios! Bude ale náhodná, aby se vyhnulo shlukování.
- Disney Illuminations a Disney Stars on Parade nebudou při znovuotevření přítomny a vrátí se později.
- Uzavřené atrakce: Orbitron a dětská hřiště
- Uzavřené restaurace: Toad Hall, Fuente del Oro, Cinderella's Inn, Silver Spur, Walt's
- Stále platí hygienická opatření a rouška ​​je nyní povinná od 6 let.
- Disneyland Paris spustil online rezervace vstupu pro držitele ročních permanentek Annual Pass ode dneška do 15 září 2021 na: register.disneylandparis.com
Hotely
Hotel Newport Bay Club se znovu otevírá 17. června 2021.
Dlouho očekávaný Hotel New-York - The Art of Marvel otevře své brány 21. června 2021! Rezervace otevřena od úterý 18. května od 9:00.
Hotel Sequoia Lodge se znovu otevře 1. prosince 2021.
Hotel Cheyenne bude otevřen 1. července 2021.
Hotel Santa Fe se znovu otevře 23. října 2021.
Davy Crockett Ranch se znovu otevře 13. července 2021.
Hotel Disneyland je v rekonstrukci, jak již bylo oznámeno, a měl by být znovu otevřen na konci roku 2023.
Hotelové bazény budou po opětovném otevření uzavřeny.
Disney Village
Znovuotevření Disney Village od 17. června 2021.
Otevřeno bude od 16:00 do 21:00, s výjimkou Annette's Diner, která bude otevřena i na oběd.
Uzavřené restaurace: Café Mickey a New-York Style Sandwiches

Platnost ročních permanentek, spolu s jejich výhodami (v závislosti na jejich typu), bude prodloužena o počet dnů, kdy byly Disney parky dočasně uzavřeny. Další novinky a informace přijdou brzy, sledujte nás.

 

Současně s Disney parky otevře své brány i nová atrakce "Cars ROAD TRIP" podle Pixar filmu "Auta" od 17. června 2021. Nové fotografie a video.
 

14 000 fanoušků Disney světa! Velké díky za to, že jste s námi, za Vaše lajky, komentáře a sdílení, opravdu si toho vážíme. Jsme fanoušci, jako Vy, tvoříme pro Vás obsah rádi a taková podpora nás moc těší. Kráčíme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit. Dokud na světě žije fantazie, Disney kouzlo tu bude s Vámi!

Všechny naše projekty, kde jste srdečně vítáni:
https://www.facebook.com/DisneySvet
https://www.youtube.com/youtube.com/lladdak
https://disney.estranky.cz/
https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

14 000  fanoušků Disney svět

Sofie První se vrátí do Disney klubu na Déčku. Každý den v 18:55 hod. nahradí do té doby vysílaný seriál Vampirina už od 5. června 2021. Naposledy jsme ji na stejném místě viděli loni v březnu. Česká znělka.

Sofie první se vrací od června 2021


I seriál Zákony Mila Murphyho (Milo Murphy's Law) se vrací na Déčko. Uvidíme ho každý den v 19:15 hod. v Disney klubu na Déčku, kde nahradí do té doby vysílanou Lví hlídku. Naposledy jsme jej zde viděli loni v říjnu. Upoutávka Déčka.

Zákony Mila Murphyho Déčko červen 2021

 

Úplně první trailer přímo z nového originálního seriálu Monsters At Work, který začne streamovat Disney+ od 2. července 2021.

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

6. květen 2021

Vampirina se vrátí na Déčko. Přímo z Transylvánie přilétne roztomilá upíří rodinka na Déčko od 11. května 2021 v 18:55 hod., každý den v Disney klubu. Zařadí se po bok seriálu Lví hlídka. Česká znělka seriálu Vampirina.

Vampirina květen 2021 Déčko jpg

 

Dva nové podcasty Kačeřích příběhů jsou tady. Když žraloci zaútočí na skrblíkův vodní park, je za tento zločin okamžitě zatčen Hamoun (Flintheart Glomgold). Když ale Kulík (Huey) přijme hovor z Kačerovské věznice (Duckburg Jail), může být nakonec Hamounův neuvěřitelný příběh o nevinnosti pravdivý - uslyšíte tady.

Život Rampy McKváka se obrátí vzhůru nohama, když se jeho oblíbený obchod s burritem změní na sushi restauraci v tomto kačeřím podcastu.

 

Tupoun ze seriálu Gumídci je novou figurkou pro Funko Virtual Con: Spring 2021. "Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!" v limitované edici 1500 kusů.

Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!

A pamatujte, vše jde lépe s písničkou na rtech... :)

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

15. duben 2021

Disneyland Paris oslavil 29. narozeniny. Při této události uspořádal 12. dubna speciální živé vysílání. Velká oznámení se nekonala, ale dozvěděli jsme se pár zajímavých nových věcí.

Disneyland Paris 29. výročí

Zámek Šípkové Růženky v současné době prochází první velkou renovací od roku 1992, kdy byl Disneyland Paris otevřen. V novém videu uvidíte, jak na ní pracuje několik předních francouzských řemeslníků z Le Bras Frères, která se specializuje na rámy a střešní krytiny a je odborníkem na renovaci katedrál (zejména Notre-Dame de Paris) a historických památek.

 

Třetí série Zákonů Mila Murhyho a třetí film Phineas And Ferb jsou údajně ve výrobě. Společnost Disney TVA tweetovala video Trowback Thursday obsahující Mila Murphyho a během dne skladatel písní Zákonů Mila Murhyho, Hamster And Gretel a Phineas a Ferb Aaron Jacob tweetoval další prohlášení:
"Připomínáme, že Zákony Mila Murphyho jsou jedním z nejsledovanějších animovaných seriálů na Disney+ od uvedení na trh podle Parrot Analytics, takže nebude tak překvapivé, že nakonec Disney poslouchá?"
Později v průběhu dne Dan Povenmire odpověděl na otázku fanouška ohledně dalšího obsahu Phinease a Ferba.
Jeff „Swampy“ Marsh a Dan Povenmire prozradili, že jsou v raných rozhovorech s Disney o vytvoření třetího filmu Phineas a Ferb pro Disney+. Tento film není takové překvapení vzhledem k tomu, že film Phineas And Ferb Candace Against the Universe byl nejsledovanější streamovaný film v sezóně Léto/Podzim 2020, a který porazil nejlépe hodnocené filmy Netflixu (Willoughbys a Over The Moon) až do příchodu Duše od Pixaru.

Třetí série Milo a Murphyho zákona třetí film Phineas a Ferb

 

Původní Kačeří příběhy se vrátily do televize. Každou sobotu a neděli ráno po dvou dílech na televizi Nova.

Kačeří příběhy zpět v TV

 

Příběh o zrození a velkolepém pozadí původních Kačeřích příběhů uvidíte ve skvělém českém videu od komiksového tvůrce Černodana:

 
 
Od konce března, po odvysílání kompletní závěrečné 3. série nových Kačeřích příběhů, pokračují kačeří dobrodružství formou podcastů.
 
 
Tady najdete první, druhý a třetí podcast.

 

Minnie se vrací se svým seriálem Butik Myšky Minnie v šesté sezóně. Navazuje tam, kde ta předchozí skončila. V prvním díle Minnie, Daisy a Kukačenka musí najít chytrý způsob, jak dostat svou oblíbenou sedací soupravu do svého bytu v pátém patře.

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů a seriálů na 3 týdny dopředu v rubrice Info a data.


Je libo kouzelný lávový Disney dortík na konec? :)  #disneydorty

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy a Pluto přejí všem krásné a vřelé Velikonoce!

 

 

15. březen 2021

Poslední díl nových Kačeřích příběhů "The Last Adventure", uzavírající všechny zápletky a k tomu 24h maraton celého seriálu, odvysílá 15. března Disney XD. Upoutávky pro tuto premiéru:


Balů, Kid, Molly, Drakouš a San Bambíno z Letohrátek se objevili v jednomn z posledních dílů nových Kačeřích příběhů s názvem "The Lost Cargo of Kit Cloudkicker". Dospělý Kid Mrakošlap (Kit Cloudkicker) ze seriálu Letohrátky (TaleSpin) navštívil nové Kačeří příběhy 1. března 2021. Podívejte se na něj v exkluzivní ukázce.

Letohrátky  v Kačeřích příbězích 2021

 

Disney oznámil datum premiéry seriálu "Chip 'N' Dale: Park Life". Nejnovější animovaný seriál od Disney Europe Animation byl poprvé odhalen na filmovém festivalu v Annecy 2019.
"Animovaný seriál sleduje dva drobné výtržníky, kteří se snaží žít klidný život ve velkém městském parku a zároveň zažívají obrovská dobrodružství. Disneyho milovaní chipmunkové, nervózně utrápený Chip a bezstarostný snílek Dale, tvoří perfektní podivný pár. Jsou to nejlepší kamarádi a společně se navzájem pošťuchují! Při neustálé honbě za žaludy se k těmto dokonalým smolařům přidávají Pluto, Butch a další ikonické Disney postavy, když čelí velkým i malým tyranům. Spojením klasické cartoonové komedie se současným vyprávěním vzniklo 36 sedmiminutových epizod. Režíruje Jean Cayrol a produkuje Marc du Pontavice ve společnosti Xilam Animation."
"Chip ‚N‘ Dale: Park Life" bude mít premiéru v pátek 23. července 2021 na #DisneyPlus + nový obrázek níže.

Chip ‚N‘ Dale: Park Life


Lví hlídka se vrací na Déčko. Uvidíme ji od pátku 19. března, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde nahradí Phinease a Ferba. Česká znělka Lví hlídky.

Lví hlídka na Déčku 2021


Disney Plus s nějvětší pravděpodobností dorazí do České republiky ve druhé polovině roku 2021. Disney zatím nic oficiálně nepotvrdil, ale tvrdí to např. tato zpráva České televize:

 

Přípravou na příchod Disney+ do České republiky je nejspíš i poslední šance sledovat Disney a Pixar filmy na českém HBO už jen do konce března 2021, jak oznamuje oficiální upoutávka HBO.


Disneyland Paris oficiálně oznámil, že prodlužuje své uzavření, aniž by pro tuto chvíli stanovil nové datum. Oficiální prohlášení: "Vzhledem k současné situaci a omezení cestování v Evropě, Disneyland Paris nebude znovu otevřen 2. dubna, jak bylo původně plánováno. Ohledně našeho nadcházejícího znovuotevření jsme optimisté a budeme vás co nejdříve informovat na našich webových stránkách.
Pokud máte rezervaci v Disneyland Paris, budete mít možnost změnit datum příjezdu nebo zrušit rezervaci bez poplatku do poslední chvíle před příjezdem. Aktualizaci obchodních podmínek najdete na našich oficiálních stránkách. Děkujeme za pochopení, těšíme se, až vás znovu přivítáme."

Odklad otevření DIsneyland paris

Disneyland Paris před pár dny oficiálně zrušil i všechny speciální akce plánované v letošním roce: Disneyland Paris Pride, Electroland, Disneyland Paris Run Weekend.

Během téměř 29 let své existence, zažil Disneyland Paris několik uzavření z různých důvodů:
Od 30. října 2020 do dneška kvůli pandemii Covid-19 (134 dnů k 12.3. 2021);
od 14. března do 14. července 2020 také z důvodu pandemie (123 dní);
Od 14. do 17. listopadu 2015 během národního smutku po útocích z 13. listopadu v Paříži (4 dny);
26. prosince 1999 po přechodu orkánu Lothar.


Disneyland Paris využívá svého uzavření k provádění různých malých renovací napříč oběma svými parky. Všechny UV barvy a černá světla u Sněhurky byla přepracována a nyní je řada na Pinocchiovi. Celému interiéru Tower of Terror byla věnována zvláštní pozornost, zejména pokud jde o dekorace a jejich prezentaci. Na hlavní ulici Main Street U.S.A. byly kompletně zrenovovány interiéry Casey's Corner a Market House Deli, stejně jako fasáda Storybook Store. Nakonec byla zrenovována i většina pouličních označení. To všechno a ještě víc přímo z místa uvidíte v novém oficiálním videu vydaném pařížským Disneylandem.

 

Funko POP! figurky Gumídků jsou konečně venku!

Funko POP fugurky Gumídků 2021

 

Postel pro královnu Šťastlínu od trpaslíků 7T je velkým odkazem (easter egg) na nikdy nevydané pokračování původní Sněhurky a sedmi trpaslíků s názvem "Snow White Returns", které jste viděli v našem dřívějším videu. Jak si s tímto původním návrhem, ještě z dob života Walta Disneye, poradilo 7T, uvidíte tady:


 

Disney Junior dal zelenou novému animovanému seriálu "Eureka"pro předškolní děti. Vypráví o talentované mladé vynálezkyni, žijící ve fantastickém prehistorickém světě Rocky Falls, která předběhla svůj čas. S využitím kreativního myšlení připraveného k okamžitému použití navrhuje vynálezy a vychytávky v naději, že se svět stane lepším místem a že se její prehistorická komunita posune do modernější éry. S podporou svých rodičů, učitele, nejlepších přátel - Peppera a Barryho - a milovaného mamuta Murphyho se Eureka učí přijmout, že není obyčejná - je mimořádná. Vytváří jej Brown Bag Films, stejné studio jako Doktorku Plyšákovou. Premiéra je v plánu později v tomto roce.

Eureka Disney Junior

 

Simpsonovi dostanou 33. a 34. sérii od FOX a Walt Disney Television Studios. Nejdéle vysílaný seriál v historii televize dosáhne do roku 2023 celkem 757 epizod. "Woo Hoo! S trochou štěstí bude seriál brzy starší než já,“ poznamenal Homer Simpson. Matt Groening říká: „Všichni v The Simpsons jsou nadšeni, že budou pokračovat a plánujeme spoustu velkých překvapení. Homer přijde o vlasy, Milhouse dostane kontaktní čočky a Bart bude po třicáté třetí oslavovat své desáté narozeniny.“ Seriál si v neděli 21. března užije svou speciální 700. epizodu.

Simpsonovi 33. a 34 série potvrzena

 

Kráska Belle, Gaston, LeFou a vesničané v první části příběhu "Krásky a zvíře" na ledě z Disney On Ice: Reach for the Stars v Praze. Nové video:


Co takhle se nakonec naučit kreslit Donalda? :)

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

20. únor 2021

Moji kamarádi Tygr a Pú se vrací na Déčko. V Disney klubu nahradí od 7. března seriál 7T, každý den v 18:55 hod. Těšíte se na Púa a jeho partu, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody? Česká znělka.

Moji kamarádi tygr a Pú se vrací 2021

 

Byly konečně odhaleny názvy, detaily a obrázek posledních dílů nových Kačeřích příběhů. V závěrečných epizodách visí budoucnost dobrodružství na vlásku, protože kačeří rodina odkrývá tajemství, která otřásají zemí, v konečné patové situaci s orzanizací Z.R.N.O. (Fiendish Organization for World Larceny - F.O.W.L.). Očekávejte řešení záhad a přepisování historie!
Následující díly:
- Beaks in the Shell! 22/02
- The Lost Cargo of Kit Cloudkicker! 01/03
- The Life and Crimes of Scrooge McDuck! 08/03
- The Last Adventure! (finále série, trojdílný speciál) 15/03

Epické 90 minutové finále 3. série proběhne v pondělí 15. března 2021 na Disney XD! Čekání na závěrečné epizody nových Kačeřích příběhů (DuckTales) je u konce a posledních 9 epizod, naplněných crossoverem Letohrátek (TaleSpin), The Wuzzles a zakončení několika finálních zápletek, uzavře tento kvaktastický seriál od pondělí 22. února 2021 na Disney XD. #kaceruuu Podívejte se na trailer pro tyto poslední epizody:

 

Společnost Walt Disney Company oznámila, že dosáhla 94,9 milionu předplatitelů na platformě Disney+! Při spuštění Disney+ si společnost stanovila za cíl dosáhnout v roce 2024 60 až 90 milionů předplatitelů, což je cíl, kterého bylo dosaženo mnohem rychleji, než se očekávalo, protože těchto čísel bylo dosaženo v roce 2020. Společnost nyní plánuje mít mezi 230 a 260 miliony předplatitelů v roce 2024. Těšíte se, až bude #DisneyPlus dostupné i v České republice?

DisneyPLUS

 

Dobrá zpráva pro držitele roční permanentky do pařížského Disneylandu, kterým už skončila platnost! Všechny roční permanentky Annual Pass byly právě prodlouženy o 5 měsíců v délce doby uzavření Disneyland Paris. Berte prosím na vědomí, že Disneyland Paris potvrdil, že dodatečná doba prodloužení bude přidána několik týdnů před znovuotevřením a tou dobou jej budou i komunikovat.

Disneyland Paris Annual Pass

 

Billy Crystal přinesl nové podrobnosti o seriálu "Monsters At Work", navazující na film Příšerky s.r.o.. Crystal, který nadaboval Mika Wazowského ve filmu a vrátí se k němu i v tomto seriálu pro Disney+ naznačil, že seriál bude mít premiéru v září nebo v listopadu na oslavu 20. výročí Příšerek s.r.o.: "Věřím, že to bude na 20. výročí. Vypadá fantasticky, je veselý a užíváme si při tom  spoustu legrace.“
Pandemií zpomalená produkce zpozdila premiéru v roce 2020: "Ano, udělali jsme spoustu [epizod]. Kvůli pandemii jsme měli přestávku. Ale některé jsem zvládl doma a jiné ve velmi opuštěném studiu v Burbanku. Být tam sám bylo trochu divné. Ale ano, postupujeme. Nevím, kdy začnou [premiéry prvních dílů], ale slibuji vám, že jsou opravdu dobré.“
Epizody jsou dlouhé 1 hodinu a jiné mají 22 minut: „Některé jsou celovečerní. Některé jsou půlhodinové. Je to těžko poznat, kdy si to jen čtete."
Společnost Monsters At Work funguje šest měsíců po příběhu původního filmu a elektrárna Příšerek s.r.o. (Monsters, Inc.) nyní sbírá dětský smích, aby poháněl město Monstropolis - díky objevu Mika a Sulleyho, že smích generuje desetkrát více energie než křik. Tylor Tuskmon je dychtivý a talentovaný mladý mechanik týmu Příšerky s.r.o. (MIFT), který sní o tom, že se propracuje do továrny Laugh Floor, aby stanul vedle svých idolů Mika a Sulleyho. Celý rozhovor.

Monsters at Work

 

Fenomén prémiové edice Disney „LUXUS“! Podívejte se, jak vypadaly první Disney pohádkové knížky u nás a na Slovensku, jak divoký měly u Egmontu  život a čím byly vyjímečné, v novém ohlédnutí sběratele a našeho čtenáře Foxtera. Pamatujete? Měli jste nebo stále máte některou z nich?

Disney edície „LUXUS“ Egmont úvod

 

Máte rádi Disney? Máte pro jeho svět skutečný zápal?
Pak hledáme právě Vás, nové dobrovolníky a nadšence, kteří by se podíleli na tvorbě příspěvků pro profil Disney svět, případně pro další naše projekty zde na webu či YouTube (viz odkazy níže).
Například: tvorba, úprava a publikace zpráv a novinek v reálném čase, překlad, obrázky, tvorba zajímavostí ze současnosti či minulosti, memy, střih videa, technická podpora, náměty...
Ideálně byste měli mít skvělou dostupnost, reaktivitu, mít přehled a zajímat se o Disney. Dobrý psaný projev je předností.
Pokud máte skutečný zájem, kontaktujte nás s konkrétním návrhem vašeho přínosu zde v soukromých zprávách nebo přes tuto e-mailovou adresu: disney.team@centrum.cz
Těšíme se na Vás! Disney Team CZ
Náš web: https://disney.estranky.cz
Náš YouTube: https://www.youtube.com/lladdak
Náš Facebook: https://www.facebook.com/DisneySvet/
Naše skupina na FB: https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

 

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

24. leden 2021

V našem novém videu uvidíte hračky, suvenýry a recenzi lední revue Disney On Ice: Ledové království v O2 Areně Praha, z prosince 2019. Podívejte se, jak to vypadalo na poslední největší Disney show v Česku v době, kdy všechno jěště normálně probíhalo:
 
 
 
Pařížský Disneyland se oproti původnímu plánu od 13. února znovu neotevře. Pokud to podmínky dovolí, znovu by se měl Disneyland Paris otevřít nově až od 2. dubna 2021, kde nyní přijímají rezervace od tohoto data. Ten den by se otevřely i hotely Disney's Newport Bay Club a Disney's Hotel Santa Fé. Disney's Hotel Cheyenne a Disney's Davy Crockett Ranch by se pak otevřely od 1. července 2021 a Disney's Sequoia Lodge od 23. října 2021. Disneyland Hotel a New-York - The Art of Marvel nemají zatím žádné datum znovuotevření.
 
Disneyland Paris oznámení
 
Máte-li rezervaci v době uzavírky, navštivte oficiální webové stránky resortu, kde najdete jejich nejnovější obchodní podmínky.

Pozn.: Vzhledem k současné situaci v Evropě existují neoficiální předpovědi, že i toto datum by se mohlo později ještě posunout. Vše budeme sledovat a jako vždy vás ihned informovat na našem facebooku.

 

 

2. leden 2021

Doktorka Plyšáková se vrátí na Déčko. Uvidíme ji i s hračkovými pacienty každý všední den kolem 06:30 a 10:30 hod. od 4. ledna 2021. Poslední díl jsme na stejném místě viděli před rokem.

doktorka plyšáková se vrací leden 2021 déčko


I sedm trpaslíků se v Disney seriálu 7T vrátí na Déčko. Od 22. ledna 2021 denně nahradí seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú v Disney klubu na Déčku.

7T se vrací v lednu 2021 déčko

 

Jak si Vitox skvěle všimnul, na začátku prosince (8.12.) vyšel program Disney Channel na leden 2021, jehož součástí byl i nový animovaný seriál "The Owl House" s českým názvem "Soví dům" s premiérou od 2. ledna 2021. Na druhý den však vyšla verze v2, která už Soví dům v programu nemá a neodvysílá jej.

Soví dům

Soví dům na Disney Channel leden 2021

 

Výborný pohled na srovnání/rozdíly kačeřích komiksů Carla Barkse a Dona Rosy od prvního českého oficiálního kreslíře kačeřích komiksů Dana Černého:

 

"Čas prožít sny jako nikdy předtím." Oficiální video přání pařížského Disneylandu pro rok 2021:

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Kouzlem prozářený rok 2021

 

Přejeme vám kouzlem prozářený rok 2021, plný splněných nadějí a přání!

 

 

Kouzelné vánoce 2020

 

 

13. prosinec 2020

Disney oficiálně potvrdil, že se Chip a Dale vrátí v hraně-animovaném filmu v režii Akiva Schaffera a v hlavní roli zazní John Mulaney jako Chip a Andy Samberg jako Dale. Zde je oficiální logo filmu Chip N’ Dale: Rescue Rangers, který dorazí na Disney Plus v roce 2022.

Chip N’ Dale Rescue Rangers - Disney Plus 2022

 
Během prezentace byl k vidění animační test filmu, který prý představoval hlasy těchto dvou  herců. Chip a Dale v něm prozkoumávali nějaký sklad, než Dale narazil na nějaké krabice. Žertoval s Chipem tím, že si myslí, že mu chybí hlava ve veselém kousku, který dokonale ukazuje úskalí, do kterých se ve filmu tito dva dostanou.
Poté k nim přistoupila velká, hrozivá postava s „očima Polar Express“, namluvenou Sethem Rogenem. Po veselé interakci s Rogenovou postavou vysvětlují, že si chtějí jen promluvit s někým jiným, on jednoduše odpoví „ok“ a odchází.
 
Synopse pro Chip N Dale Rescue Rangers

 

Oficiální dějová linie/popis filmu je následující:

"Jsou to roky od konce RYCHLÉ ROTY a CHIP a DALE v současné době žijí průměrným životem. Nyní musí Chip a Dale obnovit své partnerství, aby se pokusili zachránit přítele před osudem horším, než smrt: video pirátstvím."

Pokud tento popis nestačí k tomu, abyste získali představu o obecném tónu, o který Schaffer usiluje, nebo o čem film bude, rozpis pro postavu jménem Ellie Whitfield nabízí několik dalších podrobností:

"Člověk, jakéhokoli etnika, Ellie je nově povýšený detektiv, dychtivý a vznětlivý, jediný detektiv dost mladý na to, aby vyrostl a miloval televizní show Rescue Rangers (Rychlá Rota). Jako člověk je mnohem větší než kreslené postavičky, se kterými komunikuje, což je součástí zábavy, když se vydává na pomoc Chipovi a Daleovi vystopovat zlověstného Mean Deana."

Ellie bude jedním z vůdců týmu a studio hledá herečku ve věku od 25 do 35 let.

Vše naznačuje, že film bude do určité míry "drzý nebo sebe-uvědomělý", přičemž mnoho postav v něm bude vědět o předchozích dobrodružstvích Chipa a Dalea. Nejpozoruhodnější je, že Chip a Dale nemají být jediné animované postavy ve filmu. Vzhledem k tomu, že casting není zdaleka úplný, a skutečnost, že Schaffer, Mulaney a Samberg se často objevují v Saturday Night Live, jsou možnosti obsazení nekonečné.

Disney plánuje zahájení projektu koncem ledna 2021. Očekává se, že Chip 'n Dale: Rescue Rangers se objeví na Disney+ až na jaře roku 2022; je však vždy možné, že by se to mohlo změnit. (zdroj: DisInsider)

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

6. prosinec 2020

Je to oficiální: Nové Kačeří příběhy skončí po velmi silné 3. sérii! Posledních 5-6 epizod 3. série s epickým finále bude mít premiéru někdy začátkem roku 2021. Po mnoho týdnů fanoušci DuckTales přemýšleli, zda seriál dostane i čtvrtou sezónu, ale ticho a vývoj v poslední době tomu příliš nenaznačoval (přesun z DCH na DisneyXD) a mnoho tvůrců se přesunulo na jiné seriály Disney TVA, Netflixu, Titmouse, Dreamworks TV atd.
 
Strýček Skrblík - Kačeří příběhy
 
Talentovaný tvůrčí tým vedený Mattem Youngbergem a Franciscem Angonesem, který přinesl celkem 75 epizod a více než 15 krátkých filmů, vydal na Twitteru toto  vyjádření.
 
Frank Angones Twitter
 
Připomeňme také nedávno "ohlášený" reboot Kačera Kabrňáka (Darkwing Duck), kterému Kačeří příběhy staví základy po celé 3 série. Objevila se tu i velká řada postav z jiných starších Disney seriálů. Přejeme celému týmu tvůrců to nejlepší a přejeme hodně štěstí do budoucích projektů.

...Jak ale naznačil třeba DuckTalk, je rozdíl mezi koncem seriálu a jeho zrušením... Na druhou stranu konec po třetí sérii už potvrdil i sám Disney.


Seriál Auta je ve vývoji pro Disney+ s Corbinem Bleu a dalšími novými dabéry. Už více než rok se šeptá, že Disney+ pokukuje po Autech (Cars) od Pixaru, aby jej mohl přivést jako seriál pro Disney+. Nyní bylo oznámeno, že Corbin Bleu (High School Musical) se připojil k seriálu jako Cam Spinner, postava, která se krátce objevuje v Cars 3.
Bleu by tak doplnil stávající tým: Cristela Alonzo jako Cruz Ramirez. Larry The Cable Guy, který se vrací do své role nejlepšího přítele Bleska Mc Queena, Buráka, Keith Ferguson jako Blesk Mc Queen (Ferguson namluvil postavu v předchozích kraťasech a videohrách) a Bret Iwan (současný hlas Mickey Mouse) jako Náčelník posádky Bobbyho Swifta a Tonyho.
Další podrobnosti o seriálu, včetně scénáristů, producentů, režisérů a příběhu jsou v této době neznámé.

Auta - seriál Disney plus

 

Vánoční stromečky v Disney stylu! Líbí se vám? Nebo Disney vánoční věnce?Jak vypadá váš vánoční stromeček? Pochlubte se svojí fotkou, těšíme se!

Vánoční Disney stromečky

 

Tip na dárek: Vánoční 10% sleva na dárkové poukazy do Divadla Hybernia, kde uvidíte i krásný světový Disney muzikál TARZAN a platí po celý rok 2021.

Muziká TARZAN Divadlo Hybernia září 2020

 

Vánoční díly nejlepších seriálů od studia Disney o těchto Vánocích na Disney Channel, 24. - 26. prosince 2020:

 

Disney a jiné pohádky a filmy během Vánoc 2020 na televizi Nova:

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

28. listopad 2020

Připravili jsme pro vás velký televizní program Disney filmů od teď, přes Vánoce, až do Silvestra na celoplošných televizích i  Disney Channel! O jejich začátku vás budeme průběžně informovat na našem facebooku Disney svět. Program najdete jako vždy v rubrice Info a data.

Program Disney Vánoce 2020


Mickey, Minnie, Donald a Goofy zpívají v nové ukázce ze seriálu The Wonderful World of Mickey Mouse. Objeví s v něm i desítky skrytých odkazů a easter eggů na klasické Disney filmy, podívejte se:

 

Disneyland Paris se v období Vánoc, proti předběžným plánům, znovu neotevře. Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil nový hygienický plán. Park by měl být znovu otevřen až 13. února 2021. Poprvé za dobu své existence zůstane pařížský Disneyland uzavřen v období Vánoc až do 12. února 2021. Pokud máte rezervaci na toto období, kdy bude park uzavřen, podívejte se na oficiální webové stránky pro nejnovější obchodní podmínky.

Disneyland Paris uzavřen na Vánoce 2020

 

Nenechte si ujít, jak online vzniká oficiální český kačeří komiks pod rukama kreslíře Dana Černého a dozvíte se i o jeho zákulisí a dojde i na malý velký český easter egg. :)

Kačeří komiks od Dan Černý

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

22. listopad 2020

Dnes je to přesně 10 let od založení našeho facebookového profilu Disney svět! Začínali jsme 22. listopadu 2010 jako Disney seriály, věnující se hlavně starším Disney seriálům, zmapovaným na tomto hlavním webu, doplněným YouTube kanálem Lladdak. Časem jsme se stále více věnovali i dalšímu Disneyho kouzlu v Česku a ve světě, což vedlo k proměně na dnešní Disney svět.
Po tisícovkách zveřejněných příspěvků má dnes Disney svět přes 12 000 fanoušků a velmi si toho vážíme! Jsme Disney fandové, jako Vy a každodenní obsah pro Vás tvoříme rádi. Vaše podpora v podobě lajků, komentářů a sdílení nás moc těší. Jedeme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit!
 
10 Let Facebook Disney svět 2010-2020
 
Všechny naše projekty:
 
 

Disney Team CZ

 

 

16. listopad 2020

Reboot Kačera Kabrňáka je údajně v rané fázi vývoje pro Disney+! S touto zprávou přišlo Variety a Deadline. Restart je v počátečním vývoji v Disney Television Animation, které spadá pod nově vytvořenou jednotku Disney Branding Television v čele s Garym Marshem. V současné době neexistuje žádný autor ani scénárista. Výkonnými producenty mají být Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver a Alex McAtee z Point Gray Pictures. Point Gray na žádost o komentář pro Variety neodpověděli a Disney to odmítl komentovat.
 
Původního "Kačera Kabrňáka" („Darkwing Duck“) vytvořil Tad Stones a se třemi sériemi a 91 díly běžel v letech 1991–1992 na Disney Channel a ABC. U nás jsme ho poprvé viděli v r. 1995 jako "Detektiv Duck" na Tv Nova a později s novým dabingem jako "Kačer Kabrňák".
Seriál sledoval stejnojmenného kachního superhrdinu, který žil obyčejný předměstský život pod tajnou identitou Drake Mallard. S bojem proti zločinu mu pomáhal jeho pomocník a pilot Rampa McKvák (Launchpad McQuack). Někdy mu také pomáhala jeho adoptivní dcera Gosalyn. V seriálu zazněli: Jim Cummings jako Kabrňák, Christine Cavanaugh jako Gosalyn a Terry McGovern jako Rampa.
 
Seriál je v současné době propojený s dalším animovaným Disney seriálem "Kačeří příběhy" („DuckTales“), přičemž Rampa se objevil jak v původním „DuckTales“ (1987), tak v tomto nedávném restartu (2017-dodnes). Objevili se v něm také Kabrňák a Gosalyn. V této verzi je Kabrňák fiktivní postavou ze starého televizního superhrdinského seriálu. V 2. sérii dostal Mallard, prezident fanklubu Kačera Kabrňáka, šanci stát se Kabrňákem v reálném životě a začít bojovat proti zločinu. Gosalyn se objevila ve 3. sérii nových Kačeřích příběhů.
 
Berme stále v potaz, že tato exkluzivní novinka není tiskovou zprávou ani oficiálním oznámením. Může to znamenat příchod nového seriálu, ale stejně tak může jít pouze o jakýsi návrh pro zvážení Disney+. Čas určitě ukáže, budeme ho sledovat i na našem facebooku!
 
Kačer Kabrňák v nových Kačeřích příbězích
 
 
Nová dobrodružství Medvídka Pú se vrací na Déčko od 2. prosince 2020. Nahradí do té doby vysílaný seriál Mickey a závodníci. Naposledy jsme seriál Medvídka Pú viděli na stejném místě před rokem.
 
Kačer Kabrňák v nových Nová dobrodružství medvídka Pú - Déčko prosinec 2020 jpgpříbězích
 
 
Šest přátel, nekonečná dobrodružství. Oficiální plakát a první trailer pro zbrusu nový animovaný seriál "The Wonderful World Of Mickey Mouse", který přesně v den Mickeyho narozenin, 18. listopadu 2020, začne vysílat Disney+. Objeví se v něm Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck, Goofy a Pluto. Vrací se i výkonný producent předchozího seriálu Mickey Mouse, Paul Rudish.

Do svých rolí jsou obsazeni dabéři z tohoto předchozího seriálu:
Mickey Mouse - Chris Diamantopoulos
Donald Duck - Tony Anselmo
Daisy Duck - Tress MacNeille
Goofy a Pluto - Bill Farmer.
Dabérka Minnie Mouse musela být nahrazena, takže místo Russi Taylor, která nedávno zemřela, uslyšíme hlas Kaitlyn Robrock. 

The Wonderful World Of Mickey Mouse

 

Je to sice už pár dní platná věc, o které jsme ihned psali na našem facebooku Disney svět, ale připomeňme i tady, že Disneyland Paris je uzavřen s očekávaným znovuotevřením parků a hotelů až od 12. února 2021. Důvodem je nařízený celonárodní lockdown země francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Pokud to však zdravotní podmínky dovolí, vedení se pokusí krátce otevřít pro období vánočních prázdnin (19. prosinec - 3. leden, 2021).
Disneyland Paris pak bude uzavřen od 4. ledna do 12. února 2021. Platnost ročních permanentek se prodlouží o dobu uzavření resortu. Pro aktualizaci informací sledujte jejich oficiální stránky.

Disneyland paris znovu uzavřen

 

A nezapomínejme v každé době na své blízké...

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

4. listopad 2020

Disney+ má konečně namířeno i do České republiky! Disney chystá spustit svou streamovací službu Disney+ v zemích střední a východní Evropy, kam patří i Česká republika a Slovensko, v druhé polovině roku 2021.
Disney v tuto chvíli jedná s operátory, aby mohli připravit obsah pro Disney+ a začít připravovat lokalizaci do jednotlivých jazyků. Disney+ by u nás totiž mělo být dostupné s českým dabingem, ale jak to bude konkrétně ještě není jasné. Disney by podle všeho měl postupně odstraňovat své seriály a filmy z HBO GO, nejspíš do konce března 2021.
Velmi zajímavá je cena: 180,- Kč měsíčně, s obrazem ve 4K. Více novinek a informací o Disney+ v České republice se dozvíte na našem facebooku Disney svět.

Disney+ v České republice a na Slovensku

 

 

22. říjen 2020

Novinky o dlouho vyvíjené adaptaci hraného filmu "Chip 'n Dale: Rescue Rangers", založeném na stejnojmenném seriálu "Rychlá Rota" z 90. let, přinesl thedisinsider. Natáčení hraného/CGI filmu Rychlé Roty má začít příští jaro v Los Angeles v Kalifornii. Studio Disney připravuje tento film jako součást svých původních filmů pro Disney+. Další skvělou věcí na projektu, kterou zdroj zaslechl, ale nemůže ji potvrdit, je původní hlasové obsazení týmu Rescue Rangers: Tress MacNeille (Chip a Gedžitka), Corey Burton (Dale a Zip) a Jim Cummings (Monterey Jack).

Chip 'n Dale: Rescue Rangers bude režírovat Akiva Schaffer (Popstar: Never Stop Never Stopping). Produkují David Hoberman a Todd Lieberman, kteří produkovali The Muppets a hranou Disney Krásku a zvíře.

Detaily příběhu jsou tajné, ale nebude to příběh o původu (origin) ani příběh detektivní agentury. Spíše je popisován jako meta, něco jako sebereferenční a cool. Tento film napsalo duo Dan Gregor a Doug Mand (Jak jsem poznal vaši matku), Barry Schwartz napsal předchozí verzi scénáře.

Rychlá rota

Původní seriál "Chip 'n Dale: Rescue Rangers" byl vyroben společností Disney Television Animation (dříve Walt Disney Television Animation). Seriál, který vytvořili Tad Stones a Alan Zaslove, měl premiéru na Disney Channel 4. března 1989. Seriál zachytával Chipa a Dalea, kteří spolu se svými přáteli Gedžitkou (Gadget Hackwrench), Monty Jackem (Monterey Jack) a Zipem (Zipper), založili detektivní agenturu Rychlá Rota (Rescue Rangers). Detektivové velikosti pinty se zabývají trestnými činy, které jsou často „příliš malé“ na to, aby se jimi zabývala policie, obvykle s jinými zvířaty jako klienty. Gang se často potýká se dvěma konkrétními arcidarebáky: mafiánskou mourovatou kočkou Tlusťochem (Fat Cat) a šíleným vědcem Profesorem Nulou (Norton Nimnul).

Závěrečná epizoda byla odvysílána 19. listopadu 1990. V letech 1990 - 1993 byl seriál vysílán jako součást populární série Disney Afternoon (u nás Walt Disney uvádí od r. 1991), která zahrnovala i seriály jako Kačeří příběhy (DuckTales), Letohrátky (Tale Spin), Kačer Kabrňák (Darkwing Duck), Goofyho tlupa (Goof Troop) nebo Gumídci (Adventures of the Gummi Bears). Celý seriál je k dispozici (jako jedna sezóna) v HD na Disney+.

Phineas a Ferb se vrací na Déčko od 2. listopadu 2020. Denně v Disney klubu, hned po seriálu Mickey a závodníci od 19:15 hod.. Naposledy Phineas a Ferb startovali na stejném místě víc jak před rokem.

phineas a ferb se vrací 2020

 

Disney Channel dal zelenou novému seriálu "Hamster and Gretel" od tvůrce Phinease a Ferba a spolutvůrce Zákonů Mila Murphyho, Dana Povenmire. Hamster and Gretel bude animovanou sourozeneckou superhrdinskou komedií, která je inspirována vztahem tvůrce Povenmira s jeho mladší sestrou.

Hamster and Gretel

Hamster and Gretel se zaměřuje na Kevina a jeho mladší sestru Gretel, kteří se nečekaně setkají s mimozemšťany, kteří si je vybrali, aby jim předali supershopnosti... ale něco se zvrtne a je to Gretel a její křeček (samozřejmě jménem Hamster), kteří tyto nové schopnosti získají. V seriálu bude spousta hudby a více než trocha chaosu.

"Moje sestra je o 10 let mladší než já a nikdy jsem neviděl náš druh sourozeneckého věkového rozdílu v kresleném seriálu, takže jsem si myslel, že by to bylo zajímavé prozkoumat," řekl Povenmire. "Seriál se zaměřuje na to, jak se jejich vztah posouvá díky jejím novým superschopnostem a jak se v něm oba pohybují." Samozřejmě jde také o kreslené zloduchy, mimozemšťany, mluvícího křečka se superschopností a spoustu humoru. “


Novým Disney seriálem je i "The Ghost and Molly McGee". První ukázka z nového kresleného Disney seriálu je tady:

Když je Molly nervózní ze svého prvního školního dne, Scratch se ji snaží přesvědčit, že to bude opravdu strašné. Každý díl bude obsahovat jednu písničku a zde uslyšíte všechny jejich ukázky + první ukázka znělky. Premiéra na Disney Channel v roce 2021.

 

Disney Junior zahájil výrobu nového rozverného seriálu "Mickey Mouse Funhouse", který představí Funny, kouzelné mluvící divadlo, které zavede Mickeyho a jeho kamarády - Minnie, Donalda, Daisy, Goofyho a Pluta - na neobvyklá dobrodružství. Nový seriál, který je zaměřen na předškolní děti a jejich rodiny, má mít premiéru v roce 2021.

mickey mouse funhouse

"Předškoláci po celém světě milují Mickey Mouse a jeho přátele a my jsme dychtiví předvést tyto milované postavy, protože jsou v každé epizodě přenášeny do nových magických míst, a povzbuzují děti, aby rozšiřovaly své vlastní světy pomocí svých představ," řekl senior vice president a generální ředitel Disney Junior Joe D'Ambrosia. "Nemůžeme se dočkat, až se naše mladé publikum setká s Funny, který je dynamickým a hravým doplňkem bohatého světa Mickey Mouse."

Každá epizoda "Mickey Mouse Funhouse" bude obsahovat dva 11 minutové příběhy oddělené taneční přestávkou, která jistě každého zvedne a rozhýbe. Seriál předvede nápaditou hru, podpoří plnění přání a předá sociální a emocionální lekce o přátelství, kreativitě a vynalézavosti odpovídající věku. Seriál nenahrazuje "Mickey Mouse Mixed Up Adventures" (přejmenovaný "Mickey a závodníci"). "Mickey Mouse Funhouse" produkuje Disney Television Animation.


Letošní Vánoce oživí Disneyland Paris dávkou magie od 7. listopadu 2020 do 10. ledna 2021. Oficiální upoutávka:

 

Jak skončil Disney seriál Locika: Dobrodružství na vlásku? Uvidíte v tomto videu:


Odkazy na starší Disney seriály z bloku "The Disney Afternoon" v nových Kačeřích příbězích přibývají rychlým tempem a zdaleka nekončí. Obzvlášť 3. série jich přinesla zatím nejvíc, včetně Rychlé roty, Goofyho tlupy, Kačera Kabrňáka, Quack Pack, Zbrklíka, Daisy, Letohrátek a spousty dalších.

Výkonný producent/story editor Frank Angones prohlásil, že bylo vždy v plánu stavět na těchto postavách:

„Ve všech našich postavách Kačeřích příběhů cítíme, že mají neomezený příběhový potenciál,“ řekl Angones SYFY Wire . „Pokud by se naskytla příležitost, bylo by to opravdu zajímavé a fantastické. Určitě máme příběhy nejen o Kabrňákovi, ale i o dalších našich rodinách a všech různých odnožích. Naším cílem bylo skutečně vybudovat Disney Afternooniverse, svět, ve kterém bychom si mohli hrát, a ve kterém si mohou hrát i ostatní lidé. “

„Jsme součástí vyvíjejícího se dědictví,“ pokračoval. „Třetí série je tolik o těchto odkazech a bylo pro nás důležité tyto postavy pozvednout a dát jim novou příležitost, která může pokračovat dalších 30 let.“

Odkazy na starší Disney seriály z bloku The Disney Afternoon v nových Kačeřích příbězích (1)

Další obrázky najdete tady.

 

Desítky nových Disney videí, ukázek, znělek a zajímavostí najdete na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

28. září 2020

Mickey a závodníci (znělka) se vrací na Déčko. V tomto seriálu Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Od pondělí 12. října nahradí do té doby vysílanou Vampirinu. Naposledy jsme jej v Disney klubu viděli loni na jaře.

Mickey a závodníci Déčko 2020

 

Lví hlídka (znělka) přijde v české premiéře 3. série na Déčko. Stane se tak od úterý 13. října, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde nahradí seriál Zákony Mila Murphyho. Déčko opět válí!

Lví hlídka Česká premiéra 3. série Déčko 2020

 

V tuto dobu běží na Déčku česká premiéra 2. série Disney seriálu "Zákony Mila Murphyho" (znělka). Dosud u nás nebyla druhá série odvysílána ani na Disney Channel.

milo druha serie česká premiéra déčko 2020

 

Desítky nových Disney videí, ukázek, znělek a zajímavostí najdete na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

Pokračování předchozích novinek z roku 2020 najdete v rubrice Novinky 2020 - 1. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2020 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

3. série Kačeřích příběhů

(Who knows?, 12. 3. 2022 19:06)

Žiadne nové info?

3. série Kačeřích příběhů

(McKačer, 5. 9. 2020 11:10)

Nevíte něco o tom, jestli bude taky vysílaná 3. série nových Kačeřích příběhů?

Re: 3. série Kačeřích příběhů

(Disney Team, 5. 9. 2020 11:22)

Na to si nejspíš ještě chvíli počkáme. Ani v Americe nebyla ještě odvysílaná kompletní 3. série.

Re: Re: 3. série Kačeřích příběhů

(McKačer, 5. 9. 2020 20:48)

A nevíte jestli bude i 4. série?

Re: Re: Re: 3. série Kačeřích příběhů

(Disney Team, 6. 9. 2020 1:11)

Zatím nebyla oficiálně oznámená, ale objevily se nějaké spekulace, že by mohla... Tak uvidíme.

Marvel's Spider-Man

(-, 19. 8. 2020 13:46)

bude někdy nadabovaná v češtině 2 a 3 série ?

Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Daisy, 7. 3. 2020 16:13)

Nemyslíte si, že ten Baloo z Letohrádek je Kid Mrakošlap? Má rovnakou čepici i svetr. A Molly je taky dospělá...

Re: Ducktales sezóna 3: Baloo je Kid

(Disney Team, 7. 3. 2020 17:48)

Je to tak, Balů v popisku videa je ve skutečnosti dospělý Kid Mrakošlap. Došlo k chybě, ale je to napsané v popisku a v titulcích videa. Omlouváme se.

Kač. p. 2. série

(, 5. 5. 2019 17:28)

Sou nejaké informace o 2. sézóne Kačeřích příbehu v ČR?

Re: Kač. p. 2. série

(Disney Team, 5. 5. 2019 19:23)

Zatím žádné nejsou. Jakmile budou, budeme o nich informovat na našem facebooku Disney svět a vzápětí i tady.

Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 30. 12. 2018 11:50)

Budou se v české republice vysílat taky nové Kačeří příběhy druhá série?

Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(Disney Team, 30. 12. 2018 12:38)

Zatím není žádné datum oznámené, ale věříme, že se dočkáme i druhé série během roku 2019.

Re: Re: Nové Kačeří příběhy 2019

(anonym, 31. 12. 2018 9:50)

Díky.

Disney klub

(-, 24. 6. 2015 14:58)

Jednou jsem se brzo ráno díval na některou z volně šířených rakouských stanic. A uviděl jsem že tam mají taky Disneyho blok. Úplnou náhodu jsem to objevil. A překvapila mně v tom ta návaznost. Znělku měli úúpllně stejnou až na to že náš blok se jmenuje "Disney klub" a jejich "Disney time". Prahl jsem po dalších informacích ale nic jsem nenašel. Jen jsem pomocí programu časem zjistil že v rakousku mají stejné pořady jako mi. Dokonce tam dávali dřív Hodně štěstí, Charlie. Od té chvíle kdy jsem to zjistil jsem věděl že to budou dávat i u nás. Sice to nebylo v tom bloku ale odvysílali to.

Re: Disney klub

(Kion, 20. 12. 2015 13:06)

Děkujeme za info! Ano, souhlasím. Disneyho blok je prvotřídně jeden z nejrozvinutějších částí stanic po celém světě a tím pádem je adekvátní s ostatními bloky Disneyho. Většina, ale používá Disney Club (Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko atd.). Co mě osobně ale překvapilo, že v intru, Česká republika neobsadila logo TV stanice, jako u většiny ze zemí. Co se týče seriálů, tak ano, je tu velice podobný výběr, ale s programem animovaných filmů a seriálů Disney Channel ČR, SR a H velice klesá, protože náš Disney Channel zde nevysílá tolik animovaných seriálů a filmů, než v dalších Disneyho televizních stanicí. Zachraňuje to pouze Disney Junior. To je samé s dabingem. Náš Disney dabing zachraňuje víceméně "Studio Virtual", ve kterém se dabují skoro všechny Disney díla, ale najdou se i takové seriály, které nejsou dabované, a proto nemohou být dostupné v naší TV stanici. Což u jiných zemí to tak nebývá.
_Kion_

Re: Re: Disney klub

(Mrozik, 21. 9. 2016 16:12)

Přesně tak. U nás nejsou klasické Disneyovky dost oblíbené, zato ty *nové současné známé* kreslené seriály jsou víc oblíbené u lidí. Klasické Disneyovky, zvláště komiksy Kačera Donalda, jsou moje velmi oblíbené, víc než kterýkoli jiný seriál. A tak by mě hodně zasáhlo, kdyby zanikl, nebo by se přestaly tisknout ty typy příběhů, co se tisknout teď ve stejnojmenném časopisu.

Dabing Gumídků

(Jan Kliment, 7. 1. 2015 22:02)

Jsem rád, že ty Gumídky ještě nenapadlo dodnes nikoho předabovat :-)

Re: Dabing Gumídků

(Kion, 20. 12. 2015 13:19)

Děkujeme za názor! Ano, souhlasím. Více méně, kdyby jste se ohlédl na seriál "Medvídka Pú" tak SDI Media neměla zas až tak špatný dabing. Záleží vše pouze o výběru lidí a kvality studia. Bohužel musím souhlasit, že u většině dabingů jsou ty autentický vždy nejlepší. To ukazuje i kvalitu znělky při: My z Kačerova a Rychlá Rota.
_Kion_

komiks

(horac, 15. 11. 2015 18:59)

V časopisu kd byla komiksová verze jedné z nových scének myšáka myckey.

.

(Vitox, 9. 9. 2015 20:35)

(Úžasný.) Hele, ty seš fakt nějak moc rychlej. Nejseš náhodou příbuznej s leopardem?