Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

/img/picture/1940/disney-novinky-370.jpg

 

Každodenní novinky z Disney světa najdete na našem Facebooku.

big-like-tupoun-a-gumidci---logo.jpg

 

 

26. leden 2022

Je to oficiální: Disney+ se spustí v Česku a na Slovensku v létě 2022!
Disney+ spustí službu letos v létě ve 42 zemích regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), včetně České republiky. Přesné datum startu však zatím stále není známé. Dnes vyšla oficiální zpráva od českého Disneyho, že se v létě tohoto roku opravdu spustí Disney+:
,,Disney+ nabídne oblíbené příběhy, které zná celý svět, ale i exkluzivní originální obsah a tisíce pořadů a epizod z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další zábavní obsah z produkce značky Star.
Disney+ je streamovací služba společnosti The Walt Disney Company. Nabízí filmy a pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Ve vybraných zemích nabízí také zábavní produkci přidružené značky Star. Služba nabízí streamování bez reklam a stále rostoucí sbírku exkluzivních pořadů, včetně celovečerních filmů, dokumentů, hraných a animovaných seriálů či krátkých filmů. Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na D+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak zbrusu nové filmy a pořady z dílny The Walt Disney Studios. Prostřednictvím Star nabídne D+ nejnovější obsah ze studií 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures a další."

Disney+ v České republice a na Slovensku 2022

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

18. leden 2022

Anna mezi obojživelníky míří na Déčko. Dosud jsme tento seriál mohli vidět jen na Disney Channel. Na ČT:D to bude jeho premiéra.
 
Dívka Anna se kouzlem dostane do magické země Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí. S pomocí mladého žabáka jménem Sprig a jeho rodiny se Anna v nejrůznějších dobrodružstvích proměňuje v hrdinku a objevuje první skutečné přátelství svého života.
 
Anna mezi obojživelníky únor 2022
 

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Česká republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Přejeme Vám krásný vánoční čas, pohodu, radost a kouzelné chvíle s rodinou!
Kouzelné Vánoce 2021
 
A pohádkově kouzelný rok 2022!
 
Kouzelně pohádkový rok 2022
 
 
 
 
 

12. prosinec 2021

Jaké Disney filmy nás čekají v celoplošných televizích v období Vánoc a Silvestra najdete v naší rubrice Info a data.

Disney Vánoce 2021

 

Další videa najdete ve vánočním playlistu na našem YouTube, kde najdete před Vánoci jejich extra nadílku navíc.

 

Přidejte se také do naší nové facebookové skupiny Disney Plus Česká republika, skupiny pro Disney fanoušky, kteří čekají na start Disney+ v České republice. Naleznete zde novinky, filmy, seriály, denní zprávy o lokalizaci, zajímavosti a informace o všem ohledně Disney+.

Disney Plus Česká republika

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět a skupině Disney Plus Čská republika. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

17. listopad 2021

12. listopadu proběhl speciální Disney+ Day, který se bude pořádat pravidelně a letos přinesl spoustu novinek, které pro vás shrnul náš nový kolega Šimon. Zde najdete 1. část, věnující se Disney pohádkovým filmům a seriálům,  2. část shrnující Disney seriály a 3. část věnující se Marvelu a Star Wars.

 

Disney+ odhalil rozšířený popis hraného filmu "Chip N Dale Rescue Rangers": "Uplynuly roky od konce Rychlé Roty a Chip a Dale v současnosti žijí průměrný život ve světě, kde lidé a kreslené postavičky žijí spolu, zatímco tradičně animované 2D postavy dělají, co mohou, aby přežily v tomto světě předělávek a restartů s realistickou počítačovou 3D grafikou. Nyní musí Chip a Dale obnovit své přátelství, aby se pokusili zachránit přítele před osudem horším, než je smrt: video pirátstvím."
 
Film bude satirou klasické 2D animace vs. hrané Disney remaky, speciálně ty s CGI grafikou a má to být mix mezi "Falešná hra s králíkem Rogerem" a "Looney Tunes zpět v akci". Roger Rabbit si má ve filmu střihnout malé cameo.
 
Chip And Dale Rescue Rangers Popis filmu 11 2021

 

Krasobruslař Tomáš Verner a Kristýna Coufalová předvedli hravý jive na titulní píseň Kačeřích příběhů v 5. večeru StarDance XI ...když hvězdy tančí!

Tomáš Verner a Kristýna Coufalová předvedli hravý jive na titulní píseň Kačeřích příběhů

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

 

 

 

4. listopad 2021

Zemřela herečka, dabérka a pedagožka Jana Altmannová (1944 - 2021). Za všechny její nezapomenutelné role si připomeňme její roli Bídi v Disney seriálu Gumídci.

 

Filip Vlastník, nominovaný za roli Simby ve Lvím králi na dabingovou cenu Františka Filipovského, nyní nadaboval hlavní postavu Barneyho v animovaném filmu Rozbitý robot Ron (2021), běžícím právě v kinech a patřícím pod Disney. Odpověděl nám na pár otázek z natáčení jeho dabingu:

 

Disney seriál Na vlásku se vrací na Déčko. Locika, Evžen, jejich přátelé i nepřátelé a dlouhé vlasy uvidíme na Déčku, kde nahradí do té doby vysílaný seriál Elena z Avaloru, denně v 19:15 hod.. Naposledy jsme seriál Na vlásku viděli na stejném místě před téměř dvěma lety.

Locika dobrodružství na vlásku Déčko listopad 2021

 

Tomáš Trapl je známým hlasem v mnoha Disney filmech a seriálech (např. Timon ve Lvím králi nebo Lví hlídce). Nenechte si ujít  celý nový rozhovor, který nám poskytl během prvního představení nové sezóny Disney muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia. Jaký byl jeho návrat do role profesora Portera po víc jak roční pauze, čím se baví před přestavením a jaký má vztah k Disney předloze? To a mnohem víc ve videu:

 

Podívejte se také na nový video rozhovor s Rudolfem Kubíkem z jeho prvního představení třetí sezóny muzikálu Tarzan a rozhovor s Ditou Hořínkovou, nominovanou na cenu Thálie za roli Kaly a Davidem Gránským.

I nový malý Tarzánek Matěj Hezký, nám poskytl rozhovor o své nedávné premiéře v broadwayském Disney muzikálu Tarzan.

Matěj Hezký Muzikál Tarzan 2021 Divadlo Hybernia

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

18. říjen 2021

17. listopadu měla v Disney muzikálu Tarzan úspěšnou premiéru nová gorilí matka Kala v roli Jany Zenáhlíkové, herečky, zpěvačky a dabérky mnoha Disney filmů i seriálů. Poskytla nám u té příležitosti tento milý rozhovor.

Jana Zenáhlíková Muzikál Tarzan Divadlo Hybernia 2021-22

 

Disneyland Paris oznámil návraty přehlídek, show a další novinky:
Od 23. října do 7. listopadu: Návrat všech halloweenských přehlídkových plováků
Od 23. října 2021: Návrat představení "The Lion King: Rhytms of the Pride Lands"
2., 4. a 9. listopadu: Ohňostroj Les Feux Magiques de Disney v Parc Disneyland
13. listopad - 9. leden 2022: Vánoční sezóna
Od 13. listopadu do 9. ledna 2022: Nový vánoční průvod "Mickey's Dazzling Christmas Parade" v denní a noční verzi
Od 20. října 2021: Bufety se vrací do původní plné podoby
Od 21. prosince: Návrat noční show Disney Illuminations
Od 10. ledna 2022:Návrat denní přehlídky "Disney Stars on Parade"

Disneyland Paris

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

3. říjen 2021

Tarzanovská divadelní sezóna, jedinečná Disney událost v naší republice, začala a my ho po prvním víkendu zhodnotíme. Dostál svému jménu nejlepšího akrobatického muzikálu u nás? Nechceme tu přehánět ani nadržovat, ale sdílet s vámi náš osobní zážitek.
Už rok uběhl od poslední reprízy a přesto by se začátek třetí sezóny dal hravě srovnat s jeho premiérou, kterou Divadlo Hybernia uvedlo v r. 2019. Když už došlo na drobný rozdílný detail, bylo to jen odrazem emocí na scéně a nijak to nerušilo, naopak.
Akrobatické, pěvecké, herecké i hudební nasazení bylo maximální a z každého momentu byla cítit radost z přítomného okamžiku. Několikrát jsme se neubránili opravdovým slzám dojetía zármutku, a přesto je tu stále i mnoho veselých a zábavných momentů. Při hitech Phila Collinse, hraných živým orchestrem, nás zaplavila vlna emocí od dobrodružné nálady, přes napětí, kdy diváci všeho věku ani nedýchali, po pocit vítězství. Hra světel a proměny scény přímo před našima očima jsou tu jako vystřižené z Disney velkofilmu. Nechyběly energické gorilí choreografie plné akrobacie, střídané romantickými okamžiky spojení duší ze dvou rozdílných světů.
 
První večer se v hlavních rolích představil David Gránský (Tarzan), Petra Vojtková (Jane), Dita Hořínková (Kala), Marian Vojtko (Kerchak), Tomáš Trapl (Porter)Rudolf Kubík (Clayton), Ladislav Korbel (Terk), Michal Mückstein (Tarzánek) a další.
 
Závěrečný hlasitý, nekončící potlesk ve stoje, kdy diváci nechtěli nechat umělce odejít z jeviště, byl jasným důkazem toho, že si ho užili naplno. Takže ano, určitě na něj zajděte, vřele doporučujeme!
 

Těšte se na naše nové reportáže, rozhovory a zajímavosti už velmi brzy.

 

První představení nové sezóny muzikálu Tarzan navštívila i olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování a snowboardingu Ester Ledecká, která nešetřila chválou a rozkrojila narozeninový dort u příležitosti jeho 50. představení.

Ester Ledecká - Muzikál Tarzan sezóna 2021-22 Divadlo Hybernia

 

Mickey a závodníci se vrací na Déčko. V tomto seriálu Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Od čtvrtka 7. října vždy ráno a v následující všední dny i dopoledne. Naposledy jej Déčko vysílalo před rokem.
Upoutávka Déčka + česká znělka seriálu Mickey a závodníci.
 
Mickey a závodníci Déčko 2021
 
 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

1. října 2021

Dnes začíná už 3. sezóna Disney muzikálu TARZAN, nejúspěšnějšího tanečně akrobatického muzikálu v pražském Divadle Hybernia.
 
Muzikál Tarzan sezóna 2021-22 Divadlo Hybernia
 
 
 

26. září 2021

Nová sezóna slavného Disney muzikálu TARZAN startuje v Česku už za pár dní. Náš dosud nezveřejněný rozhovor s Ladislavem Korbelem (Terk) o jeho prvním víkendu v sezóně 2020/21 uvidíte právě teď:

 

Dnes vydalo tutu pozvánku od herců z muzikálu Tarzan na svém facebooku i Divadlo Hybernia:

 

 

20. září 2021

Nová sezóna Disney muzikálu TARZAN v Česku od 1. října 2021 se kvapem blíží. Podívejte se zatím na náš dosud nezveřejněný rozhovor s Michalem Mücksteinem (Tarzánek) o jeho prvním víkendu v sezóně 2020/21:

 

Vypadalo to, že Disney klub na Déčku skončí. Po odvysílání posledního dílu Sofie První nasazuje Déčko od 30. září seriály, které už nejsou Disney. Jak se ale ukázalo, postupně se po krátké pauze vrátí nejprve seriál Jake a piráti ze Země Nezemě (4.10.) a poté jej doplní Elena z Avaloru (6.10.).

Disney klub Déčko 2021

 

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů a seriálů až na měsíc dopředu v rubrice Info a data.

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

6. září 2021

Kačer Kabrňák (alias Detektiv Duck neboli Darkwing Duck) dnes slaví 30. výročí! Premiéru měl 6. září 1991 na Disney Channel. U nás jsme ho viděli poprvé v r. 1995 jako Detektiva Ducka v pořadu Walt Disney a jeho kouzelný svět na Nově. Pod názvem Kačer Kabrňák a s novým dabingem u nás běžel od r. 2011 na Tv Barrandov, včetně poprvé česky nazpívané znělky. Znovuzrození si zažil jako podstatná část nových Kačeřích příběhů (2017).

Kačer Kabrňák 30. výročí

 

Oslavy 30. výročí pařížského Disneylandu začnou 6. března 2022. 12. dubna 1992 Disneyland Paris po letech fantazie, plánování a vývoje poprvé oficiálně přivítal své návštěvníky, aby v Evropě oživil kouzelný sen Walta Disneyho. O tři desetiletí později se resort stále rozrůstá o nové příběhy, nové postavy a nová dobrodružství, včetně milovaných franšíz jako Pixar, Star Wars a MARVEL, kdy se stal přední turistickou destinací v Evropě.
S tímto velkým milníkem mohou hosté očekávat více magie na obzoru, protože Disneyland Paris odstartuje 30. výročí 6. března 2022. Tato jedinečná oslava okouzlující minulosti a budoucnosti, pozve návštěvníky, aby vstoupili do brilantní nové éry, kde budou snít ještě více a více se usmívat. Ve slavnostní atmosféře nabídne 30. výročí Disneylandu Paris spoustu speciálních zážitků v Disneyland Parku, Walt Disney Studios a celém komplexu.
 
 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

13. srpen 2021

Nové informace o Disney+ v České republice!
Disney CEO Bob Chapek na včerejší konferenci ohlásil, že Disney+ získalo už přes 116 milionů odběratelů celosvětově a společnost plánuje spuštění Disney+ v našem regionu Evropy v létě 2022. Chapek vysvětlil, že zpoždění bylo způsobeno mimo jiné důsledky pandemie Covid-19. "Přesunuli jsme datum vydání z konce roku 2021 na léto 2022, hlavně proto, aby bylo možné rozšířit pokrytí na část Blízkého východu a Jižní Afriky," vysvětluje generální ředitel společnosti Disney. Kromě České republiky se tak této platformy dočkají i zájemci na Slovensku.
Tuto informaci potvrdila Marta Szafrańska, zodpovědná za komunikaci Disney v regionu střední a východní Evropy: "Jsme potěšeni, že můžeme potvrdit, že Disney+ bude v Polsku debutovat v létě roku 2022. Vážíme si trpělivosti fanoušků, kteří čekají na vstup Disney+, a vynakládáme veškeré úsilí, abychom do zemí střední a východní Evropy zavedli službu nejvyšší kvality."
Následně náš čtenář ŠH, kontaktoval Martu Szafrańskou a dostalo se mu odpovědi: „Jsme rádi, že můžeme potvrdit, že Disney+ bude v České republice spuštěno v létě roku 2022.“
Takže nám opravdu nezbývá, než si ještě chvíli na oficiální spuštění Disney Plus v České republice počkat.
Zajímavostí ovšem je, že nově je možné přihlásit se na Disney+ i z naší země bez VPN, pokud už máte účet z nějaké jiné Evropské země.
 

Disney+ v České republice

 

 

15. červenec 2021

Původní Kačeří příběhy se vrací v novém komiksu na český trh! Albatros má zatím naplánováno vydat dvě první knihy po 184 stranách:
"Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím 1"
Samozřejmě s sebou přinášejí spoustu neuvěřitelných dobrodružství ze všech koutů světa. Užijte si kompletní sérii Hon na číslo jedna, kde bude muset strýček Skrblík bojovat nejen o svou šťastnou minci, ale i o své blízké. Dokáže překonat své úhlavní nepřátele Magiku von Čáry a Hamouna?
"Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím 2"
Kačeří tým se znovu s nadšením vrhl do odvážných objevných výprav a vzrušující honby za pokladem. Tentokrát nejde jen o pozemské zlaté nugety, ale navíc o špičkový meteorit z vesmíru. Užijte si celou sérii Zlatá odysea s našimi přáteli a prožijte s nimi dobrodružství v divočině, v mrazu i tropech, v tajemných jeskyních nebo ve vesmíru. Ale co když nebezpečí číhá za rohem?
První díl vychází u Albatrosu 16. srpna 2021 a druhý 6. září 2021.
 
Komkis Kačeří příběhy 2021 jpg

 

Už zítra se seriál Malá mořská víla vrací na Déčko. V Disney klubu ji uvidíme každý den v 19:20 hod. hned po Sofii První.

malá mořská víla Déčko červenec 2021

 

V 75 letech zemřel populární český herec a dabér Ladislav Potměšil. Z mnoha jeho rolí to byla i ta u Disney coby Prasátka z Medvídka Pú.

 

Vitox pro vás vytvořil font nových Kačeřích příběhů, který ke stažení najdete tady.

Font Kačeřích příběhů

 

Nové ukázky ze seriálů Mickey Mouse Funhouse a marveláckého Spidey and the Amazing Friends pro Disney Junior. Jak se vám "nástupce Mickeyho klubíku" a Spajdík líbí?

 

Světový Disney muzikál Tarzan se konečně vrací na českou divadelní scénu. Divadla Hybernia otevírá 23. 8. 2021 svou pokladnu v divadle, kde si budete moci vyměnit vouchery od Ticketportalu, vstupenky na neodehraná představení, či si již zakoupit nové vstupenky. Tarzan a jeho milovaná Jane vstoupí do džungle poprvé 1. října 2021.

Disney muzikál Tarzan se vrací na českou scénu 2021

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

15. červen 2021

Nové Kačeří příběhy se vrátí na Déčko. Uvidíme je od 1. července 2021, každý všední den od 09:35 hod. (bez opakování následující den).

Nové kačeří příběhy Déčko červenec 2021

 

Úvodní znělka nového seriálu Chip ‘n’ Dale: Park Life je zároveň jeho první ukázkou. Seriál startuje 28. června na Disney+.

 

 

18. květen 2021

Je to oficiální, Disneyland Paris se znovu otevře 17. června 2021! Shrňme si co přinese:

Parky
- Disneyland Park a Walt Disney Studios znovu otevřou své brány 17. června 2021 na základě rezervace a s omezenou kapacitou, jako tomu bylo v loňském roce. Počítadlo je stanoveno na 28 000 návštěvníků denně.
- Disneyland Park bude otevřen od 9:30 do 20:00 (do 21:00 od 3. července do 3. září). Walt Disney Studios Park bude otevřen od 9:30 do 18:00.
- Nová atrakce „Cars Road Trip“ bude přístupná, jakmile se znovu otevře.
- 1. července začne nová show „La Fabrique des Rêves de Disney Junior“.
- Vrátí se přehlídka Stars & Cars v parku Walt Disney Studios! Bude ale náhodná, aby se vyhnulo shlukování.
- Disney Illuminations a Disney Stars on Parade nebudou při znovuotevření přítomny a vrátí se později.
- Uzavřené atrakce: Orbitron a dětská hřiště
- Uzavřené restaurace: Toad Hall, Fuente del Oro, Cinderella's Inn, Silver Spur, Walt's
- Stále platí hygienická opatření a rouška ​​je nyní povinná od 6 let.
- Disneyland Paris spustil online rezervace vstupu pro držitele ročních permanentek Annual Pass ode dneška do 15 září 2021 na: register.disneylandparis.com
Hotely
Hotel Newport Bay Club se znovu otevírá 17. června 2021.
Dlouho očekávaný Hotel New-York - The Art of Marvel otevře své brány 21. června 2021! Rezervace otevřena od úterý 18. května od 9:00.
Hotel Sequoia Lodge se znovu otevře 1. prosince 2021.
Hotel Cheyenne bude otevřen 1. července 2021.
Hotel Santa Fe se znovu otevře 23. října 2021.
Davy Crockett Ranch se znovu otevře 13. července 2021.
Hotel Disneyland je v rekonstrukci, jak již bylo oznámeno, a měl by být znovu otevřen na konci roku 2023.
Hotelové bazény budou po opětovném otevření uzavřeny.
Disney Village
Znovuotevření Disney Village od 17. června 2021.
Otevřeno bude od 16:00 do 21:00, s výjimkou Annette's Diner, která bude otevřena i na oběd.
Uzavřené restaurace: Café Mickey a New-York Style Sandwiches

Platnost ročních permanentek, spolu s jejich výhodami (v závislosti na jejich typu), bude prodloužena o počet dnů, kdy byly Disney parky dočasně uzavřeny. Další novinky a informace přijdou brzy, sledujte nás.

 

Současně s Disney parky otevře své brány i nová atrakce "Cars ROAD TRIP" podle Pixar filmu "Auta" od 17. června 2021. Nové fotografie a video.
 

14 000 fanoušků Disney světa! Velké díky za to, že jste s námi, za Vaše lajky, komentáře a sdílení, opravdu si toho vážíme. Jsme fanoušci, jako Vy, tvoříme pro Vás obsah rádi a taková podpora nás moc těší. Kráčíme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit. Dokud na světě žije fantazie, Disney kouzlo tu bude s Vámi!

Všechny naše projekty, kde jste srdečně vítáni:
https://www.facebook.com/DisneySvet
https://www.youtube.com/youtube.com/lladdak
https://disney.estranky.cz/
https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

14 000  fanoušků Disney svět

Sofie První se vrátí do Disney klubu na Déčku. Každý den v 18:55 hod. nahradí do té doby vysílaný seriál Vampirina už od 5. června 2021. Naposledy jsme ji na stejném místě viděli loni v březnu. Česká znělka.

Sofie první se vrací od června 2021


I seriál Zákony Mila Murphyho (Milo Murphy's Law) se vrací na Déčko. Uvidíme ho každý den v 19:15 hod. v Disney klubu na Déčku, kde nahradí do té doby vysílanou Lví hlídku. Naposledy jsme jej zde viděli loni v říjnu. Upoutávka Déčka.

Zákony Mila Murphyho Déčko červen 2021

 

Úplně první trailer přímo z nového originálního seriálu Monsters At Work, který začne streamovat Disney+ od 2. července 2021.

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

6. květen 2021

Vampirina se vrátí na Déčko. Přímo z Transylvánie přilétne roztomilá upíří rodinka na Déčko od 11. května 2021 v 18:55 hod., každý den v Disney klubu. Zařadí se po bok seriálu Lví hlídka. Česká znělka seriálu Vampirina.

Vampirina květen 2021 Déčko jpg

 

Dva nové podcasty Kačeřích příběhů jsou tady. Když žraloci zaútočí na skrblíkův vodní park, je za tento zločin okamžitě zatčen Hamoun (Flintheart Glomgold). Když ale Kulík (Huey) přijme hovor z Kačerovské věznice (Duckburg Jail), může být nakonec Hamounův neuvěřitelný příběh o nevinnosti pravdivý - uslyšíte tady.

Život Rampy McKváka se obrátí vzhůru nohama, když se jeho oblíbený obchod s burritem změní na sushi restauraci v tomto kačeřím podcastu.

 

Tupoun ze seriálu Gumídci je novou figurkou pro Funko Virtual Con: Spring 2021. "Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!" v limitované edici 1500 kusů.

Disney's Adventures of Gummi Bears - Green Ogre Pop!

A pamatujte, vše jde lépe s písničkou na rtech... :)

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

15. duben 2021

Disneyland Paris oslavil 29. narozeniny. Při této události uspořádal 12. dubna speciální živé vysílání. Velká oznámení se nekonala, ale dozvěděli jsme se pár zajímavých nových věcí.

Disneyland Paris 29. výročí

Zámek Šípkové Růženky v současné době prochází první velkou renovací od roku 1992, kdy byl Disneyland Paris otevřen. V novém videu uvidíte, jak na ní pracuje několik předních francouzských řemeslníků z Le Bras Frères, která se specializuje na rámy a střešní krytiny a je odborníkem na renovaci katedrál (zejména Notre-Dame de Paris) a historických památek.

 

Třetí série Zákonů Mila Murhyho a třetí film Phineas And Ferb jsou údajně ve výrobě. Společnost Disney TVA tweetovala video Trowback Thursday obsahující Mila Murphyho a během dne skladatel písní Zákonů Mila Murhyho, Hamster And Gretel a Phineas a Ferb Aaron Jacob tweetoval další prohlášení:
"Připomínáme, že Zákony Mila Murphyho jsou jedním z nejsledovanějších animovaných seriálů na Disney+ od uvedení na trh podle Parrot Analytics, takže nebude tak překvapivé, že nakonec Disney poslouchá?"
Později v průběhu dne Dan Povenmire odpověděl na otázku fanouška ohledně dalšího obsahu Phinease a Ferba.
Jeff „Swampy“ Marsh a Dan Povenmire prozradili, že jsou v raných rozhovorech s Disney o vytvoření třetího filmu Phineas a Ferb pro Disney+. Tento film není takové překvapení vzhledem k tomu, že film Phineas And Ferb Candace Against the Universe byl nejsledovanější streamovaný film v sezóně Léto/Podzim 2020, a který porazil nejlépe hodnocené filmy Netflixu (Willoughbys a Over The Moon) až do příchodu Duše od Pixaru.

Třetí série Milo a Murphyho zákona třetí film Phineas a Ferb

 

Původní Kačeří příběhy se vrátily do televize. Každou sobotu a neděli ráno po dvou dílech na televizi Nova.

Kačeří příběhy zpět v TV

 

Příběh o zrození a velkolepém pozadí původních Kačeřích příběhů uvidíte ve skvělém českém videu od komiksového tvůrce Černodana:

 
 
Od konce března, po odvysílání kompletní závěrečné 3. série nových Kačeřích příběhů, pokračují kačeří dobrodružství formou podcastů.
 
 
Tady najdete první, druhý a třetí podcast.

 

Minnie se vrací se svým seriálem Butik Myšky Minnie v šesté sezóně. Navazuje tam, kde ta předchozí skončila. V prvním díle Minnie, Daisy a Kukačenka musí najít chytrý způsob, jak dostat svou oblíbenou sedací soupravu do svého bytu v pátém patře.

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů a seriálů na 3 týdny dopředu v rubrice Info a data.


Je libo kouzelný lávový Disney dortík na konec? :)  #disneydorty

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Mickey, Minnie, Donald, Daisy, Goofy a Pluto přejí všem krásné a vřelé Velikonoce!

 

 

15. březen 2021

Poslední díl nových Kačeřích příběhů "The Last Adventure", uzavírající všechny zápletky a k tomu 24h maraton celého seriálu, odvysílá 15. března Disney XD. Upoutávky pro tuto premiéru:


Balů, Kid, Molly, Drakouš a San Bambíno z Letohrátek se objevili v jednomn z posledních dílů nových Kačeřích příběhů s názvem "The Lost Cargo of Kit Cloudkicker". Dospělý Kid Mrakošlap (Kit Cloudkicker) ze seriálu Letohrátky (TaleSpin) navštívil nové Kačeří příběhy 1. března 2021. Podívejte se na něj v exkluzivní ukázce.

Letohrátky  v Kačeřích příbězích 2021

 

Disney oznámil datum premiéry seriálu "Chip 'N' Dale: Park Life". Nejnovější animovaný seriál od Disney Europe Animation byl poprvé odhalen na filmovém festivalu v Annecy 2019.
"Animovaný seriál sleduje dva drobné výtržníky, kteří se snaží žít klidný život ve velkém městském parku a zároveň zažívají obrovská dobrodružství. Disneyho milovaní chipmunkové, nervózně utrápený Chip a bezstarostný snílek Dale, tvoří perfektní podivný pár. Jsou to nejlepší kamarádi a společně se navzájem pošťuchují! Při neustálé honbě za žaludy se k těmto dokonalým smolařům přidávají Pluto, Butch a další ikonické Disney postavy, když čelí velkým i malým tyranům. Spojením klasické cartoonové komedie se současným vyprávěním vzniklo 36 sedmiminutových epizod. Režíruje Jean Cayrol a produkuje Marc du Pontavice ve společnosti Xilam Animation."
"Chip ‚N‘ Dale: Park Life" bude mít premiéru v pátek 23. července 2021 na #DisneyPlus + nový obrázek níže.

Chip ‚N‘ Dale: Park Life


Lví hlídka se vrací na Déčko. Uvidíme ji od pátku 19. března, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde nahradí Phinease a Ferba. Česká znělka Lví hlídky.

Lví hlídka na Déčku 2021


Disney Plus s nějvětší pravděpodobností dorazí do České republiky ve druhé polovině roku 2021. Disney zatím nic oficiálně nepotvrdil, ale tvrdí to např. tato zpráva České televize:

 

Přípravou na příchod Disney+ do České republiky je nejspíš i poslední šance sledovat Disney a Pixar filmy na českém HBO už jen do konce března 2021, jak oznamuje oficiální upoutávka HBO.


Disneyland Paris oficiálně oznámil, že prodlužuje své uzavření, aniž by pro tuto chvíli stanovil nové datum. Oficiální prohlášení: "Vzhledem k současné situaci a omezení cestování v Evropě, Disneyland Paris nebude znovu otevřen 2. dubna, jak bylo původně plánováno. Ohledně našeho nadcházejícího znovuotevření jsme optimisté a budeme vás co nejdříve informovat na našich webových stránkách.
Pokud máte rezervaci v Disneyland Paris, budete mít možnost změnit datum příjezdu nebo zrušit rezervaci bez poplatku do poslední chvíle před příjezdem. Aktualizaci obchodních podmínek najdete na našich oficiálních stránkách. Děkujeme za pochopení, těšíme se, až vás znovu přivítáme."

Odklad otevření DIsneyland paris

Disneyland Paris před pár dny oficiálně zrušil i všechny speciální akce plánované v letošním roce: Disneyland Paris Pride, Electroland, Disneyland Paris Run Weekend.

Během téměř 29 let své existence, zažil Disneyland Paris několik uzavření z různých důvodů:
Od 30. října 2020 do dneška kvůli pandemii Covid-19 (134 dnů k 12.3. 2021);
od 14. března do 14. července 2020 také z důvodu pandemie (123 dní);
Od 14. do 17. listopadu 2015 během národního smutku po útocích z 13. listopadu v Paříži (4 dny);
26. prosince 1999 po přechodu orkánu Lothar.


Disneyland Paris využívá svého uzavření k provádění různých malých renovací napříč oběma svými parky. Všechny UV barvy a černá světla u Sněhurky byla přepracována a nyní je řada na Pinocchiovi. Celému interiéru Tower of Terror byla věnována zvláštní pozornost, zejména pokud jde o dekorace a jejich prezentaci. Na hlavní ulici Main Street U.S.A. byly kompletně zrenovovány interiéry Casey's Corner a Market House Deli, stejně jako fasáda Storybook Store. Nakonec byla zrenovována i většina pouličních označení. To všechno a ještě víc přímo z místa uvidíte v novém oficiálním videu vydaném pařížským Disneylandem.

 

Funko POP! figurky Gumídků jsou konečně venku!

Funko POP fugurky Gumídků 2021

 

Postel pro královnu Šťastlínu od trpaslíků 7T je velkým odkazem (easter egg) na nikdy nevydané pokračování původní Sněhurky a sedmi trpaslíků s názvem "Snow White Returns", které jste viděli v našem dřívějším videu. Jak si s tímto původním návrhem, ještě z dob života Walta Disneye, poradilo 7T, uvidíte tady:


 

Disney Junior dal zelenou novému animovanému seriálu "Eureka"pro předškolní děti. Vypráví o talentované mladé vynálezkyni, žijící ve fantastickém prehistorickém světě Rocky Falls, která předběhla svůj čas. S využitím kreativního myšlení připraveného k okamžitému použití navrhuje vynálezy a vychytávky v naději, že se svět stane lepším místem a že se její prehistorická komunita posune do modernější éry. S podporou svých rodičů, učitele, nejlepších přátel - Peppera a Barryho - a milovaného mamuta Murphyho se Eureka učí přijmout, že není obyčejná - je mimořádná. Vytváří jej Brown Bag Films, stejné studio jako Doktorku Plyšákovou. Premiéra je v plánu později v tomto roce.

Eureka Disney Junior

 

Simpsonovi dostanou 33. a 34. sérii od FOX a Walt Disney Television Studios. Nejdéle vysílaný seriál v historii televize dosáhne do roku 2023 celkem 757 epizod. "Woo Hoo! S trochou štěstí bude seriál brzy starší než já,“ poznamenal Homer Simpson. Matt Groening říká: „Všichni v The Simpsons jsou nadšeni, že budou pokračovat a plánujeme spoustu velkých překvapení. Homer přijde o vlasy, Milhouse dostane kontaktní čočky a Bart bude po třicáté třetí oslavovat své desáté narozeniny.“ Seriál si v neděli 21. března užije svou speciální 700. epizodu.

Simpsonovi 33. a 34 série potvrzena

 

Kráska Belle, Gaston, LeFou a vesničané v první části příběhu "Krásky a zvíře" na ledě z Disney On Ice: Reach for the Stars v Praze. Nové video:


Co takhle se nakonec naučit kreslit Donalda? :)

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

20. únor 2021

Moji kamarádi Tygr a Pú se vrací na Déčko. V Disney klubu nahradí od 7. března seriál 7T, každý den v 18:55 hod. Těšíte se na Púa a jeho partu, která se pokouší rozluštit některé z nejtajemnějších hádanek přírody? Česká znělka.

Moji kamarádi tygr a Pú se vrací 2021

 

Byly konečně odhaleny názvy, detaily a obrázek posledních dílů nových Kačeřích příběhů. V závěrečných epizodách visí budoucnost dobrodružství na vlásku, protože kačeří rodina odkrývá tajemství, která otřásají zemí, v konečné patové situaci s orzanizací Z.R.N.O. (Fiendish Organization for World Larceny - F.O.W.L.). Očekávejte řešení záhad a přepisování historie!
Následující díly:
- Beaks in the Shell! 22/02
- The Lost Cargo of Kit Cloudkicker! 01/03
- The Life and Crimes of Scrooge McDuck! 08/03
- The Last Adventure! (finále série, trojdílný speciál) 15/03

Epické 90 minutové finále 3. série proběhne v pondělí 15. března 2021 na Disney XD! Čekání na závěrečné epizody nových Kačeřích příběhů (DuckTales) je u konce a posledních 9 epizod, naplněných crossoverem Letohrátek (TaleSpin), The Wuzzles a zakončení několika finálních zápletek, uzavře tento kvaktastický seriál od pondělí 22. února 2021 na Disney XD. #kaceruuu Podívejte se na trailer pro tyto poslední epizody:

 

Společnost Walt Disney Company oznámila, že dosáhla 94,9 milionu předplatitelů na platformě Disney+! Při spuštění Disney+ si společnost stanovila za cíl dosáhnout v roce 2024 60 až 90 milionů předplatitelů, což je cíl, kterého bylo dosaženo mnohem rychleji, než se očekávalo, protože těchto čísel bylo dosaženo v roce 2020. Společnost nyní plánuje mít mezi 230 a 260 miliony předplatitelů v roce 2024. Těšíte se, až bude #DisneyPlus dostupné i v České republice?

DisneyPLUS

 

Dobrá zpráva pro držitele roční permanentky do pařížského Disneylandu, kterým už skončila platnost! Všechny roční permanentky Annual Pass byly právě prodlouženy o 5 měsíců v délce doby uzavření Disneyland Paris. Berte prosím na vědomí, že Disneyland Paris potvrdil, že dodatečná doba prodloužení bude přidána několik týdnů před znovuotevřením a tou dobou jej budou i komunikovat.

Disneyland Paris Annual Pass

 

Billy Crystal přinesl nové podrobnosti o seriálu "Monsters At Work", navazující na film Příšerky s.r.o.. Crystal, který nadaboval Mika Wazowského ve filmu a vrátí se k němu i v tomto seriálu pro Disney+ naznačil, že seriál bude mít premiéru v září nebo v listopadu na oslavu 20. výročí Příšerek s.r.o.: "Věřím, že to bude na 20. výročí. Vypadá fantasticky, je veselý a užíváme si při tom  spoustu legrace.“
Pandemií zpomalená produkce zpozdila premiéru v roce 2020: "Ano, udělali jsme spoustu [epizod]. Kvůli pandemii jsme měli přestávku. Ale některé jsem zvládl doma a jiné ve velmi opuštěném studiu v Burbanku. Být tam sám bylo trochu divné. Ale ano, postupujeme. Nevím, kdy začnou [premiéry prvních dílů], ale slibuji vám, že jsou opravdu dobré.“
Epizody jsou dlouhé 1 hodinu a jiné mají 22 minut: „Některé jsou celovečerní. Některé jsou půlhodinové. Je to těžko poznat, kdy si to jen čtete."
Společnost Monsters At Work funguje šest měsíců po příběhu původního filmu a elektrárna Příšerek s.r.o. (Monsters, Inc.) nyní sbírá dětský smích, aby poháněl město Monstropolis - díky objevu Mika a Sulleyho, že smích generuje desetkrát více energie než křik. Tylor Tuskmon je dychtivý a talentovaný mladý mechanik týmu Příšerky s.r.o. (MIFT), který sní o tom, že se propracuje do továrny Laugh Floor, aby stanul vedle svých idolů Mika a Sulleyho. Celý rozhovor.

Monsters at Work

 

Fenomén prémiové edice Disney „LUXUS“! Podívejte se, jak vypadaly první Disney pohádkové knížky u nás a na Slovensku, jak divoký měly u Egmontu  život a čím byly vyjímečné, v novém ohlédnutí sběratele a našeho čtenáře Foxtera. Pamatujete? Měli jste nebo stále máte některou z nich?

Disney edície „LUXUS“ Egmont úvod

 

Máte rádi Disney? Máte pro jeho svět skutečný zápal?
Pak hledáme právě Vás, nové dobrovolníky a nadšence, kteří by se podíleli na tvorbě příspěvků pro profil Disney svět, případně pro další naše projekty zde na webu či YouTube (viz odkazy níže).
Například: tvorba, úprava a publikace zpráv a novinek v reálném čase, překlad, obrázky, tvorba zajímavostí ze současnosti či minulosti, memy, střih videa, technická podpora, náměty...
Ideálně byste měli mít skvělou dostupnost, reaktivitu, mít přehled a zajímat se o Disney. Dobrý psaný projev je předností.
Pokud máte skutečný zájem, kontaktujte nás s konkrétním návrhem vašeho přínosu zde v soukromých zprávách nebo přes tuto e-mailovou adresu: disney.team@centrum.cz
Těšíme se na Vás! Disney Team CZ
Náš web: https://disney.estranky.cz
Náš YouTube: https://www.youtube.com/lladdak
Náš Facebook: https://www.facebook.com/DisneySvet/
Naše skupina na FB: https://www.facebook.com/groups/LetemDisneySvetem/

 

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

24. leden 2021

V našem novém videu uvidíte hračky, suvenýry a recenzi lední revue Disney On Ice: Ledové království v O2 Areně Praha, z prosince 2019. Podívejte se, jak to vypadalo na poslední největší Disney show v Česku v době, kdy všechno jěště normálně probíhalo:
 
 
 
Pařížský Disneyland se oproti původnímu plánu od 13. února znovu neotevře. Pokud to podmínky dovolí, znovu by se měl Disneyland Paris otevřít nově až od 2. dubna 2021, kde nyní přijímají rezervace od tohoto data. Ten den by se otevřely i hotely Disney's Newport Bay Club a Disney's Hotel Santa Fé. Disney's Hotel Cheyenne a Disney's Davy Crockett Ranch by se pak otevřely od 1. července 2021 a Disney's Sequoia Lodge od 23. října 2021. Disneyland Hotel a New-York - The Art of Marvel nemají zatím žádné datum znovuotevření.
 
Disneyland Paris oznámení
 
Máte-li rezervaci v době uzavírky, navštivte oficiální webové stránky resortu, kde najdete jejich nejnovější obchodní podmínky.

Pozn.: Vzhledem k současné situaci v Evropě existují neoficiální předpovědi, že i toto datum by se mohlo později ještě posunout. Vše budeme sledovat a jako vždy vás ihned informovat na našem facebooku.

 

 

2. leden 2021

Doktorka Plyšáková se vrátí na Déčko. Uvidíme ji i s hračkovými pacienty každý všední den kolem 06:30 a 10:30 hod. od 4. ledna 2021. Poslední díl jsme na stejném místě viděli před rokem.

doktorka plyšáková se vrací leden 2021 déčko


I sedm trpaslíků se v Disney seriálu 7T vrátí na Déčko. Od 22. ledna 2021 denně nahradí seriál Nová dobrodružství Medvídka Pú v Disney klubu na Déčku.

7T se vrací v lednu 2021 déčko

 

Jak si Vitox skvěle všimnul, na začátku prosince (8.12.) vyšel program Disney Channel na leden 2021, jehož součástí byl i nový animovaný seriál "The Owl House" s českým názvem "Soví dům" s premiérou od 2. ledna 2021. Na druhý den však vyšla verze v2, která už Soví dům v programu nemá a neodvysílá jej.

Soví dům

Soví dům na Disney Channel leden 2021

 

Výborný pohled na srovnání/rozdíly kačeřích komiksů Carla Barkse a Dona Rosy od prvního českého oficiálního kreslíře kačeřích komiksů Dana Černého:

 

"Čas prožít sny jako nikdy předtím." Oficiální video přání pařížského Disneylandu pro rok 2021:

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět i v roce 2021. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

Kouzlem prozářený rok 2021

 

Přejeme vám kouzlem prozářený rok 2021, plný splněných nadějí a přání!

 

 

Kouzelné vánoce 2020

 

 

13. prosinec 2020

Disney oficiálně potvrdil, že se Chip a Dale vrátí v hraně-animovaném filmu v režii Akiva Schaffera a v hlavní roli zazní John Mulaney jako Chip a Andy Samberg jako Dale. Zde je oficiální logo filmu Chip N’ Dale: Rescue Rangers, který dorazí na Disney Plus v roce 2022.

Chip N’ Dale Rescue Rangers - Disney Plus 2022

 
Během prezentace byl k vidění animační test filmu, který prý představoval hlasy těchto dvou  herců. Chip a Dale v něm prozkoumávali nějaký sklad, než Dale narazil na nějaké krabice. Žertoval s Chipem tím, že si myslí, že mu chybí hlava ve veselém kousku, který dokonale ukazuje úskalí, do kterých se ve filmu tito dva dostanou.
Poté k nim přistoupila velká, hrozivá postava s „očima Polar Express“, namluvenou Sethem Rogenem. Po veselé interakci s Rogenovou postavou vysvětlují, že si chtějí jen promluvit s někým jiným, on jednoduše odpoví „ok“ a odchází.
 
Synopse pro Chip N Dale Rescue Rangers

 

Oficiální dějová linie/popis filmu je následující:

"Jsou to roky od konce RYCHLÉ ROTY a CHIP a DALE v současné době žijí průměrným životem. Nyní musí Chip a Dale obnovit své partnerství, aby se pokusili zachránit přítele před osudem horším, než smrt: video pirátstvím."

Pokud tento popis nestačí k tomu, abyste získali představu o obecném tónu, o který Schaffer usiluje, nebo o čem film bude, rozpis pro postavu jménem Ellie Whitfield nabízí několik dalších podrobností:

"Člověk, jakéhokoli etnika, Ellie je nově povýšený detektiv, dychtivý a vznětlivý, jediný detektiv dost mladý na to, aby vyrostl a miloval televizní show Rescue Rangers (Rychlá Rota). Jako člověk je mnohem větší než kreslené postavičky, se kterými komunikuje, což je součástí zábavy, když se vydává na pomoc Chipovi a Daleovi vystopovat zlověstného Mean Deana."

Ellie bude jedním z vůdců týmu a studio hledá herečku ve věku od 25 do 35 let.

Vše naznačuje, že film bude do určité míry "drzý nebo sebe-uvědomělý", přičemž mnoho postav v něm bude vědět o předchozích dobrodružstvích Chipa a Dalea. Nejpozoruhodnější je, že Chip a Dale nemají být jediné animované postavy ve filmu. Vzhledem k tomu, že casting není zdaleka úplný, a skutečnost, že Schaffer, Mulaney a Samberg se často objevují v Saturday Night Live, jsou možnosti obsazení nekonečné.

Disney plánuje zahájení projektu koncem ledna 2021. Očekává se, že Chip 'n Dale: Rescue Rangers se objeví na Disney+ až na jaře roku 2022; je však vždy možné, že by se to mohlo změnit. (zdroj: DisInsider)

 

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

6. prosinec 2020

Je to oficiální: Nové Kačeří příběhy skončí po velmi silné 3. sérii! Posledních 5-6 epizod 3. série s epickým finále bude mít premiéru někdy začátkem roku 2021. Po mnoho týdnů fanoušci DuckTales přemýšleli, zda seriál dostane i čtvrtou sezónu, ale ticho a vývoj v poslední době tomu příliš nenaznačoval (přesun z DCH na DisneyXD) a mnoho tvůrců se přesunulo na jiné seriály Disney TVA, Netflixu, Titmouse, Dreamworks TV atd.
 
Strýček Skrblík - Kačeří příběhy
 
Talentovaný tvůrčí tým vedený Mattem Youngbergem a Franciscem Angonesem, který přinesl celkem 75 epizod a více než 15 krátkých filmů, vydal na Twitteru toto  vyjádření.
 
Frank Angones Twitter
 
Připomeňme také nedávno "ohlášený" reboot Kačera Kabrňáka (Darkwing Duck), kterému Kačeří příběhy staví základy po celé 3 série. Objevila se tu i velká řada postav z jiných starších Disney seriálů. Přejeme celému týmu tvůrců to nejlepší a přejeme hodně štěstí do budoucích projektů.

...Jak ale naznačil třeba DuckTalk, je rozdíl mezi koncem seriálu a jeho zrušením... Na druhou stranu konec po třetí sérii už potvrdil i sám Disney.


Seriál Auta je ve vývoji pro Disney+ s Corbinem Bleu a dalšími novými dabéry. Už více než rok se šeptá, že Disney+ pokukuje po Autech (Cars) od Pixaru, aby jej mohl přivést jako seriál pro Disney+. Nyní bylo oznámeno, že Corbin Bleu (High School Musical) se připojil k seriálu jako Cam Spinner, postava, která se krátce objevuje v Cars 3.
Bleu by tak doplnil stávající tým: Cristela Alonzo jako Cruz Ramirez. Larry The Cable Guy, který se vrací do své role nejlepšího přítele Bleska Mc Queena, Buráka, Keith Ferguson jako Blesk Mc Queen (Ferguson namluvil postavu v předchozích kraťasech a videohrách) a Bret Iwan (současný hlas Mickey Mouse) jako Náčelník posádky Bobbyho Swifta a Tonyho.
Další podrobnosti o seriálu, včetně scénáristů, producentů, režisérů a příběhu jsou v této době neznámé.

Auta - seriál Disney plus

 

Vánoční stromečky v Disney stylu! Líbí se vám? Nebo Disney vánoční věnce?Jak vypadá váš vánoční stromeček? Pochlubte se svojí fotkou, těšíme se!

Vánoční Disney stromečky

 

Tip na dárek: Vánoční 10% sleva na dárkové poukazy do Divadla Hybernia, kde uvidíte i krásný světový Disney muzikál TARZAN a platí po celý rok 2021.

Muziká TARZAN Divadlo Hybernia září 2020

 

Vánoční díly nejlepších seriálů od studia Disney o těchto Vánocích na Disney Channel, 24. - 26. prosince 2020:

 

Disney a jiné pohádky a filmy během Vánoc 2020 na televizi Nova:

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

28. listopad 2020

Připravili jsme pro vás velký televizní program Disney filmů od teď, přes Vánoce, až do Silvestra na celoplošných televizích i  Disney Channel! O jejich začátku vás budeme průběžně informovat na našem facebooku Disney svět. Program najdete jako vždy v rubrice Info a data.

Program Disney Vánoce 2020


Mickey, Minnie, Donald a Goofy zpívají v nové ukázce ze seriálu The Wonderful World of Mickey Mouse. Objeví s v něm i desítky skrytých odkazů a easter eggů na klasické Disney filmy, podívejte se:

 

Disneyland Paris se v období Vánoc, proti předběžným plánům, znovu neotevře. Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil nový hygienický plán. Park by měl být znovu otevřen až 13. února 2021. Poprvé za dobu své existence zůstane pařížský Disneyland uzavřen v období Vánoc až do 12. února 2021. Pokud máte rezervaci na toto období, kdy bude park uzavřen, podívejte se na oficiální webové stránky pro nejnovější obchodní podmínky.

Disneyland Paris uzavřen na Vánoce 2020

 

Nenechte si ujít, jak online vzniká oficiální český kačeří komiks pod rukama kreslíře Dana Černého a dozvíte se i o jeho zákulisí a dojde i na malý velký český easter egg. :)

Kačeří komiks od Dan Černý

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

22. listopad 2020

Dnes je to přesně 10 let od založení našeho facebookového profilu Disney svět! Začínali jsme 22. listopadu 2010 jako Disney seriály, věnující se hlavně starším Disney seriálům, zmapovaným na tomto hlavním webu, doplněným YouTube kanálem Lladdak. Časem jsme se stále více věnovali i dalšímu Disneyho kouzlu v Česku a ve světě, což vedlo k proměně na dnešní Disney svět.
Po tisícovkách zveřejněných příspěvků má dnes Disney svět přes 12 000 fanoušků a velmi si toho vážíme! Jsme Disney fandové, jako Vy a každodenní obsah pro Vás tvoříme rádi. Vaše podpora v podobě lajků, komentářů a sdílení nás moc těší. Jedeme dál a věřte, že se máte jěště na co těšit!
 
10 Let Facebook Disney svět 2010-2020
 
Všechny naše projekty:
 
 

Disney Team CZ

 

 

16. listopad 2020

Reboot Kačera Kabrňáka je údajně v rané fázi vývoje pro Disney+! S touto zprávou přišlo Variety a Deadline. Restart je v počátečním vývoji v Disney Television Animation, které spadá pod nově vytvořenou jednotku Disney Branding Television v čele s Garym Marshem. V současné době neexistuje žádný autor ani scénárista. Výkonnými producenty mají být Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver a Alex McAtee z Point Gray Pictures. Point Gray na žádost o komentář pro Variety neodpověděli a Disney to odmítl komentovat.
 
Původního "Kačera Kabrňáka" („Darkwing Duck“) vytvořil Tad Stones a se třemi sériemi a 91 díly běžel v letech 1991–1992 na Disney Channel a ABC. U nás jsme ho poprvé viděli v r. 1995 jako "Detektiv Duck" na Tv Nova a později s novým dabingem jako "Kačer Kabrňák".
Seriál sledoval stejnojmenného kachního superhrdinu, který žil obyčejný předměstský život pod tajnou identitou Drake Mallard. S bojem proti zločinu mu pomáhal jeho pomocník a pilot Rampa McKvák (Launchpad McQuack). Někdy mu také pomáhala jeho adoptivní dcera Gosalyn. V seriálu zazněli: Jim Cummings jako Kabrňák, Christine Cavanaugh jako Gosalyn a Terry McGovern jako Rampa.
 
Seriál je v současné době propojený s dalším animovaným Disney seriálem "Kačeří příběhy" („DuckTales“), přičemž Rampa se objevil jak v původním „DuckTales“ (1987), tak v tomto nedávném restartu (2017-dodnes). Objevili se v něm také Kabrňák a Gosalyn. V této verzi je Kabrňák fiktivní postavou ze starého televizního superhrdinského seriálu. V 2. sérii dostal Mallard, prezident fanklubu Kačera Kabrňáka, šanci stát se Kabrňákem v reálném životě a začít bojovat proti zločinu. Gosalyn se objevila ve 3. sérii nových Kačeřích příběhů.
 
Berme stále v potaz, že tato exkluzivní novinka není tiskovou zprávou ani oficiálním oznámením. Může to znamenat příchod nového seriálu, ale stejně tak může jít pouze o jakýsi návrh pro zvážení Disney+. Čas určitě ukáže, budeme ho sledovat i na našem facebooku!
 
Kačer Kabrňák v nových Kačeřích příbězích
 
 
Nová dobrodružství Medvídka Pú se vrací na Déčko od 2. prosince 2020. Nahradí do té doby vysílaný seriál Mickey a závodníci. Naposledy jsme seriál Medvídka Pú viděli na stejném místě před rokem.
 
Kačer Kabrňák v nových Nová dobrodružství medvídka Pú - Déčko prosinec 2020 jpgpříbězích
 
 
Šest přátel, nekonečná dobrodružství. Oficiální plakát a první trailer pro zbrusu nový animovaný seriál "The Wonderful World Of Mickey Mouse", který přesně v den Mickeyho narozenin, 18. listopadu 2020, začne vysílat Disney+. Objeví se v něm Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck, Goofy a Pluto. Vrací se i výkonný producent předchozího seriálu Mickey Mouse, Paul Rudish.

Do svých rolí jsou obsazeni dabéři z tohoto předchozího seriálu:
Mickey Mouse - Chris Diamantopoulos
Donald Duck - Tony Anselmo
Daisy Duck - Tress MacNeille
Goofy a Pluto - Bill Farmer.
Dabérka Minnie Mouse musela být nahrazena, takže místo Russi Taylor, která nedávno zemřela, uslyšíme hlas Kaitlyn Robrock. 

The Wonderful World Of Mickey Mouse

 

Je to sice už pár dní platná věc, o které jsme ihned psali na našem facebooku Disney svět, ale připomeňme i tady, že Disneyland Paris je uzavřen s očekávaným znovuotevřením parků a hotelů až od 12. února 2021. Důvodem je nařízený celonárodní lockdown země francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Pokud to však zdravotní podmínky dovolí, vedení se pokusí krátce otevřít pro období vánočních prázdnin (19. prosinec - 3. leden, 2021).
Disneyland Paris pak bude uzavřen od 4. ledna do 12. února 2021. Platnost ročních permanentek se prodlouží o dobu uzavření resortu. Pro aktualizaci informací sledujte jejich oficiální stránky.

Disneyland paris znovu uzavřen

 

A nezapomínejme v každé době na své blízké...

 

Spoustu nových Disney videí všeho druhu najdete tradičně na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

4. listopad 2020

Disney+ má konečně namířeno i do České republiky! Disney chystá spustit svou streamovací službu Disney+ v zemích střední a východní Evropy, kam patří i Česká republika a Slovensko, v druhé polovině roku 2021.
Disney v tuto chvíli jedná s operátory, aby mohli připravit obsah pro Disney+ a začít připravovat lokalizaci do jednotlivých jazyků. Disney+ by u nás totiž mělo být dostupné s českým dabingem, ale jak to bude konkrétně ještě není jasné. Disney by podle všeho měl postupně odstraňovat své seriály a filmy z HBO GO, nejspíš do konce března 2021.
Velmi zajímavá je cena: 180,- Kč měsíčně, s obrazem ve 4K. Více novinek a informací o Disney+ v České republice se dozvíte na našem facebooku Disney svět.

Disney+ v České republice a na Slovensku

 

 

22. říjen 2020

Novinky o dlouho vyvíjené adaptaci hraného filmu "Chip 'n Dale: Rescue Rangers", založeném na stejnojmenném seriálu "Rychlá Rota" z 90. let, přinesl thedisinsider. Natáčení hraného/CGI filmu Rychlé Roty má začít příští jaro v Los Angeles v Kalifornii. Studio Disney připravuje tento film jako součást svých původních filmů pro Disney+. Další skvělou věcí na projektu, kterou zdroj zaslechl, ale nemůže ji potvrdit, je původní hlasové obsazení týmu Rescue Rangers: Tress MacNeille (Chip a Gedžitka), Corey Burton (Dale a Zip) a Jim Cummings (Monterey Jack).

Chip 'n Dale: Rescue Rangers bude režírovat Akiva Schaffer (Popstar: Never Stop Never Stopping). Produkují David Hoberman a Todd Lieberman, kteří produkovali The Muppets a hranou Disney Krásku a zvíře.

Detaily příběhu jsou tajné, ale nebude to příběh o původu (origin) ani příběh detektivní agentury. Spíše je popisován jako meta, něco jako sebereferenční a cool. Tento film napsalo duo Dan Gregor a Doug Mand (Jak jsem poznal vaši matku), Barry Schwartz napsal předchozí verzi scénáře.

Rychlá rota

Původní seriál "Chip 'n Dale: Rescue Rangers" byl vyroben společností Disney Television Animation (dříve Walt Disney Television Animation). Seriál, který vytvořili Tad Stones a Alan Zaslove, měl premiéru na Disney Channel 4. března 1989. Seriál zachytával Chipa a Dalea, kteří spolu se svými přáteli Gedžitkou (Gadget Hackwrench), Monty Jackem (Monterey Jack) a Zipem (Zipper), založili detektivní agenturu Rychlá Rota (Rescue Rangers). Detektivové velikosti pinty se zabývají trestnými činy, které jsou často „příliš malé“ na to, aby se jimi zabývala policie, obvykle s jinými zvířaty jako klienty. Gang se často potýká se dvěma konkrétními arcidarebáky: mafiánskou mourovatou kočkou Tlusťochem (Fat Cat) a šíleným vědcem Profesorem Nulou (Norton Nimnul).

Závěrečná epizoda byla odvysílána 19. listopadu 1990. V letech 1990 - 1993 byl seriál vysílán jako součást populární série Disney Afternoon (u nás Walt Disney uvádí od r. 1991), která zahrnovala i seriály jako Kačeří příběhy (DuckTales), Letohrátky (Tale Spin), Kačer Kabrňák (Darkwing Duck), Goofyho tlupa (Goof Troop) nebo Gumídci (Adventures of the Gummi Bears). Celý seriál je k dispozici (jako jedna sezóna) v HD na Disney+.

Phineas a Ferb se vrací na Déčko od 2. listopadu 2020. Denně v Disney klubu, hned po seriálu Mickey a závodníci od 19:15 hod.. Naposledy Phineas a Ferb startovali na stejném místě víc jak před rokem.

phineas a ferb se vrací 2020

 

Disney Channel dal zelenou novému seriálu "Hamster and Gretel" od tvůrce Phinease a Ferba a spolutvůrce Zákonů Mila Murphyho, Dana Povenmire. Hamster and Gretel bude animovanou sourozeneckou superhrdinskou komedií, která je inspirována vztahem tvůrce Povenmira s jeho mladší sestrou.

Hamster and Gretel

Hamster and Gretel se zaměřuje na Kevina a jeho mladší sestru Gretel, kteří se nečekaně setkají s mimozemšťany, kteří si je vybrali, aby jim předali supershopnosti... ale něco se zvrtne a je to Gretel a její křeček (samozřejmě jménem Hamster), kteří tyto nové schopnosti získají. V seriálu bude spousta hudby a více než trocha chaosu.

"Moje sestra je o 10 let mladší než já a nikdy jsem neviděl náš druh sourozeneckého věkového rozdílu v kresleném seriálu, takže jsem si myslel, že by to bylo zajímavé prozkoumat," řekl Povenmire. "Seriál se zaměřuje na to, jak se jejich vztah posouvá díky jejím novým superschopnostem a jak se v něm oba pohybují." Samozřejmě jde také o kreslené zloduchy, mimozemšťany, mluvícího křečka se superschopností a spoustu humoru. “


Novým Disney seriálem je i "The Ghost and Molly McGee". První ukázka z nového kresleného Disney seriálu je tady:

Když je Molly nervózní ze svého prvního školního dne, Scratch se ji snaží přesvědčit, že to bude opravdu strašné. Každý díl bude obsahovat jednu písničku a zde uslyšíte všechny jejich ukázky + první ukázka znělky. Premiéra na Disney Channel v roce 2021.

 

Disney Junior zahájil výrobu nového rozverného seriálu "Mickey Mouse Funhouse", který představí Funny, kouzelné mluvící divadlo, které zavede Mickeyho a jeho kamarády - Minnie, Donalda, Daisy, Goofyho a Pluta - na neobvyklá dobrodružství. Nový seriál, který je zaměřen na předškolní děti a jejich rodiny, má mít premiéru v roce 2021.

mickey mouse funhouse

"Předškoláci po celém světě milují Mickey Mouse a jeho přátele a my jsme dychtiví předvést tyto milované postavy, protože jsou v každé epizodě přenášeny do nových magických míst, a povzbuzují děti, aby rozšiřovaly své vlastní světy pomocí svých představ," řekl senior vice president a generální ředitel Disney Junior Joe D'Ambrosia. "Nemůžeme se dočkat, až se naše mladé publikum setká s Funny, který je dynamickým a hravým doplňkem bohatého světa Mickey Mouse."

Každá epizoda "Mickey Mouse Funhouse" bude obsahovat dva 11 minutové příběhy oddělené taneční přestávkou, která jistě každého zvedne a rozhýbe. Seriál předvede nápaditou hru, podpoří plnění přání a předá sociální a emocionální lekce o přátelství, kreativitě a vynalézavosti odpovídající věku. Seriál nenahrazuje "Mickey Mouse Mixed Up Adventures" (přejmenovaný "Mickey a závodníci"). "Mickey Mouse Funhouse" produkuje Disney Television Animation.


Letošní Vánoce oživí Disneyland Paris dávkou magie od 7. listopadu 2020 do 10. ledna 2021. Oficiální upoutávka:

 

Jak skončil Disney seriál Locika: Dobrodružství na vlásku? Uvidíte v tomto videu:


Odkazy na starší Disney seriály z bloku "The Disney Afternoon" v nových Kačeřích příbězích přibývají rychlým tempem a zdaleka nekončí. Obzvlášť 3. série jich přinesla zatím nejvíc, včetně Rychlé roty, Goofyho tlupy, Kačera Kabrňáka, Quack Pack, Zbrklíka, Daisy, Letohrátek a spousty dalších.

Výkonný producent/story editor Frank Angones prohlásil, že bylo vždy v plánu stavět na těchto postavách:

„Ve všech našich postavách Kačeřích příběhů cítíme, že mají neomezený příběhový potenciál,“ řekl Angones SYFY Wire . „Pokud by se naskytla příležitost, bylo by to opravdu zajímavé a fantastické. Určitě máme příběhy nejen o Kabrňákovi, ale i o dalších našich rodinách a všech různých odnožích. Naším cílem bylo skutečně vybudovat Disney Afternooniverse, svět, ve kterém bychom si mohli hrát, a ve kterém si mohou hrát i ostatní lidé. “

„Jsme součástí vyvíjejícího se dědictví,“ pokračoval. „Třetí série je tolik o těchto odkazech a bylo pro nás důležité tyto postavy pozvednout a dát jim novou příležitost, která může pokračovat dalších 30 let.“

Odkazy na starší Disney seriály z bloku The Disney Afternoon v nových Kačeřích příbězích (1)

Další obrázky najdete tady.

 

Desítky nových Disney videí, ukázek, znělek a zajímavostí najdete na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

28. září 2020

Mickey a závodníci (znělka) se vrací na Déčko. V tomto seriálu Mickey Mouse a jeho přátelé závodí v nadupaných autech a zažívají při tom spoustu zábavy. Od pondělí 12. října nahradí do té doby vysílanou Vampirinu. Naposledy jsme jej v Disney klubu viděli loni na jaře.

Mickey a závodníci Déčko 2020

 

Lví hlídka (znělka) přijde v české premiéře 3. série na Déčko. Stane se tak od úterý 13. října, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde nahradí seriál Zákony Mila Murphyho. Déčko opět válí!

Lví hlídka Česká premiéra 3. série Déčko 2020

 

V tuto dobu běží na Déčku česká premiéra 2. série Disney seriálu "Zákony Mila Murphyho" (znělka). Dosud u nás nebyla druhá série odvysílána ani na Disney Channel.

milo druha serie česká premiéra déčko 2020

 

Desítky nových Disney videí, ukázek, znělek a zajímavostí najdete na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

11. září 2020

Po šesti měsících od předčasného ukončení divadelní sezóny, začala nová sezóna Disney muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia v pátek, 11. září 2020. S plnou energií, jako by snad ani žádná pauza nebyla, se do ní vrátilo celé hvězdné obsazení, kromě Petry Vojtkové, která mezitím odešla na mateřskou.

Nová sezóna Disney muzikál TARZAN Divadlo Hybernia Praha 2020-2021

 

Dojetí, zábava, napětí a okouzlení. To si odnášíme z prvních představení nové sezóny. Detailnější postřehy a dojmy vám tu přineseme v následující době, ale už teď vám můžeme Disney muzikál TARZAN v Divadle Hybernia jedině doporučit i v této nové sezóně!

Muziká TARZAN Divadlo Hybernia září 2020

 

Z důvodů hygienických opatření proti koronaviru, došlo ke státem nařízenému zavedení měření teploty u vchodu do divadla a povinnost nosit roušku v celém divadle (s vyjímkou konzumace jídla a pití). Jak jsme osobně zjistili, není to vůbec žádný problém ani překážka k vychutnání představení.

Jak se povedl velký návrat na scénu a jaké to pro herce bylo? Jak to teď v divadle funguje? To a další uvidíte v naší velké reportáži ze startu nové sezóny Disney muzikálu Tarzan:

 

Kompletní rozhovor po prvním představení Disney muzikálu TARZAN v nové sezóně 2020/2021 s Ivanou Korolovou (Jane) a Robertem Urbanem (Tarzan):

 

Pozdrav a pozvánka na představení od Ivany Korolové a Roberta Urbana na představení nové sezóny:

 

Další nové rozhovory najdete v rubrice Disney muzikálu Tarzan.

 

 

4. září 2020

Mickeyho klubík se vrací od 3. série na Déčko už od 9. září 2020. Nahradí do té doby vysílané nové Kačeří příběhy, každý všední den kolem 06:35 a 10:20 hod.. Naposledy jsme Mickeyho klubík na stejném místě viděli před prázdninami.

Mickeyho klubík se vrací od 3. série září 2020

 

Vampirina přichází na Déčko. Vampirina, která žila se svými rodiči v Transylvánii, byla oblíbená mezi duchařskými kamarády a vedla spokojený život, jak se jen na strašidlo sluší a patří. Dosavadní život ale vzal za své, jakmile se roztomilá upíří rodinka přestěhuje do Pensylvánie, kde si maminka splní sen a otevře si v lidském světě bistro pro neméně roztomilá strašidla, ať už to jsou příšerky, kostlivci či přízraky. Modrá dívenka s pronikavě fialovým kukučem a s perlově blyštivými špičáky to bude mít oproti mamince mnohem těžší. Musí se totiž vyrovnat se svou jinakostí, zapadnout mezi nové lidské kamarády, a přitom si zachovat svou upíří osobitost, což bude vyžadovat nejen pořádný kus odvahy, ale také oduševnělosti!

Poprvé ji na Déčku uvidíme 16. září 2020 od 18:55 hod. a pak každý den ve stejný čas v rámci Disney klubu. Zařadí se po bok seriálu Zákony Mila Murphyho.

Vampirina poprvé na Déčku v září 2020

 

Hromadu nových skrytých odkazů, narážek a easter eggů v nových dílech Kačeřích příběhů, najdete v naší rubrice Easter Eggy a zajímavosti. Postupně doplňujeme nové a vylepšujeme stávající. Zapojit se samozřejmě můžete i Vy.

kačeří příběhy easter egg zajimavosti

Stejně tak doplňujeme i popisy v seznamu dílů druhé série nových Kačeřích příběhů od fanouška Tomáše Durdila.

 

Pařížský Disneyland vydal nové info o letošní podzimní "Disney’s Halloween Festival" sezóně od 26. září do 1. listopadu 2020. Malý výčet toho, co přinese:

Selfie místa - Zloba na zámeckém balkóně, Kapitán Hook v určitých dnech poblíž Neverlandu, Uršule bude patřit zámecké pódium.
Mickey Mouse, ve svém nejlepším kostýmu pro Halloween, v zákulisí, doprovázený svými nejbližšími přáteli. Walt Disney Studios Park od 1. října navštíví Jafar, Cruella, kapitán Hook a mnoho dalších, střídajících se ve Studio Theatre.

Disneyland Park obleče svůj nejlepší halloweenský kostým od Main Street USA až k zámku Šípkové Růženky. A srdce Frontierlandu oživí velká mexická párty v plném proudu. Kostry se budou třást na pozadí živé hudby + jídlo, pití a nákupy v barvách Halloweenu.

A jak bylo oznámeno dříve, speciální večírky jsou letos zrušeny a nebudou se konat ani žádné přehlídky, z důvodu současné situace. Více informací vám nabídnou oficiální stránky.

Zde vidíte nový tématický obrázek pro Disney's Halloween Festival v tomto roce.

Disney Halloween Disneyland Paris 2020

 

Desítky nových Disney videí, ukázek, znělek a zajímavostí najdete na našem YouTube kanále Lladdak.

Nálož dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

20. srpen 2020

Seriál Zákony Mila Murphyho (Milo Murphy's Law) přichází poprvé na Déčko. Milo Murphy je ztělesněním Murphyho zákonu, co se může pokazit, to se s jistotou pokazí. Ale Milo je připraven na všechny situace. Vyzbrojen znalostmi, batohem plným zásob a hlavně nekonečným optimismem, který změní jakoukoli katastrofu v dobrodružství.

Disney 2D animovaný televizní seriál od tvůrců seriálu Phineas a Ferb, Dana Povenmira a Jeffa "Swampyho" Marshe, který měl premiéru 3. října 2016 na stanici Disney XD. Točí se kolem postavy Mila Murphyho, který je potomkem Edwarda A. Murphyho Jr., po němž jsou pojmenované Murphyho zákony. Odehrává se ve stejném vesmíru jako Phineas a Ferb, v některých epizodách se vyskytuje několik odkazů na tento seriál a Phineas a Ferb se dokonce objevili v prvních dvou dílech druhé řady.

Uvidíme ho od 2. září 2020, každý den v 19:15 hod. v rámci Disney klubu na Déčku, kde nahradí do té doby vysílanou Lví hlídku. První řadu u nás vysílal zatím jen Disney Channel.

Kačeří příběhy Poklad ze ztracené lampy - 30. výročí 2020 jpg

 

Nové letní rozhovory Kláry Jelínkové (Jane), Petera Pechy (Tarzan) a Filipa Vlastníka (Malý Tarzan a hlas Bungy ze Lví hlídky) z broadwayského Disney muzikálu TARZAN, jehož druhou sezónu uvede pražské Divadlo Hybernia už od 11. září, najdete v rubrice Disney muzikál TARZAN.

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

3. srpen 2020

30. výročí dnes slaví film Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy! Vznikl jako první Disney film evropského studia Disney Animation France, s premiérou 3. srpna 1990. Režisér a producent Bob Hathcock odhalil, že film byl zpočátku zamýšlen jako pětidílná epizoda televizního seriálu, podobně jako "Údolí zlatých sluncí", úvodní epizody s prakačerem Bobo nebo Robokačerem, ale nakonec se rozhodli jej vydat jako celovečerní film v kinech. V počátcích se příběh soustředil na Kámen mudrců, ale tento nápad byl později odložen. Nakonec tu máme 30 let tohoto dobrodružství s kouzelným džinem!

Kačeří příběhy Poklad ze ztracené lampy - 30. výročí 2020 jpg

 
Speciální odznak k 30. výročí filmu Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990), vyrobený speciálně pro Walt Disney World Resort a Disneyland Resort, je nyní k dostání online na Disney Store v limitované edici 3000 ks za $17.99.
 
Speciální odznak k 30. výročí filmu Kačeří příběhy Poklad ze ztracené lampy 2020
 

Kačeři mají letos štědrý rok. Nejen, že už za 2 dny začíná česká premiéra druhé série nových Kačeřích příběhů na Déčku, ale poprvé uvidíme i kompletních 100 dílů původních Kačeřích příběhů, které jsme poprvé a naposledy viděli při jejich premiéře v r. 1994! Dojde tak i na Roboděti v akci a legendární závěrečný dvojdíl Zlatá husa. Dosud různé televize vysílaly vždy maximálně 97 dílů (viz Data vysílání). S jakým budou dabingem netušíme, ale předpokládáme, že s novým. Kačery vysílá Tv Nova každý víkend ráno.

Kačeří příběhy kompletních 100 dílů 2020

 

Ve věku 94 let zemřel český herec a dramatik Jan Skopeček, představitel nespočtu památných rolí, jenž patřil do naší nejlegendárnější filmové generace. Připomeňme si jeho dabingové umění v ukázce z původních Kačeřích příběhů, kde v prvním dabingu nezapomenutelně ztvárnil komorníka Johana.

 

 

Objevila se i první ukázka z filmu "Phineas and Ferb The Movie: Candace Against The Universe" s originální písní “Such A Beautiful Day” od Candace + další ukázka. Film, navazující na seriál Phineas a Ferb, bude dostupný na streamu Disney+ od 28. srpna 2020.

 

Prožíváte právě horké dny? Léto Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa z Rychlé roty je případem perfektně rozložného lehátka a dokonalého dne na pláži u vody! Užijte si ho s prvním českým dabingem a nechte se inspirovat. :)

 
 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

25. červenec 2020

Českou premiéru druhé série Lví hlídky uvidíme poprvé na Déčku! Stane se tak od pondělí 3. srpna, každý den v 19:15 v rámci Disney klubu, kde naváže na právě vysílanou první sérii. Celkem má tento seriál čtyři série, český dabing je však zatím jen ke dvěma. Změní se tu i pár hlasů hlavních postav.

Lví hlídka 2. série Premiéra na Déčku srpen 2020


Všimli jste si, že v české znělce druhé série Disney seriálu Moji kamarádi Tygr a Pú zpívá jiná zpěvačka než v první a je lehce pozměněný i text? Poslechněte si:

 

Kouzelná beruška a Černý kocour o speciálním víkendu 25.-26. července 2020 na českém Disney Channel a v této speciální upoutávce!

Doplnili jsme pro vás televizní program Disney filmů na 3 týdny dopředu v rubrice Info a data.

 

Disneyland Paris Reopening 2020

15. července byl oficiálně znovuotevřen pařížský Disneyland po 123 dnech uzavření. Podívejte se na oficiální video ze znovuotevření Disneylandu Paris! Ceremoniál byl natočen před otevřením bran parku návštěvníkům.

Disney postavičky vše chystali do poslední minuty a Cast Members zaměstnanci pařížského Disneylandu se nemohli dočkat až budou znovu rozdávat kouzlo!

Nová hymna pařížského Disneylandu oslavuje návrat magie a těší se na všechny co přijdou! V parku hraje při ranním otevření, při fontánové show u zámku Šípkové Růženky nebo při loučení s postavičkami během večerního uzavírání parku.

Speciální vzdálená selfie foto místa setkání s Disney postavičkami nabízí znovuotevřený pařížský Disneyland. V tomto fotoalbu najdete postupně jejich přehled. Jejich zavedení nahrazuje osobní přímá setkání s nimi. Parádní kompletní průchod ranním otevřením parku od příjezdu až k zámku Šípkové Růženky.

Po více než roce se rozjel i parní vlak, kroužící kolem celého pařížského Disneylandu! Byl v dlouhodobé údržbě a přerušení z důvodu stavby na trati za novým divadlem ve Frontierlandu. Užijte si jednu z prvních jízd tímto vlakem, který odkazuje na velkou lásku Walta Disneye k těmto mašinkám.

Sezóna Lvího krále "The Lion King & Jungle Festival" se také vrací do pařížského Disneylandu! Od 15. srpna se nechte unést oslnivou show, milovanou širokou veřejností "The Lion King: Rhythms of the Pride Lands" v Disneyland Parku. Od 22. srpna se ponořte do slavnostní atmosféry hudební show "The Jungle Book Jive" ve Walt Disney Studios Park (s aplikací Lineberty).

The Lion King & Jungle Festival 2020

 

Oficiální video zábavně ukazuje, co je potřebné udělat před a během návštěvy pařížského Disneylandu ohledně nových COVID opatření a jak si návštěvu maximálně užít!

 

A pokud se do Disneylandu nedostanete osobně, nová Disney mobilní hra umožní postavit si vlastní zábavní park. Půjde o kombinaci spoj-3 puzzle a budovatelské strategie s názvem Disney Wonderful Worlds. Kromě skládání stejnobarevných cukrátek do řad si totiž budete také stavět vlastní Disneyland. Hra by měla fungovat obdobně jako Gardenscapes, kde za každý vyřešený puzzle dostanete nějakou věc pro rozšíření nebo zkrášlení vašeho království. Kromě atrakcí a dekorací můžete do parku poslat také známé postavičky z Disneyho pohádek a filmů, které představují jakýsi sběratelský prvek, reprezentovaný kartami. Vydání hry se blíží a už teď se můžete na oficiálních stránkách zaregistrovat a zvýšit tím šanci na odemknutí nějaké odměny do začátku, včetně samotného Mickeyho Mouse. Trailer:

 

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

 

4. červenec 2020

Premiéru druhé série nových Kačeřích příběhů uvidíme v Česku už toto léto na Déčku! Dodnes u nás 2. sérii nikdo nevysílal, dokonce ani Disney Channel. Jak jsme se exkluzivně dozvěděli, Česká televize má v plánu ji odvysílat už letos v srpnu, kdy na Déčku nejspíš naváže rovnou na právě vysílanou 1. sérii nových Kačeřích příběhů.

Kačeří příběhy - Česká premiéra 2. série na Déčku 2020

Lví král je u nás i na Slovensku jistě nejvydávanější Disney knihou. Na jejich spočítání by vám nestačily prsty obou rukou. Výborné shrnutí a přehled o nich vytvořil Disney fanoušek Foxter a najdete ho už teď na našich stránkách v rubrice Vaše recenze. Tam máte možnost přidat svou Disney recenzi či názor na filmy, seriály, knihy nebo hračky i vy!

Levi kral (1994) - prvé vydanie

 

Novinky o znovuotevření pařížského Disneylandu najdete v příspěvcích na našem facebooku a spoustu nových Disney videí na našem Youtube kanále.

Desítky dalších Disney novinek, zábavy a zajímavostí, najdete každý den na našem facebooku Disney Svět. Zábavu pak najdete i v naší skupině Letem Disney světem. Určitě nezapomeňte dát odběr, ať nepřijdete o nic nového a zajímavého, co se jinde v ČR nedozvíte! :)

DIsney svět na Facebooku

 

Pokračování předchozích novinek z roku 2020 najdete v rubrice Novinky 2020 - 1. část. Rozdělení bylo nutné z potřeby volného místa v této rubrice.

 

 

 

at-zije-disney-napis-400.jpg


 

 

Zde pokračujte na Novinky z roku 2020 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2019 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2018 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2017

Zde pokračujte na Novinky z roku 2016

Zde pokračujte na Novinky z roku 2015

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 1. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2014 - 2. část

Zde pokračujte na Novinky z roku 2012/2013

Zde pokračujte na Novinky z roku 2011

Zde pokračujte na Novinky z roku 2010

Zde pokračujte na Novinky z roku 2009

Zde pokračujte na novinky z roku 2008

Zde pokračujte na novinky z roku 2007

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: *Program Disney Klubu*

(Disney Team, 18. 8. 2015 11:22)

Děkujeme za info! ;) Doplnili jsme do přehledů.

Disney channel

(Tonda, 31. 7. 2015 18:43)

Nevíte někdo jak sledovat tento program aniž by ho musel sledovat přes upc nebo o2 tv ?,pokud možno přes net.

Re: Disney channel

(Disney Team, 31. 7. 2015 20:11)

To nejspíš není vůbec možné.

Re: Disney channel

(-, 13. 8. 2015 9:46)

Tak Disney Channel je >placená< televize, takže zadara a přes net jí sledovat fakt jen tak nejde. (Aneb znám pár metod jak to udělat ale nenajde se žádnej blbec co by to udělal.) Ale je tu pár ale. Některé pořady Burákovy autogrotesky, Nová dobrodružství Medvídka Pú byly celé na jejich webových stránkách. A taky tam jsou části epizod, což mně osobně se moc nelíbí, protože to není celé ale aspoň něco. + jedno ale. V Německu je Disney Channel volně šířený na satelitu, což znamená že Německý Disney Channel může mít každý zadarmo pokud má satelit. Takže pokud umíte německy... tak zkuste zjistit víc v nejbližším elektru či líp v satelitní technice.

No zjistil jsem novinku!

(Zjistil jsem novinku!, 12. 8. 2015 19:57)

http://decko.ceskatelevize.cz/program/2015-08-29
Ve 13:30 na Déčku 29.8 poběží Phineas a Ferb ve paralerním vesmíru a navíc už se bude vysílat Aladin!!!!

Re: No zjistil jsem novinku!

(Disney Team, 13. 8. 2015 9:44)

Děkujeme za tip! V obou případech se bohužel jedná o filmy a ne o seriály.

letohrátky

(Jan Kliment, 22. 8. 2014 17:13)

Nejspíš budou zase Letohrátky vysílat v přeházeném pořadí, jako posledně.

Výborná práca, smekám.

(Miloš, čo má rád Kešu, 25. 7. 2014 18:00)

Udivuje ma to neuveriteľné množstgvo informácií, ktoré tu je, čo všetko a ako často sa pridáva. Chce to obrovský čas a znalosti. jednak písať o seriáloch, jednotlivých filmoch, niečo o histórií a sledovať aj scénu. 7 rokov byť online a prinášať novinky, je niečo neuveriteľné. Chcelo by to presunúť na vlastnú doménu a hosting a fungovať na svojom,.

Určite však smekám pred autormi. Je tu všetko z Disney sveta. Chýba mi tu už len Disney Infinity a popis tejto hry. Ide predsa len o jednu z troch najdrahších hier sveta, rozsiahle svety v ktorých sa dá hrať s disney postavičkami a chýba mi to tu. Inak nemám čo vytknúť a ani nemôžem. Ste super.

Re: Výborná práca, smekám.

(Disney Team, 28. 7. 2014 15:50)

Děkujeme za krásný komentář! Disney seriály jsou nadčasové a proto si zaslouží naši pozornost a přejeme si, aby se za nimi měli jejich fanoušci kam vracet. Vlastní doména by byla lepší, ale prozatím to technicky nevychází.

Disney Infinity je určitě skvělá hra a vlastně celý Disney svět ve virtuální realitě. Bohužel nikdo z nás zatím neměl možnost si ji zahrát nebo se jí více věnovat. Ale co není, může jednou být. Děkujeme!

Zajímavost

(Jan Kliment, 14. 1. 2014 23:39)

Protože je těch novinek málo, tak jste ty roky asi proto nerozdělili, to tu ještě nebylo.

Re: Zajímavost

(Disney Team, 15. 1. 2014 11:55)

Děkujeme za reakci! To není, myslím, úplně přesné. Pouze jsme aktuality a zajímavosti přesunuli na náš facebookový profil, kde jich přinášíme ještě víc a časteji než tady dříve. Všechny by se tu ani nevešly. Ať je facebook jakýkoliv a rozhodně ne dokonalý, přece jen je praktičtější a rychlejší než editor těchto stránek. Zkuste se tam sami podívat, není potřeba mít ani profil na facebooku (i když za každého nového fanouška budeme samozřejmě rádi).

Pokoušeli jsme se tu dělat výběry z FB, ale zabíralo to spoustu místa a vlastně i dvojnásobek času a těžké rozhodování co ano a co ne... Teď jsme tedy shrnuli jen to opravdu nejzásadnější z pohledu seriálů, kterým, se tu věnujeme a ty nejhlavnější přídavky na stránky. Není však vyloučeno, že se někdy klasické aktualizace vrátí.

novinky

(Jan Kliment, 12. 9. 2013 14:23)

Budou ještě další novinky?

Re: novinky

(Disney Team, 12. 9. 2013 18:58)

Novinky na těchto stránkách postupně přibývají, ale momentálně je nevypisujeme v této rubrice, ale na našem facebookovém profilu o nich vždy informujeme + další novinky a zajímavosti z Disney světa: https://www.facebook.com/pages/Disney-seri%C3%A1ly/176105272402584 - přístup všem i bez vlastního profilu.

rubryka

(skrblík , 20. 6. 2013 19:12)

Řeknete mi prosím jak se dělají rubriky? Chtěl bych jednu vytvořit.

Re: rubryka

(Disney Team, 20. 6. 2013 22:05)

Nová rubrika tady na Disney stánkách? Ta se dá vytvořit jen v administraci na estranky.cz. Pokud chcete vytvořit nějaký článek pro tyto stránky, pošlete nám jej na email a my pro něj novou rubriku vytvoříme. Hezký den.

Na vlásku

(Fleur, 24. 11. 2010 18:41)

Na Tangled se moc těším. Vypadá to pěně a podle videí, co jsem viděla, to bude i dost vtipné.

Re: Na vlásku

(anetka, 12. 4. 2012 15:56)

ahoj lociko ja jsem tvoje nejvetsi fanynka ja te miluju a mam te strasne rada a tvuj paskal je strasne rostomily a ten maximus je tak zabavnej a flin richlik je fakt uzasna a ty si ta nebezvadnejsi ze vsech lidi

novinky

(Jan Kliment, 2. 3. 2012 14:23)

Pročpak už sem nedáváte další novinky, to už se tyto stránky nebudou dále rozrůstat?

disni

(alexandra, 3. 12. 2011 13:30)

ahojte všetci ako sa máte? ja sa mám dobre. čo teraz robíte?

Letohrátky

(Jan Kliment, 28. 9. 2011 17:56)

S těma Letohrátkama je to dobrá zpráva, ale škoda že nebudou na Tv Barrandov :-(