Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek
 

Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, gumídci méďové!

Ano, tento popěvek se vybaví snad každému, kdo vyrůstal na animovaných seriálech Walta Disneye. Svého času u nás Gumídci (1985) slavili obrovský úspěch a já si troufám tvrdit, že kdyby se na naše obrazovky vrátili, opět by zaujaly nemalé množství diváků. Neuvěřitelné, dobrodružné, ale mnohdy i veselé přhody těchto sympatických mluvících medvídků, kteří po pouhém doušku hopsinkové šťávy skáčou do výšky, zaujmou snad každého.

Obrazek

Celá skupinka pohromadě

 

Děj jejich příběhů se odehrává ve středověké Anglii, tedy v dobách rytířských soubojů a turnajů. Gumídci žijí v lese a už 500 let  se straní lidí, kteří v té době na gumídky už nevěří a mají je za pouhou legendu. O jejich existenci vědí pouze královské páže Kryštof (a jeho dědeček) a princezna Klára, dcera krále Kristiána. Královský hrad Strdín stojí v jezeře, chráněný vodou a Medůnie vůkol něj je samá zeleň. Ideální místo pro gumídky.

strdin-z-vysky.jpg

Kryštof se s gumídky seznámil hned na začátku seriálu, když jim vrátil kouzelný gumídkovský medajlon, který zdědil po svém dědovi. Klára se s nimi seznámila o pár epizod později, když se Bára s pomocí klobouku proměn vydávala za Kláru.

Obrazek

Klára s Kryštofem

Ovšem gumídci mají i své nepřátele. Zápornou postavou seriálu je kníže Ignor (vlastním jménem Sigmund), jenž na svém hradě Lotrník v Lotrounsku vládne smečce obrů tupounů. Jeho poskokem je zakrslý tupoun Stoupa, který je sice o něco chytřejší, než ostatní jeho druhové, o to víc však projevuje svoji oddanost a poslušnost vůči knížeti. Ignor má bratra Viktora, který je jeho přesným opakem - bílým rytířem chránícím všechny slabší. Ignorovým snem je dobýt hrad Strdín a stát se vládcem Medunie.

plaz-na-rozhrani-medunie-a-lotrounska-panorama-jpg.jpg

Hranice mezi Lotrounskem a Medůnií

Protože mu každý jeho pokus zmaří gumídci (většinou za pomocí Kláry a Kryštofa), snaží se Ignor vypátrat sídlo gumídků a zmocnit se hopsinkové šťávy, která jej učiní neporazitelným. Hopsinková šťáva totiž na lidi působí jinak než na gumídky. Zatímco gumídci po ní skáčou, lidé na 1 minutu dostanou obrovskou sílu.

ignor-a-tupouni.jpg

Kníže Ignor s tupouny

novy-film--3-.film_snimek.jpg

Mapa Medůnie a Lotrounska

Takřka všichni gumídci ze strachu z lidí odpluli do zámoří a v gumdolí jich zůstalo pouze šest (později sedm).brepta.jpg

Nejstarší z nich je Brepta. Po znovuzískání gumídkovského medajlonu se vypracoval v kouzelníka. Veškerá kouzla čerpá z Velké gumovědné knihy, která je nejdůležitějším odkazem starověkých gumídků. Brebta si většinu kouzel nedokáže zapamatovat a tak s sebou vždy nosí haldu taháků. Často se mu jeho čáry babca.jpgvymknou z rukou a kouzlo poplete.

Druhým nejstarším členem gumídkovského rodu je Babča. Má na starosti veškeré ženské práce. I když není zrovna nejlepší kuchařka, ostatní její snahu dovedou ocenit. Krom toho má Babča na starosti přípravu abruca-kmen.jpg vaření hopsinkové šťávy.

Brůča má vůdcovské schopnosti a většinou organizuje plány na obranu proti nepřátelům. Má na starosti veškerou údržbu a opravy. Vůči lidem bývá velmi skeptický.

les-v-gumdoli-panorama-jpg.jpg

Bumla má velikou slabost pro jídlo a na jeho robustní postavě je to dobře znát. Často nepřemýšlí hlavou ale žalbumla.jpgudkem, což mu přivodí nejeden problém. Hned po jídle je jeho největší zálibou vyrábění modelů lodí.

boza.jpgBóža se považuje za nepochopeného umělce. Jeho tvorba spočívá v sochařství a malířství. K ostatním gumídkům se přidal v průběhu seriálu, když jej Brůča s Bumlou objevili na jednom sopečném ostrově. Bóžovi dělá společnost tukan Arťa.

Bíďa je nejmladším členem klanu. Jeho snem je stát se slavným gumídkovským rytířem. Střembida.jpghlav se vrhá do nebezpečí a nepomýšlí při tom na následky. Čas od času se tajně přestrojí za Rudého mstitele, potírajícího bbara.jpgezpráví.

K nádherné růži mezi pichlavým trním lze přirovnat Báru. Nejvíc ze všech gumídků obdivuje lidské způsoby, zvyky a jejich kulturu - zejména módu. Bára se od Babči naučila recept na hopsinkovou šťávu a je rovněž nadějná zpěvačka. Její největší kamarádkou je princezna Klára.

 

horni-patro-u-gumidku-panorama-jpg.jpg

stolovani-u-gumidku-panorama-jpg.jpg

Společně dodržují a chrání zvyky a tradice starých gumídků ve svém obydlí, kterému říkají Gumdolí. Do něj vede několik různých vchodů. Nejčastěji jsou ukryty v podobě uříznutého pařezu nebo větve. Musí si dávat dobrý pozor, aby je lidé neobjevili...

otevreny-vchod-do-gumdoli-panorama-jpg.jpg

Jejich posláním je udržovat a pečovat o Gumdolí, dokud lidé a gumídci nebudou žít zase v míru tak, aby se ostatní gumídci mohli do Gumdolí bezpečně vrátit. Rádi si spolu i zazpívají a hned jim jde práce lépe od ruky. Jedna "námořnická" ze dvou písní, která v seriálu zazněla:

Pod povrchem se na delší vzdálenosti přesouvají pomocí hopstrády. Je to vlastně taková horská dráha se čtyřsedadlovým klouzajícím vozíkem ve tvaru dřevěného orla pod zemí, která je velmi klikatá a vede do všech důležitých částí Medůnie i Lotrounska.

quicktunnels.jpg

hopstrada-bruca-panorama-jpg.jpg

Sem tam se objeví i čarodějnice jménem Lady Čajz ( Lady Bane) se svými poskoky Lemouny. Bydlí na svém malém hrádku a snaží se získat staré knihy gumídků, aby se mohla stát ještě mocnější čarodějkou. Má i vlastní medailon gumídků, který nosí kolem pasu. Má pro ni slabost kníže Ignor, který by ji chtěl za ženu. Jednou se mu málem podaří ji získat, ta ale po vdavkách netouží. Největší touhu u lidí, Ignora i Čajz vzbuzovalo vždy tajemství gumídků a jejich mocné hopsinkové šťávy. A je to nekonečný souboj.

lady-cajz-a-gumvedna-kniha-gumidku-jpg.jpg

Velká gumvědná kniha a Lady Čajz

 

slaveni-starych-gumidku-panorama.jpg

Oslavy starých gumídků v Gumdolí

 

Hopsantida

hopsantida-panorama.jpg

Legendárním hlavním městem starých gumídků byla Hopsantida. V dávných dobách hrozilo její zaplavení při krutých bouřích, ale staří gumídci ji zachránili pomocí kouzel z velké gumvědné knihy. To je kniha schraňující všechno vědění a tradice gumídků. Naše partička gumídků se do Hopsantidy vydala, když jejich gumvědná kniha shořela. Hopsantidu mezitím strážil mírně potrhlý gumídek Sir Hložinka (Lord Bodyček).

nadvori-hopsantydy-panorama.jpg

Nádvoří Hopsantidy a Sir Hložinka (Lord Bodyček)

barbaronsti-gumidci-poprve-panorama.jpg

První setkání s barbaronskými gumídky

V Hopsantidě se později objevili noví gumídci - barbaroni z Barbarova, kteří byli vyhnáni lidmi z rodných barbaronských lesů. Do Hopsantidy přišli pro silnou zbraň starých gumídků, aby se mohli lidem pomstít. Hlavními tahouny jsou: drsná Barbara (Ursa), silný Šutro (Gritty) s páskou přes pravé oko a malý Míša. Barbaroni se nakonec v Hopsantidě usadili a gumídci tak konečně po dlouhých staletích získali nové přátele.

stastne-prekvapeni-gumidci-z-novych-gumidku-panorama.jpg

 

A co bude dál? Dočkají se někdy gumídci příjezdu všech gumídků, kteří utekli před 500 lety do zámoří před lidmi? Nebo je lepší, když v Gumdolí zůstane jen stará sedmička gumídků a barbové v Hopsantidě? A kdyby se vrátili, vešli by se všichni do Gumdolí? Ignor s Tupouny si postaví nový Lotrník nebo se odstěhuje o les dál? Nebo něco úplně jiného? Co myslíte?

posledni-zaber-gumidku-v-serialu.jpg

Úplně poslední záběr gumídků ze seriálu u světloskopu v Hopsantidě

 

Obrazek

Všichni gumídci pohromadě, připraveni na další dobrodružství!

 

Autor: Krikri, lladda

 

Více o gumídcích a jejich životě se dozvíte ze speciálních panoramatických obrázků, které ukážou jejich svět v širším pohledu, jaký neuvidíte ani v televizi, ve fotoalbu Svět Gumídků.

gumidci-v-knihovne-gumdoli-panorama-jpg.jpg

 

 

Seznam dílů Gumídků i s jejich kompletním popisem.

Obrazek

 

 

Česká znělka Gumídků (zpívá Karel Černoch)

 

Text písně z úvodní znělky:

Rázní a smělí a s hrdými čely,
chtějí se dělit o zážitky své.
Hlubokým lesem se jejich zpěv nese
nebojme se, že jsou nemluvové.

Méďové, skáčou jako míčky gumové,
v příbězích, jež mají úroveň,
Gumídci méďové

Kouzla a divy jdou staletí s nimi,
i tajemství šťávy, jež nedají si vzít.
Jsou hrdí a vědí, že silou medvědí,
se kdykoliv budou za správnou věc bít.

Méďové, skáčou jako míčky gumové,
v příbězích, jež mají úroveň,
Gumídci méďové,
Gumídci méďové.

 

 

Česká znělka seriálu Gumídci dostala tuto novou verzi písničky od Karla Černocha, vydané pouze na desce Písničky z Rosy 2 (1993). Dokonce je lehce pozměněn i text:

 

 

 

Velké tajemství Gumídků - recept na hopsinkovou šťávu:

hopsinky-na-stavu-panorama.jpg

6 červených hopsinek
4 oranžové hopsinky
3 růžové hopsinky
4 modré hopsinky
3 zelené hopsinky
  3 žluté hopsinky

Do kotlíku s vodou přidáme hopsinky. A teď velmi důležitý postup podle Babči - Míchy, míchy pomalu vpravo, pak pomalu vlevo a to nejdůležitější nakonec: bum do boku hrnce, aby vyšly bublinky.

A máme tu HOPSINKOVOU ŠŤÁVU!

gummiberry_juice-hopsinkova-stava.jpg

 

Víte, že mimo ty klasické, rostou v Gumdolí i zimní hopsinky? Takhle vypadají...

zimni-hopsinky.jpg

 

Gumídci u nás

Gumídci se u nás poprvé objevili v roce 1992 na ČT. Z celkového počtu 65 epizod jich bylo odvysíláno prvních 52. O několik let později Gumídky zakoupila i Nova, bohužel pokaždé jen prvních pár epizod. Později byli odvysíláni  na Markíze a  na STV1. A však ani v jednom případě nebyly zakoupeny všechny díly. Od 18.12.2010 začala seriál vysílat TV Barrandov. Komplet celý seriál u nás až do roku 2011 nikdy žádná TV stanice neodvysílala. První česká premiéra neodvysílaných epizod byla 8.2.2011 právě na Tv Barrandov v pořadu Animáček!

Dabing pro tyto nové epizody byl vytvořen už v roce 2004 ve Studiu Virtual (ne tedy úplně nově jen pro Barrandov) a téměř všichni původní dabéři zůstali stejní! Pouze Brepta, Klára, Kryštof a Lady Čajz (přejmenovaná na "Lady Bejn") mají nové hlasy. Zároveň byla změněna a ponechána v anglickém originále jména Strdína (Dunwyn) a Lotrníku (Drekmore), Gumdolí bylo přejmenováno na "Rokli", Bumla na Brumlu, Bára na Barču, Klára na Klárku a Bóža na Gustu. Znělka od Karla Černocha zůstala. Ukázku dabingu najdete zde.
Barrandov nakonec odvysílal všechny zbývající epizody Gumídků, a dočkali jsme se tak šťasného konce,  jako v pohádce... :) 

Dalšího odvysílání se Gumídci dočkali od ledna 2014 a následně znovu od října 2014 a od listopadu 2016 v 18:55 na programu ČT:D (Déčko). Odvysíláno bylo komplet 65 dílů seriálu. Všechna data vysílání najdete v rubrice Data vysílání.

Gumídci u nás v roce 2011 vyšli také na několika oficiálních DVD.

gumidci-dvd.jpg

 

Zajímavosti

Jak vznikli Gumídci? Gary Randolph Krisel (výkonný vídeprezident Disney Television Animation, 1985) na to odpověděl:
"Všechno to začalo, když Michael Eisner (tehdejší Disney CEO) seděl v obývacím pokoji s miskou gumových medvídků na konferenčním stolku. Eisner poznamenal, že jeho děti se jich nemůžou nabažit. Začali jsme tvořit celé mýty a legendy o této zábavně vypadající cukrovince. Seriál, který vznikl, se stal velmi populárním mezi chlapci i dívkami a dostal svá pokračování během následujících čtyř let (1985-1988)."

 

Originální artwork, který namaloval legendární disneyho umělec Ken Anderson (Sněhurka, Fantasia, Kniha džunglí, 101 dalmatinů) jako předlohu pro seriál "Gumídci". Sám také vytvořil některé ranné koncepty k tomuto seriálu, což není příliš známé.

originalni-navrh-gumidku.jpg

Teď se podíváme na  originální "conceptual production art" stromu Gumídků. Je hodně jiný nebo hodně stejný jako jeho verze v seriálu? Co říkáte?

conceptual--production-art.jpg

 

Tento zajímavý promo plakát se objevil ještě před vysíláním Gumídků (1985). Chybí na něm Bára a Babča a je v něm navíc žlutý gumídek se jménem Dummi Gummi, který se pak v seriálu neobjevil. Jeho barvy si potom oblékla právě Bára.
Také Bumla nemá svou typickou modrou barvu a zámek Strdín projde ještě přestavbou... Jak myslíte, že by se tento žlutý gumídek jmenoval česky?

Promo plakát Gumídků před vysíláním

 

Gumídci vycházeli před a v době svého vzniku také jako tzv. komiksové stripy v novinách. Jde o krátké komiksové příběhy, které sice v ČR nikdy nevyšly, ale najdete je na našich stránkách exkluzivně přeložené do češtiny v rubrice Komiksy Online 4.

gumidci-komiksy-obr-500.jpg

 

Mona Lisa je dílem Leonadra da Vinci? Ta co vysí v pařížském Louvru nesporně ano. Vypadá to ale, že se Leonardo mohl někde inspirovat. Gumídci měli totiž podobné dílko ve svém domově už ve středověku a dokonce ve dvou lehce rozdílných provedeních, jak je vidět na obrázku. I když, vzhledem k tomu, že středověk se počítá do období let 476-1517 a Monu Lisu namaloval da Vinci v letech 1503-1506, je prvenství nejspíš sporné... Co myslíte? :)

mona-lisa-u-gumidku-jpg.jpg

U gumídků není k vidění jen skvostná architektura jejich obydlí, ale také další významná umělecká díla! Jako například tato verze Whistlerovy matky, kterou namaloval James McNeill Whistler v roce 1871 (více o obraze). Možná ale někde opisoval, protože gumídci jej očividně měli už ve středověku (476-1517)... Co myslíte?

whistlerova-matka-u-gumidku-jpg.jpg

 

Tento ručně vyřezávaný obraz starých gumídků našli Bumla s Bóžou v opuštěném Dolním Gumdolí (Když se vrátí pučmidráti). Dolnogumídští kdysi žili silně spojeni s přírodou, kdy v harmonii chránili a pečovali jeden o druhého...

obraz-dolnogumidku-panorama.jpg

A hopsinky umí gumídci vypěstovat pořád ukázkově...

hopsinkove-pole-panorama-jpg.jpg

 

Co je to za druh stromu, který ukrývá hlavní vchod do obydlí gumídků? gummiglen.jpg

Broskvoň.

 

K promo obrázku z epizody "Bublinové trable" se nám na našem facebooku vyjádřil původní autor Gumídků Jymn Magon: "Epizoda vznikla, když nás Fisher-Price vyzval, abychom jeho hračky zapracovali do našich seriálů. Art Vitello a já jsme se zarazili, ale pak přišli na způsob, jak jejich draka (který plive mýdlové bubliny, když jej zmáčknete) dostat do legrační epizody tím, že bude škytat bubliny s plameny uvniř."

Promo k

 

Z Medůnie ještě jedna zajímavost. Podívejte se, jak vypadaly původní detailní návrhy a nákresy Gumdolí, hradu Strdína a jeho nádvoří. Obsahují i informace pro animátory, kteří z něj při tvorbě seriálu vycházeli. Najdete je na tomto odkaze.

788.jpg

 

Porovnání originálního storyboardu použitého při tvorbě epizody "Nekalý kameník" a panorama obrázku z druhého dílu Gumídků s princeznou Klárou a králem Kristiánem ze stejného místa! Animátoři a kreslíři se návrhu tvůrců očividně drželi do velkých detailů:

https://disney.estranky.cz/img/original/2053/gumidci-storyboard-s-postavami-krale-kristiana-a-klary-2.-dil-gumidku.jpg

 

A porovnání originálních konceptů PŘED (vpravo) a jejich finální podoby PO (vlevo) v seriálu Gumídci z konce 80. let, které používali animátoři, když do různých dílů potřebovali znovu namalovat stejné místo jako dříve, aby se shodovalo v co nejvíce detailech najdete ve fotoalbu Seriál VS koncepty Gumídci.. Nic nebylo ponecháno náhodě.

hopstrada-original-koncept-a-serial.jpg

 

Podívejte se také na porovnání celého prvního dílu Gumídků s jejich storyboardy, podle kterých seriál vznikal. Animátoři a umělci kreslící pozadí podle storyboardů dokreslili i mezifáze pohybu a zasadili je do navržených prostředí. Z čeho vycházeli a jak moc se drželi předlohy uvidíte v tomto unikátním videu . Druhé video vám ukáže epizodu Chytrá past na hlupáky.

 

Hudba z Gumídků se objevila i v Rychlé Rotě! Rychlá Rota vznikla později než Gumídci a stejná melodie se tak objevila jak v roťáckém díle "Poslední Luchrupán", tak v gumídkovském díle "Hádej, kdo přijde na oslavu". Podívejte se v tomto videu.

 

V seriálu se objevují odkazy na klasický Disneyho film "Sněhurka a sedm trpaslíků", kterým se bezpochyby v mnohém inspirovali, ale i na další Disney ikony, jak uvidíte na těchto porovnávacích obrázcích.

gumidci-vs-trpaslici-515jpg.jpg

 

Tři verze úvodní znělky dostali Gumídci v půběhu času a Vy si je teď můžete prohlédnou všechny najednou a vidět tak okamžitě všechny rozdíly v tomto videu:

 

Gumídci a jejich propracovaný svět nás inspiroval k vytvoření upoutávky "Hra o Medůnii"...

Ve šťávě je síla!

Vybrali jste společně ty nejlepší a nejodvážnější, kteří se proti sobě postavili v epické bitvě o celou Medůnii! Vždy jeden z dvojice týmu HRDINŮ nebo týmu ZLODUCHŮ se posunul do dalšího užšího výběru. Na konci se ti nejlepší střetli v závěrečném duelu Hry o Medůnii! Vítězem se stal jen jeden.

 

 

gumidci-a-spol-jpg.jpg

Všichni z Gumdolí, Medúnie i Lotrounska

 

 

gimidci-list-pekny.jpg

 

 Na konec hudba ze závěrečných titulků Gumídků bez rušení výčtem účinkujících:

 

 

Gumídci oslavili v roce 2015 své 30. narozeniny! Poprvé se jejich příběhy objevily 14. září 1985 v Americe. U nás jsme je viděli prvně v roce 1992. Gratulujeme a přejeme jim šťastné hopsání i do dalších televizních let!

http://www.disneyfoto.estranky.cz/img/original/58/gumidci-30.-vyroci-2015-jpg.jpg

 

 

Originální dabingové obsazení Gumídků: June Foray (Babča), Will Ryan (Unwyn), Bill Scott (Brůča), Michael Rye (kníže Ignor/ král Kristián), Noelle North (Bíďa/princezna Klára), Lorenzo Music (Bumla), Katie Leigh (Bára) a spolutvůrce seriálu Jymn Magon.

Originální dabingové obsazení Gumídků z doby natáčení

 

Online exkluzivní panel k 35. výročí Gumídků představil originální dabingové obsazení: Noelle North, Katie Leigh, Brian Cummings, režiséra seriálu: David Blok, autory písní: Michael Silversher, Patty Silversher a spolutvůrce seriálu: Jymn Magon.

 

 

V červenci 2018 se Gumídci objevili jako Easter Egg v seriálu nových Kačeřích příběhů :

Gumídci v nových Kačeřích příbězích 2018

Gumídci v nových Kačeřích příbězích 2018

 

Videoukázka s gumídky v Kačeřích příbězích:

 

 

Na lednovém londýnském veletrhu hraček London Toy Fair 2020 byly odhaleny nové Funko Pop figurky Gumídků. Do prodeje se dostaly v březnu 2021:

Funko POP fugurky Gumídků 2021

 

Tupoun ze seriálu dostal také svou figurku pro Funko Virtual Con: Spring 2021. "Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!" v limitované edici 1500 kusů.

Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!

 

Disney+ přinesl video se zajímavostmi a fakty o seriálu Gumídci v lednu 2021:

 

Oficiální český plakát z Disney+ (2022):
 

Český plakát seriálu Gumídci

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Screeny z Gumídků

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Gumídci

(Pája, 14. 4. 2011 19:16)

Moc děkuji za radu, ale Toadwart mi to vůbec nebere :o( nevíš jestli bych to našla jinde?? Moc bych chtěla Stoupu :o)) Děkuji Pája

Gumidci

(Dena, 29. 3. 2011 19:03)

Ahoj,nevíte kde se dá sehnat DVD gumidci?

Re: Gumidci

(lladda, 29. 3. 2011 19:47)

Ahoj, v jakémkoliv internetovém e-shopu (do vyhledávače zadej třeba Gumídci DVD disk1) nebo ve větších specializovaných prodejnách s DVD.

zajímavost

(Jan Kliment, 10. 2. 2011 19:51)

Gumídek Bóža se v těch u nás nevysílaných dílech objevil v díle 55, 64 a 65. V novém dabingu byl přejmenován na nějakého Gustu :-O

Gumídci milackove

(Vernika Tomanová, 28. 10. 2009 0:03)

stasne rada bych si přala kdyby je znovu pustili do vysilani nasi televize je to uzasna pohadka jako mala holka jsem neprosvihla ani jediny dil teto uzasne pohadky a je mi skoro do breku ze uz se nesezene ani Dvd nebo plysak techto kouzelnych Gumitku neslo by to nak zarít aby se zase vratili Gumitci medove na nase obrazovky

Re: Gumídci milackove

(fríza, 3. 1. 2011 16:17)

vždyt se vrátili na tv barrandov dne 18,12,2010 a verčo přečti si můj komentář pod seznamem dílů a odepiš ahoj fríza ps nadpis je super barrandov a super minimax

Re: Re: Gumídci milackove

(Ondra, 9. 2. 2011 14:13)

Vždyt to psala před rokem!

gumídci

(Alena, 2. 2. 2011 14:08)

Proč mají všichni gumídci jméno začínající na písmeno B.

Re: gumídci

(lladda, 2. 2. 2011 14:48)

To je taková česká specialita :) V anglickém originále začínají jména Gumídků různými písmeny.

Re: Re: gumídci

(někdo, 5. 2. 2011 12:16)

Jo, ale třeba v originále mají zase všechna jména stejný tvar - Gruffi, Tummi, Cubbi, Sunni atd.

Gumídci moje nejoblíbenější pohádka

(Káťa, 10. 1. 2011 16:28)

Gumídci jsou nejlepší
prostě boží mám je strašně mocínky ráda
moc jsem si zamilovala Breptu moc se mi líbí
Brepta je můj nejvedší oblíbenec
mám ho mocík ráda a vždycky budu
Brepta je miláček mocínky bych si ho přála plyšového ale nemohu ho nikde sehnat prosím prosím nevíte kde bych Breptu mohla sehnat?
byla bych moc ráda. děkuju moc vaše Káťa

Re: Gumídci moje nejoblíbenější pohádka

(lladda (admin), 10. 1. 2011 17:15)

Ahoj, plyšák Brepty se v ČR nejspíš sehnat nedá. Ale můžeš to zkusit na ebay.com - dej si vyhledat slovo - Zummi. Jsou to už skoro sběratelské kousky, takže čekej trochu vyšší cenu. Přeji hodně štěstí a radosti s Gumídky!

pro elu

(fríza, 3. 1. 2011 16:42)

a odepiš

Gumídci

(Ela, 25. 2. 2008 0:10)

Ze všech disneyovských seriálů mi byli Gumídci vždycky nejmilejší. Škoda, že už v televizi nepoběží, moc ráda bych si je nahrála. A byl tam moc dobrý dabing. A tohle je prostě klasika - ,,Méďovééé, skááčou jako mííčky gumovééé, v příbězíích, jež mají úúroveň, Gumídci méééďové!!!" :-))))

Re: Gumídci

(fríza, 3. 1. 2011 16:41)

elo vždyt si je můžeš nahrát na kazetu vysílá je tv barrandov od 18,12,2010 a koukni se na můj komentář pod seznamem dílů nadpis je super barrandov a super minimax

Gumídci

(Joane, 7. 4. 2008 19:51)

Páni je opravdu škoda,že je žádná televize neodkoupila a že je nepoaští například Nova by je mohla odkoupit

Re: Gumídci

(fríza, 3. 1. 2011 16:37)

odkoupila je tv barrandov a vysílají se od 18,12,2010 a joane koukni se na můj komentář pod seznamem dílů nadpis je super barrandov a super minimax odepiš fríza

Gumidci

([B.S] Sir_Bambino, 21. 12. 2008 1:49)

cus cus ... hele lidi kolik bylo vlastne celkem dilu gumidku ja jich jen 29 a chtel bych je nejak dat co nejvic dohromady .....[B.S]

Re: Gumidci

(fríza, 3. 1. 2011 16:32)

ahoj sire bambino je jich tu celkem 52 a vysílají je na tv barrandov a přečti si můj komentář pod seznamem dílů nadpis je super barrandov a super minimax ahoj fríza ps odepiš

Gumídci

(GGG, 6. 1. 2009 20:59)

Jejda,jak já tuhle pohádku zbožňovala...a eště vlastně zbožňuju....mám doma někde i jejich puzzle...byla bych straaaaaaaaaaaaaaašně moc ráda,kdyby to zase chodilo v televizi:):):)i když sem z toho docela už vyrostla,tak to nevadí...méééééééééééééééééééééďovééééééééééééééééééééééééééé:D:D:D